هدست واقعیت ترکیبی اپل به دستور تیم کوک و با وجود مخالفت تیم مهندسی معرفی شد

اپل اعلام کرده بود که مشغول ساخت هدست واقعیت ترکیبی است، این محصول هنوز به طور کامل آماده نشده بود ولی تیم کوک (مدیر عامل اپل) و جف ویلیامز (مدیر بخش عملیاتی اپل) تصمیم گرفتند از آن رونمایی کنند.

همین امر باعث شد مشاجره سنگینی بین مدیر عامل و تیم مهندسی این شرکت شکل بگیرد؛ چرا که تیم طراحی به وضوح اعلام کرده بود که اکنون زمان مناسبی برای معرفی این محصول نیست ولی تیم کوک و دیگر مدیران آن را نادیده گرفتند.

اپل قصد داشت برای اولین بار هدست واقعیت ترکیبی Reality Pro خود را همراه با عینک واقعیت افزوده جدید خود یعنی Apple Glasses عرضه کند، اما تیم طراحی اظهار کرده بودند که بهتر است معرفی این محصول تا زمان توسعه عینک واقعیت افزوده این شرکت تا سال 2025 یا 2026 به تعویق بیافتد.

در همین حال، تیم عملیاتی اپل از این شرکت درخواست کرده که عینکی با ویژگی‌های محدودتر را به بازار عرضه کند.

کاربران می‌توانند با استفاده از این عینک از طریق فیس تایم تماس گرفته، ویدیوهای سه بعدی ببینند و به تمرینات ورزشی خود نیز ادامه دهند. مهندسان اپل نیز خاطرنشان کردند که برای تولید این عینک از طرف کمپانی تحت فشار زیادی قرار دارند.

اکنون هفتمین سالی است که اپل روی این هدست واقعیت ترکیبی خود کار می‌کند! پس انتظار داریم پیچیده‌ترین محصولی باشد که این کمپانی تا به حال به بازار عرضه کرده است. آنطور که گفته شده قیمت این دستگاه معادل با 3000 دلار باشد.

هدست واقعیت ترکیبی اپل از 12 دوربین و نمایشگر میکرو LED 4K استفاده می‌کند. با ایجاد تغییراتی در ویژگی Digital Crown، کاربر می‌تواند از دنیای VR یا واقعیت مجازی فاصله گرفته و به دنیای AR یا واقعیت افزوده برود. فرق واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) در این است که کاربر در واقعیت افزوده با دنیای واقعی ارتباط برقرار می‌کند، این در حالی است که در واقعیت مجازی، کاربر تنها در دنیای مجازی به سر می‌برد.

تراشه‌ای که در هدست واقعیت ترکیبی Reality Pro اپل استفاده می‌شود، از نوع چیپست 5 نانومتری اپل M2 با 20 میلیارد ترانزیستور خواهد بود. اپل در نمایشگاه کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل نیز هدست Reality Pro خود را معرفی و اعلام کرد که این محصول در اواخر امسال رونمایی می‌شود.

بر اساس اطلاعاتی که منتشر شده، این کمپانی قصد دارد تبلیغات فراوانی را برای این هدست انجام دهد و به دنبال طراحی یک کمپین تبلیغاتی است.

البته این احتمال نیز وجود دارد که این شرکت روی نسل دوم هدست‌های خود با نام Reality One کار کند که قیمتی بسیار پایین‌تر داشته و در بازه قیمتی 799 تا 1599 دلار خواهند بود. هدست Reality One از تمامی قابلیت‌های نسخه نسل اول یعنی Reality Pro بهره نخواهد برد.

منبع phonearena
پیام بگذارید