سایت‌هایی که نسخه موبایلی دارند در نتایج گوگل برچسب ویژه‌ای خواهند خورد!

بدون شک زمانی که شما با اسمارت فون‌تان در یک موتور جستجو، وب‌سایت‌ها یا مطالبی را دنبال می‌کنید، استفاده از سایت‌هایی که برای موبایل یک نسخه جداگانه دارند بسیار راحت‌تر خواهد بود. زیرا اگر سایتی چنین ویژگی‌ای را نداشته باشد، باعث می‌شود شما برای خواندن یک پاراگراف چندین بار به سمت چپ و راست اسکرول کنید.

google

سایت‌هایی که نسخه موبایلی دارند به این معنی است که اگر با کامپیوتر به آن‌ها وارد شوید، شکل و شمایلی متفاوت‌تر از آنچه دارند در هنگام ورود با موبایل می‌بینید. گوگل تا چند هفته دیگر برچسبی را در کنار نتایج جستجو‌های خود قرار خواهد داد تا کاربر این نوع سایت‌ها را پیش از ورود به آن‌ها شناسایی کند. این امر باعث می‌شود تا مطالبی که استفاده از آن‌ها در موبایل دشوار است، چندان مورد توجه کاربر قرار نگیرد و وی به مطالب متناسب با دستگاه خود سوق پیدا کند. اما بعد از چند هفته که گوگل این ویژگی را راه‌اندازی کرد، چگونه باید از آن مطلع شویم؟ بعد از زمان فعال سازی، اگر مطالبی را در گوگل جستجو کنید، گوگل خود در کنار برخی از آن‌ها که نسخه موبایلی دارند برچسب mobile friendly را همانند تصویر زیر قرار خواهد داد.

mobile-friendly

اما اگر وب‌سایت شما چنین ویژگی‌ای ندارد، بهتر است هرچه سریع‌تر نسخه موبایلی را نیز به آن اضافه کنید زیرا از این پس این امر می‌تواند بازدید خوبی برای وب‌سایت شما ایجاد کند.

پیام بگذارید