گلکسی S4 مینی اندروید لالی‌پاپ را دریافت نخواهد کرد!

سامسونگ نیز در کنار اغلب کمپانی‌های تولید کننده اسمارت فون در تلاش است تا هرچه زودتر تلفن‌های همراه‌ مطرح خود را به آخرین نسخه از سیستم عامل اندروید که لالی‌پاپ نامیده می‌شود، به‌روز رسانی کند. در این مسیر محصولاتی نظیر گلکسی S5، سری گلکسی A و… به اندروید 5.0 به‌روز شدند و انتظار می‌رفت که سایر محصولات سری محبوب S نیز این به‌روز رسانی را دریافت کنند.

samsung-galaxy-s4-mini-(3)

اما اگر شما یکی از کاربران گلکسی S4 مینی هستید و ذوق زده بودید که به‌زودی دستگاه شما نیز رنگ و بویی جدید به خود خواهد گرفت، باید بگوییم که متاسفانه این آرزوی شما را سامسونگ برآورده نخواهد کرد. اما چرا؟

بر اساس توئیتی که توسط یکی از نمایندگان سامسونگ منتشر شده، تاچ‌ویز جدید مبتنی بر اندروید لالی‌پاپ حجم زیادی دارد که باعث می‌شود گلکسی S4 مینی نتواند روان کار کند و مشکلاتی را به‌خود خواهد دید و در واقع فضای کافی برای این نسخه بر روی محصول مذکور وجود ندارد و سخت افزار آن نیز چندان که می‌بایست نمی‌تواند اندروید جدید را پشتیبانی کند. متن توئیت به شرح زیر است:

Sorry for the delay in replying Paul. There’s no plans for Lollipop for the S4 mini due to memory limitation

همان طور که مشاهده کردید، در آن گفته شده که به‌دلیل کمبود حافظه گلکسی S4 مینی، برنامه‌ای برای ارایه اندروید لالی‌پاپ برای این محصول وجود ندارند. اما این موضوع کمی عجیب است، چون گلکسی S4 مینی محصولی میان‌رده است که در سال 2013 معرفی شد و تاکنون نیز از اندروید کیت‌کت (4.4) استفاده می‌کرد و انتظار می‌رفت که به اندروید جدید به‌روز شود، اما گویا این امر محقق نخواهد شد.

نمایش نظرات (2)