Google Maps از این پس قادر خواهد بود تا به صورت آفلاین مسیریابی و جستجو کند!

گوگل امروز از یک قابلیت دوست داشتنی پرده برداری کرده که کمبود آن تاکنون احساس می‌شد. همان طور که می‌دانید سرویس نقشه گوگل با نام Google Maps در بسیاری از مواقع می‌بایست برای انجام دستورات کاربر به اینترنت متصل باشد ولی در کشور‌های در حال توسعه که کاربران چندان به اینترنتی مناسبی دسترسی ندارند این فقدان می‌تواند مشکل ساز باشد. امروز گوگل برای رفع این مشکل از قابلیت جدید گوگل مپس رونمایی کرد که از طریق آن کاربر می‌توانند به صورت آفلاین از نقشه خود استفاده نمایند.

Google-Maps-will-soon-include-offline-search-and-navigation

در سرویس جدید دیگر نیازی نیست که کاربران هزینه‌های سنگینی را برای استفاده از گوگل مپس برای خدمات اینترنتی پرداخت کنند و از طریق نسخه جدید گوگل مپس می‌توانند حتی به صورت آفلاین در نقشه جستجو نمایند و به مسیریابی نقطه به نقطه بپردازند. گفتنی است که این قابلیت اواخر سال جاری میلادی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

Google-IO-2015-_1108

البته یوتیوب نیز چنین قابلیتی دارد که کاربران از طریق آن می‌توانند برخی ویدیو‌ها را به صورت آفلاین ذخیره نمایند تا در زمان‌هایی که دسترسی مناسبی به اینترنت ندارند بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که سرویس آفلاین یوتیوب تنها برای برخی کشور‌ها نظیر هند، اندونزی، فیلیپین و ویتنام در دسترس است و کاربران ایرانی قادر به استفاده  از این ویژگی نیستند. ناگفته نماند که ویدیو‌های ذخیره شده در این سرویس بعد از 48 ساعت پاک‌سازی می‌شوند.

علاوه بر این گوگل مرورگر خود را نیز بهینه کرده است که در نسخه جدید مصرف دیتا به کمترین حالت ممکن رسیده و می‌تواند حدود 80 درصد داده کمتری را مصرف کند.

پیام بگذارید