اپل نسخه مخصوصی از iOS 9 را برای دستگاه‌های قدیمی عرضه خواهد کرد

gsmarena_001بر اساس گزارش منبع معتبر 9to5mac اپل نسخه مخصوصی از iOS 9 را برای دستگاه‌های قدیمی‌ این شرکت عرضه خواهند کرد. انتظار می‌رود که کوپرتینویی‌ها در ماه آینده و در طی مراسم سالانه توسعه دهندگان این شرکت به نام WWDC اقدام به رونمایی از نسل جدید سیستم عامل موبایلی خود کنند.

هسته نسخه اصلی از iOS 9 برای دستگاه‌های قدیمی‌تر ممکن است تمامی ویژگی‌هایی که این نسخه شامل آن‌ها می‌شود را ارایه ندهد. اما با این حال، باز هم خوب است که از دستگاه‌های قدیمی مانند آی‌فون ۴اس یا آی‌پد مینی پشتیبانی می‌کند.

اپل پس از انجام بررسی‌های مختلف و انجام تست‌ها، اقدام به افزودن ویژگی‌های نسخه اصلی برای دستگاه‌های قدیمی‌ خواهد کرد. پیش از این شرکت یاد شده تلاش کرده بود تا یک نسخه از iOS را توسعه بدهد که در آن ویژگی‌هایی که نیاز به سخت افزارهای خاصی دارند، حذف شوند.

نسخه جدید iOS همچنین باعث افزایش امنیت خواهد شد. یکی از ویژگی‌های جدید پلفترم موبایلی اپل در نسخه جدید قابلیتی به نام Rootless است که امکان رمزنگاری فایل‌های فضای ابری آی‌کلاد را برای اپلیکیشن‌ها نیز فراهم می‌کند. بر اساس بدافزارهای گذشته، بسیاری از اطلاعات حساس در این بخش بر اثر جیلبریک‌ یا سایر موارد تحت ریسک‌های امنیتی قرار می‌گرفت.

iOS 9 بر تجربه کاری بسیار روان و عملکرد بالا تمرکز دارد به طوری که بیشترین همخوانی را با سخت افزار دستگاه‌ها داشته باشد. کوپرتینو همچنین اعلام کرده که روش‌های مشابهی را برای انتشار نسخه‌های جدید OS X در نظر دارد. سپس بیان شده که کنترل‌های دسترسی سریع که در iOS قرار دارند برای این سیستم‌عامل دسکتاپی نیز مجددا ساخته می‌شوند.

با این به‌روزرسانی جدید و بزرگ از iOS قطعا بسیاری از دارندگان محصولات اپل بخصوص دارندگان دستگاه‌های قدیمی می‌توانند تجربه کاری بسیار خوبی را داشته باشند. خوشبختانه زمان زیادی تا ارائه رسمی این سیستم عامل باقی نمانده و بزودی شاهد اخبار بیشتری از آن خواهیم بود.

پیام بگذارید