اینستاگرام به‌عنوان مقصر اصلی افزایش بیش از حد دمای سری آیفون 15 معرفی شد!

برداشت‌های داغ در شبکه‌های اجتماعی پیرامون مشکل افزایش بیش از اندازه دما در سری آیفون 15 اپل نشان می‌دهند که اینستاگرام اصلی‌ترین عامل بروز این مشکل محسوب می‌شود! ادعاهای برخی کاربران مبنی بر افزایش بیش از اندازه دمای آیفون هنگام تحمل بار پردازشی زیاد، شارژ باتری یا اجرای بازی‌های سنگین، هیاهوی ایجاد شده هنگام عرضه سری آیفون 15 اپل را تحت‌الشعاع قرار داد.

با این‌حال به‌نظر می‌رسد که استفاده از آیفون برای گردش در اینستاگرام و به‌کارگیری گوشی در فضاهای خارجی غیرمسقف (خصوصا هنگام پیاده‌روی) می‌تواند موجب گرم شدن بیش از اندازه آن شود. Marques Brownless که با نام مستعار MKBHD نیز شناخته می‌شود؛ به منظور ارزیابی کیفیت شارژدهی باتری و تولید گرمای بیش از حد به بررسی گوشی آیفون 15 پرو اپل پرداخته است. وی نهایتا تائید کرد که با مشکل افزایش دمای گوشی مواجه شده است؛ اما این مشکل به میزان مورد انتظار وی حاد جدی نبوده است.

این تحلیل‌گر مدعی شد که با وجود استفاده از آیفون در هوای گرم برای ضبط فیلم در یک رویداد گلف، گوشی عملکرد مناسبی از خود ارائه داد. با این‌حال این فعال یوتیوبی حین پرواز بازگشت خود، اپلیکیشن اسپاتیفای را اجرا کرد و برای یک بازه زمانی 5 دقیقه‌ای به گردش در اینستاگرام پرداخت. پس از این مدت وی متوجه شد که گوشی آیفون داغ شده و تقریبا 5 درصد شارژ باتری خود را مصرف کرده است. MKBHD با انتشار تصویری از بخش باتری در تنظیمات گوشی خاطرنشان می‌کند: “در خصوص دلایل انجام این‌کار به‌صورت تصادفی و هر چند دقیقه یکبار تقریبا هیچ توجیه خاصی وجود ندارد.”

بر این اساس در زمان ثبت تصویر اسکرین‌شات، اینستاگرام بیش‌ترین میزان مصرف شارژ باتری را به خود اختصاص داده و اسپاتیفای با استفاده 15 درصدی در جایگاه دوم قرار دارد. فعال یوتیوبی در ادامه پیشنهاد می‌کند که رفع باگ‌ها و به‌روزرسانی برنامه‌ها می‌توانند به برطرف شدن مشکلات در افق زمانی کوتاه‌مدت کمک کنند.

یک ارزیاب حوزه فناوری با شناسه Faruk of iPhonedo نیز هنگام استفاده از اینستاگرام در آیفون 15 پرو مکس، وضعیت مشابهی را مشاهده کرد. وی برای بررسی صحت این نظریه، اپلیکیشن اینستاگرام را بر روی دستگاه‌های آیفون 14 پرو، آیفون 14 پرو مکس و آیپد پرو که همگی به iOS 17 و iPadOS 17 به‌‌روزرسانی شده بودند؛ اجرا کرد. در نتیجه انجام این تست و اجرای اپلیکیشن اینستاگرام برای مدت 10 دقیقه (با وجود عدم انجام هرگونه فعالیت در برنامه) مشخص شد که شارژ باتری طی این دوره به میزان تقریبا 10 درصد تخلیه می‌شود.

اگرچه بر اساس نتایج تست‌های انجام شده توسط iPhonedo، اجرای اینستاگرام در iOS 17 موجب تخلیه سریع شارژ باتری می‌شود؛ اما این مشکل تمامی کاربران را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. فعال یوتیوبی اذعان می‌کند که این مشکل بیش از آنکه دارای ماهیت عمومی باشد؛ بر گروه کوچکی از مردم تاثیر می‌گذارد.

اینستاگرام و شرکت مادر آن یعنی متا هنوز درباره این ادعاهای جدید هیچ اظهارنظری نکرده‌اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا