چگونه اجرای سریع دوربین را در پرچم‌داران جدید سامسونگ غیر فعال کنیم؟

پرچم‌داران جدید سامسونگ که گلکسی S6 و گلکسی S6 اج نامیده می‌شوند همانند اغلب اسمارت فون‌های مطرح بازار دارای یک ویژگی هستند که از طریق آن کاربر می‌تواند خیلی سریع حتی در صورت قفل بودن صفحه نمایش، دوربین دستگاه را اجرا کند. این فرآیند در محصولات جدید سامسونگ با فشار دادن دوبار هم‌زمان دکمه خانه انجام می‌شود (حتی در صورتی که صفحه نمایش قفل باشد).

زمانی که کاربر دو بار دکمه خانه را فشار دهد، گوشی بسیار سریع اپلیکیشن دوربین را اجرا می‌کند تا فرد هیچ سوژه‌ای را برای عکاسی از دست ندهد. اما وجود چنین ویژگی‌ای برخی مشکلات را نیز به وجود آورده است که شاید بیشتر از مزیت آن، دردسر برای کاربران ایجاد می‌کند. چون زمانی که کاربر دکمه خانه را فشار می‌دهد تا قفل صفحه نمایش را از طریق اثر انگشت یا پسورد باز کند، ممکن است انگشت وی دو بار به دکمه بخورد که باعث می‌شود برنامه دوربین اجرا شود که چندان جالب نیست. اما خوشبختانه سامسونگ تنظیماتی را قرار داده که از طریق آن می‌‌توانید این ویژگی را غیر فعال نمایید.

S6-Edge-600x334 چگونه اجرای سریع دوربین را در پرچم‌داران جدید سامسونگ غیر فعال کنیم؟

دو روش برای غیر فعال سازی این ویژگی وجود دارد. در روش اول می‌بایست اپلیکیشن دوربین را اجرا کنید و دکمه تنظیمات را فشار دهید و نوار لغزنده Quick Launch یا همان “اجرای سریع دوربین” را بکشید تا غیر فعال شود.

disable-the-camera-quick-launch-1-227x400 چگونه اجرای سریع دوربین را در پرچم‌داران جدید سامسونگ غیر فعال کنیم؟

در روش دوم شما می‌بایست به سراغ بخش تنظیمات خود گوشی بروید و در زیر دسته “دستگاه” یا Device وارد Camera یا دوربین شوید. اکنون از این بخش نیز می‌توانید با کشیدن نوار لغزنده Quick Launch ویژگی مذکور را غیر فعال نمایید. با غیر فعال کردن این ویژگی در زمانی که دو بار دکمه خانه را فشار دهید تنها به‌صفحه اصلی دستگاه منتقل می‌شوید و دیگر برنامه دوربین اجرا نمی‌شود.

disable-the-camera-quick-launch-600x348 چگونه اجرای سریع دوربین را در پرچم‌داران جدید سامسونگ غیر فعال کنیم؟

البته برای فعال کردن این ویژگی نیز می‌توانید همان روش بالا را ادامه دهید و در انتها به‌جای غیر فعال کردن، بخش Quick Launch را فعال کنید.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم