چگونه میزان دانلود داده‌های گوشی خود را به وسیله تنظیمات کروم کمتر کنیم؟

در منوی تنظیمات کروم، یکی از ویژگی‌های جذاب، بهینه‌سازی داده هست. این ویژگی به مرورگر دستور می‌دهد که تمام ترافیک ورودی را بعد از فشرده‌سازی، بارگذاری کند و در نتیجه شما داده‌های کمتری را دانلود می‌کنید و در عین‌ حال عملا هیچ تغییری در مرورگر خود احساس نخواهید کرد. این کار می‌تواند مقدار زیادی از داده‌های ترافیکی ماهیانه شما را کاهش دهد و به شما اجازه می‌دهد بیشتر وب‌گردی کنید و اپلیکیشن‌های بیشتری را دانلود نمایید.

این یکی از ویژگی‌های موجود در نسخه اندروید و iOS کروم است و بعد از فعال‌سازی عمل خواهد کرد. اگر شما می‌خواهید این ویژگی را فعال کنید، ما به شما چگونگی انجام آن را آموزش می‌دهیم.

در اندروید:

۱- ابتدا برنامه کروم را باز کنید و برروی دکمه چرخ‌دنده در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. سپس، گزینه “Settings” را از منو انتخاب کنید.

How-to-activate-Chromes-Data-Saver-feature-on-Android-amp-iOm-240x400 چگونه میزان دانلود داده‌های گوشی خود را به وسیله تنظیمات کروم کمتر کنیم؟

۲- در پایین منوی تنظیمات بر روی گزینه Data Saver کلیک کنید.

How-to-activate-Chromes-Data-Saver-feature-on-Android-amp-iOS-1-240x400 چگونه میزان دانلود داده‌های گوشی خود را به وسیله تنظیمات کروم کمتر کنیم؟

۳- بر روی سوییچ فعال‌سازی کلیک کنید

How-to-activate-Chromes-Data-Saver-feature-on-Android-amp-iOS-3-240x400 چگونه میزان دانلود داده‌های گوشی خود را به وسیله تنظیمات کروم کمتر کنیم؟

۴- با گذشت زمان، منوی بهینه‌ساز داده پر خواهد شد و یک گزارش از چگونگی دانلود اطلاعات و مقدار آن‌ها نمایش می‌دهد و می‌توانید مشاهده کنید که داده‌ها بعد از فشرده‌سازی کروم، چه‌ مقدار از ترافیک شما را حفظ کرده است.

How-to-activate-Chromes-Data-Saver-feature-on-Android-amp-iOS-4-240x400 چگونه میزان دانلود داده‌های گوشی خود را به وسیله تنظیمات کروم کمتر کنیم؟

در iOS

۱- ابتدا برنامه کروم را باز کنید. سپس بر روی دکمه سه نقطه در بالا و سمت راست کلیک و گزینه تنظیمات را بزنید.

How-to-activate-Chromes-Data-Saver-feature-on-Android-amp-iOSmjmnn-225x400 چگونه میزان دانلود داده‌های گوشی خود را به وسیله تنظیمات کروم کمتر کنیم؟

۲- به پایین حرکت و گزینه Bandwidth را انتخاب کنید.

How-to-activate-Chromes-Data-Saver-feature-on-Android-amp-iOSlk-225x400 چگونه میزان دانلود داده‌های گوشی خود را به وسیله تنظیمات کروم کمتر کنیم؟

۳- بر روی Data Saver کلیک نمایید.

How-to-activate-Chromes-Data-Saver-feature-on-Android-amp-iOSmmm-225x400 چگونه میزان دانلود داده‌های گوشی خود را به وسیله تنظیمات کروم کمتر کنیم؟

۴- بر روی سوییچ فعال‌سازی کلیک کنید.

How-to-activate-Chromes-Data-Saver-feature-on-Android-amp-iOSmmb-225x400 چگونه میزان دانلود داده‌های گوشی خود را به وسیله تنظیمات کروم کمتر کنیم؟

۵- با گذشت زمان، منوی بهینه‌ساز داده پر خواهد شد و یک گزارش از چگونگی دانلود اطلاعات و مقدار آن‌ها نمایش می‌دهد و می‌توانید مشاهده کنید که داده‌ها بعد از فشرده‌سازی کروم، چه‌ مقدار از ترافیک شما را حفظ کرده است.

How-to-activate-Chromes-Data-Saver-feature-on-Android-amp-iOSmhi-225x400 چگونه میزان دانلود داده‌های گوشی خود را به وسیله تنظیمات کروم کمتر کنیم؟

منبع: phonearena

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم