سوختگی اما از نوع ساعت هوشمند: اپل واچ پوست دست کاربران را می‌سوزاند!

apple-event-0909-28_storyحالا که داغ کردن تلفن های هوشمند برایمان عادی شده است؛ به نظر می‌رسد این مشکل به ساعت های هوشمند نیز رسیده است! ماه آوریل گذشته بود که اپل پس از حرف و حدیث‌های فراوان بالاخره از ساعت هوشمند خود رونمایی کرد؛ آن هم با لیست یک میلیونی از ساعت‌های پیش‌خرید شده! هرچند خریداران زمان زیادی را صبر کردند تا ساعتی که سفارش داده بودند به دست آن‌ها برسد و اپل نزدیک به یک ماه ارسال محصولاتش را به تعویق انداخت؛ اما بالاخره ساعت‌ها به دست (یا مچ) کاربران رسید.

اما حالا بعد از این همه صبر طولانی مدت، برخی خریداران با یک مشکل جدید روبه‌رو شدند. بعضی از خریداران گزارش می‌دهند که در زمان پوشیدن اپل واچ سوزشی را در مچ دستشان احساس کرده‌اند و حتی کار به جایی کشیده است که این ساعت هوشمند پوست دست برخی از افراد را سوزانده است!

یکی از کسانی که گزارش سوخته شدن دست خود را توسط اپل واچ در توییتر منتشر کرده، دختری است به نام پائولا کروتی. او می‌گوید زمانی که با ساعت هوشمند خود در حال ورزش بوده است ناگهان سوزش شدیدی را در زیر ساعت و روی پوست دست خود احساس نموده. ابتدا فکر کرده است که شاید ساعت خود را بیش از حد محکم بسته به همین دلیل بند آن را شل می‌کند. اما همان شب در کمال تعجب جای چند تاول را روی پوست خود درست همان جایی که صبح احساس سوزش کرده بود، مشاهده می‌کند. در چند مورد دیگر نیز زمانی که به ساعت خود دست می‌زند، می‌بیند که ساعت به‌شدت داغ کرده است!

اما انگار پائولا تنها قربانی اپل واچ نبوده است و هنگامی که در توییتر چرخی می‌زنیم، در کمال ناباوری توئیت دیگری پیرامون همین مشکل این بار از پسری به نام اندرو تری مشاهده می‌کنیم. او در این پست این‌گونه نوشته است: “لعنتی! اپل واچ من یک جای سوختگی بزرگ روی مچ دستم گذاشته!!”

هنوز نمی‌دانیم که این مشکل برای چند نفر دیگر پیش آمده و خود اپل نیز هنوز به خبرها واکنشی نشان نداده است. البته به نظر می‌رسد که به طریقی این مشکل به گوش اپل رسیده است چرا که در وب‌سایت این کمپانی گفته شده که ممکن است پوست دست برخی از افراد نسبت به مواد به کار رفته در ساخت اپل واچ واکنشی آلرژیک نشان دهد. البته در این ادامه صحبتی از سوختگی یا جای سوختگی نشده است.

ماه اوت سال گذشته نیز گزارش مشابهی این بار در مورد ساعت هوشمند LG G Watch در رسانه‌ها منتشر شد که در پی آن کمپانی ال‌جی یک به‌روزرسانی جدید برای ساعت‌های هوشمندش منتشر کرد تا این مشکل را رفع نماید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.