دو جستجوگر ملی در دهه فجر رونمایی خواهد شد!

جستجوگر‌های زیادی در دنیای وب امروز وجود دارند و افراد زیادی نیز از آن‌ها استفاده می‌کنند که از محبوب‌ترین آن‌ها می‌توان به گوگل اشاره کرد. سرویس گوگل یک جستجوگر حرفه‌ای است که اطلاعات بسیار زیادی را در کسری از ثانیه در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. ایران نیز تاکنون قدم‌هایی را در این راه برداشته است و اکنون تصمیم دارد در دهه فجر بلند‌ترین قدم خود را برداشته و ثمره آن را پارسی‌جو و گرگر بنامد.

google-servers

موتور ملی جستجوگر گرگر که غرغر نیز خوانده می‌شود به همراه موتور پارسی‌جو ویژگی‌های زیادی را در اختیار کاربران ایرانی قرار خواهند داد و در واقع شاید بتوانند نیاز کاربران ایرانی و الالخصوص دانش‌آموزان را به گوگل و جستجوگر‌های مشابه از بین ببرند.

وزارت ارتباطات 170 میلیارد تومان برای این جستجوگر‌ها سرمایه گذاری کرده است و هزینه‌های آن‌ها را اعطا نموده و اکنون در دهه فجر ثمر آن را خواهد چید. بر اساس گفته وزارت ارتباطات جستجوگر پارسی‌جو تاکنون به 150 سرور نیاز داشته که تمام آن‌ها خریداری شده است و در واقع این دو موتور با قدرت وارد میدان رقابت خواهند شد.

نظر شما در این خصوص چیست، آیا گرگر و پارسی‌جو می‌توانند رقیبی برای گوگل محسوب شوند؟

4 دیدگاه
 1. lمحمد طولابی می گوید

  وزیر میگه واسه این جستجوگر “گور به گور” ۱۷۰ میلیارد هزینه شده. حالا بماند که چقدر بیش ازاین از خزانه برداشت شده و آقایون نوش جون کردن.
  بعد اگر کوچکترین غلط املایی داشته باشی هیچ نتیجه ای توی سرچ نشون نمیده .
  یعنی خاک بر سر همه شون. ما تو خوابگاه خواجه نصیر نون لواشمون سهمیه بندیه!!!

 2. amir-it می گوید

  تا وقتی گوگل هست اینا چرا؟
  آب در کوزه و ما گرد جهان میگردیم…

 3. حمید می گوید

  اصلا بدرد نمیخوره خیلی خیلی ضعیفه فقط بلدن پول حروم کنن

 4. مهدی چمنی می گوید

  آقا خیلی عالیه دستتون درد نکنه همینکه از شر گوگل صهیونیستی خلاص بشیم واقعا عالیه

  ۱

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم