کنترلر DualSense نسل آینده سونی در بازی‌های دشوار به کمک گیمرها خواهد آمد!

شرکت سونی احتمالا روی توسعه یک ویژگی منحصربه‌فرد برای نسل بعدی کنترلرهای DualSense خود کار می‌کند. این ویژگی به گیمرها امکان می‌دهد تا اوقات آسان‌تری را در بازی‌ها تجربه نمایند.

یک پتنت جدید نشان می‌دهد که هوش مصنوعی احتمالا برای غلبه بر چالش‌های دشوار در بازی‌های ویدیویی به کمک گیمرها خواهد آمد. بنابراین کنترلرهای DualSense آینده سونی احتمالا به پیروزی کاربران در نبردهای سخت کمک خواهند کرد.

در حال حاضر سونی کنترلر DualSense خود را در مدل‌های پایه و Edge (اساسا همان پرو) به بازار عرضه می‌کند. اما یک پتنت اخیرا ثبت شده نشان می‌دهد که غول ژاپنی احتمالا روی توسعه کنترلر DualSense نسل آینده کار می‌کند.

با بررسی فهرست پتنت می‌توان دریافت که کنترلر DualSense جدید سونی احتمالا تغییرات عمده‌ای را تجربه خواهد کرد. تاچ‌پد که به‌عنوان نمایشگر نیز عمل می‌کند؛ یکی از تغییرات مشهودتر به‌شمار می‌رود. این ویژگی یک افزونه ساده به الگوی طراحی فعلی محسوب نمی‌شود؛ چرا که کنترلر جدید از سیستم یادگیری ماشینی قدرتمند و مبتنی بر هوش مصنوعی بهره می‌گیرد.

کنترلر جدید DualSense برای نمایش اعلان‌های دکمه‌ها جهت انجام کارآمدترین اقدام توسط کاربران از نمایشگر تعبیه شده استفاده می‌کند. به منظور تکمیل عملکرد این ویژگی، دکمه‌ها و ماشه‌ها نیز روشن می‌شوند. این سیستم اساسا اطلاع کاربران از ورودی‌های خاص پیشنهاد شده در قسمت‌های دشوار بازی را تضمین می‌کند.

کنترلر DualSense Edge سونی

این ویژگی به لحاظ تئوری احتمالا به کاربران کمک می‌کند تا در نبردهای چالش‌برانگیز پیروز شده یا معماهای سخت را حل کنند. به عبارت دیگر با استفاده از این ویژگی حتی می‌توان در موقعیت‌های دشوار نیز پیشروی کرد.

ویژگی مورد اشاره می‌تواند به دسترس‌پذیری بیش‌تر بازی‌ها برای گیمرهای بی‌تجربه یا افراد دارای انواع خاصی از معلولیت کمک کند. با این‌حال ویژگی مذکور بایستی به‌صورت پیش‌فرض غیرفعال باشد؛ چرا که ارائه راهنمایی سریع هنگام حضور در بازی احتمالا برای برخی کاربران ناامیدکننده خواهد بود؛ خصوصا اگر مدل هوش مصنوعی به درستی آموزش ندیده باشد و اقدامات نادرستی را پیشنهاد نماید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
کسری پارس