با این ۳ روش‌، مشکل بالا نیامدن گوشی یا تبلت‌تان را حل کنید!

Bootloop

واژه‌ “Bootloop” برای کاربران گوشی‌های هوشمند صرف‌نظر از سیستم‌عاملی که استفاده می‌کنند، بسیار آشناست؛ البته کاربران اندروید با این مشکل بیشتر مواجه‌ می‌شوند. اندروید، به ‌عنوان یک سیستم‌عامل متن‌باز شناخته می‌شود و با کمی دانش از زبان برنامه‌نویسی لینوکس، خواهید توانست که یک رام‌ سفارشی را برای دیوایس خود کوک کرده یا در فایل‌های سیستمی، تغییر ایجاد نمایید. البته اگر این کار به‌درستی انجام نگیرد، مشکلاتی نظیر بوت‌لوپ یا بریک شدن، گریبان‌گیر موبایل یا تبلت شما خواهند شد.

هنگامی که شما یک مود یا کاستوم‌ رام را برروی محصول اندرویدی‌تان فلش می‌زنید یا در برخی مواقع با نصب یک برنامه ساده، گوشی ری‌بوت شده و برروی لوگوی سازنده خود متوقف می‌شود؛ در اغلب موارد، می‌توان این مشکل را به “عدم اجرای صحیح فایل‌های سیستمی” نسبت داد. بنابراین، بوت‌لوپ، وضعیتی است که گوشی یا تبلت شما از بوت‌شدن به‌صورت عادی، امتناع می‌ورزد.

“بوت‌لوپ” برای کاربران نیمه حرفه‌ای (افرادی که از چگونگی نصب‌ رام و … مطلع هستند) چندان اهمیتی ندارد و بیشتر در ذهن کاربران مبتدی مهم جلوه می‌کند. زیرا اگر کمی حرفه‌ای باشید، راه‌های بسیاری را برای رفع آن خواهید یافت که از جمله آن‌ها می‌توان به نصب یک کاستوم رام دیگر و … اشاره نمود. امروز در آی‌تی‌رسان تصمیم گرفته‌ایم تا راه‌حل این مشکل را در چند روش مختلف با شما خوبان، مطرح نماییم؛ با ما همراه باشید.

این مقاله را هم بخوانید: ۴ مشکل در گوشی شما که به سادگی رفع می‌شوند!

پیشگیری

همانطور که گفته شد، “بوت‌لوپ” یکی از نامطلوب‌ترین شرایطی است که امکان دارد به آن دچار شوید؛ این به‌اندازه‌ی برای کاربران عادی نگران‌کننده جلوه می‌کند که بعضی بر این گمان‌ خواهند بود که دستگاه‌شان بریک شده است. با اینکه در بسیاری از موارد می‌توان این مشکل را رفع کرد ولی توصیه می‌کنیم که گام‌های زیر را برای جلوگیری از این کار انجام دهید:

 • قبل از نصب هرگونه کاستوم‌ رامی یا حتی رام‌ بیس، فراموش نکنید که باید این رام حتما برای دیوایس شما طراحی شده باشد؛ به‌خصوص، برای همان شماره مدل موبایل یا تبلت‌تان. برای مثال، هنگامی که می‌خواهید برای سونی اکسپریا زد ۳ تک‌سیم رامی دریافت کنید، اگر رامی را که برای نسخه دو سیم‌کارته آن پورت شده باشد فلش بزنید، ممکن است به “بوت‌لوپ” شدن دستگاه‌تان بی‌انجامد.
 • پیش‌از فلش زدن هرگونه کاستوم رام، کرنل و مودی برروی گوشی خود، از رام قبلی‌تان (به‌ویژه بیس رام) بک‌آپ بگیرید.
 • اگر پس از نصب برنامه‌ای به‌صورت عادی، گوشی یا تبلت‌تان با مشکل مواجه شد و اصطلاحا “هنگ” کرد، بهتر است قبل از ری‌بوت کردن آن برای رفع مشکل، به‌گونه‌ای وارد منوی “تنظیمات” شده و آن برنامه را حذف نمود. زیرا ممکن است پس از ری‌بوت،گرفتار “بوت‌لوپ”شده باشید!

این مقاله را هم بخوانید: ۵ برنامه برتر نظارت بر سیستم اندروید برای شناسایی و حل مشکلات گوشی شما

علت‌های محتمل برای بوت‌لوپ

“بوت‌لوپ” در محصولات اندرویدی، می‌تواند به مسائل زیادی مربوط باشد و برای دانستن علت آن، به جست‌وجو در گوگل نیازی ندارید. کافی است ببینید پیش از “بوت‌لوپ” با دیوایس خود چه‌ کاری انجام داده‌اید؛ که علت آن می‌تواند هر چیزی از قبیل نصب یک نرم‌افزار ناسازگار و … باشد. در ادامه به برخی از دلایل اصلی این مشکل نگاهی خواهیم انداخت:

 1. فلش زدن یک کاستوم رام یا کرنل معیوب
 2. نصب یک اپلیکیشن یا بازی ناسازگار
 3. مجوزهای اشتباه برای یک برنامه یا فایل
 4. نصب یک کاستوم مد یا تم

یکی دیگر از نمونه‌های شایعی که به “بوت‌‎لوپ” می‌انجامد، نصب یک کاستوم‌ رام (یا حتی رام اصلی) برروی رام قدیمی است. به‌عنوان مثال، تصور کنید که یک فریمور جدید را برروی نسخه قدیمی‌تر آن فلش زده‌اید؛ در این صورت، فایل‌ها و داده‌های فریمور قبلی هنوز روی دستگاه‌ شما باقی مانده و فریمور جدید از Dalvik Cache رام قبلی استفاده خواهد کرد. حال آنکه اگر این دو ناسازگار باشند، نتیجه به‌صورت “بوت‌لوپ” ظاهر خواهد شد!

این مقاله را هم بخوانید: با این ۱۰ روش مشکلات گوشی و تبلت خود را بر طرف کنید

روش‌های رفع “بوت‌لوپ”

توجه: هنگامی که گوشی شما با مشکل “بوت‌لوپ” مواجه می‌شود، به‌ احتمال ۹۰ درصد برای رفع مشکل، باید تمامی برنامه‌ها و تنظیمات فعلی گوشی‌ یا تبلت شما حذف گردد. بنابراین پیش از گرفتار شدن به آن، حتما یک نسخه پشتیبان از برنامه‌ها و فایل‌های خود تهیه نمایید.

Bootloop2

روش اول:

اگر دستگاه اندرویدی شما روی فریمور اصلی است، یعنی هیچ کاستوم ریکاوری نظیر CWM یا  TWRP  برروی آن نصب نکرده‌اید، مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. باتری گوشی یا تبلت خود را خارج کرده و در حدود ۳۰ ثانیه منتظر بمانید. سپس، باتری را دوباره در جای اصلی خود جا بزنید.
 2. دستگاه خود را در وضعیت ASR (اندروید سیستم ریکاوری) بوت نمایید. برای این، نیاز به گرفتن همزمان چند کلید ترکیبی دارید که برای فهمیدن آن، می‌توان از این سایت استفاده کرد. برای مثال، در گوشی‌های سامسونگ ، کافی است که همزمان کلیدهای افزایش صدا، Home و پاور را باهم نگه دارید. در تبلت‌هایی که در آن، کلید سخت افزاری Home وجود ندارد، شما می‌توانید با نگه‌داشتن همزمان دو کلید افزایش صدا و پاور،  آن را در وضعیت  ASR بوت کنید؛ این روش برای گوشی‌هایی که اینگونه هستند یعنی کلید سخت‌افزاری Home را ندارند، نیز در اغلب موارد جواب می‌دهد.
 3. در منوی ریکاوری، به‌وسیله دکمه کاهش/ افزایش صدا بین گزینه‌ها جابه‌جا شده و سپس عبارت “wipe cache partition” را به‌وسیله دکمه پاور انتخاب نمایید.
 4. اکنون باید “وایپ دیتا/فکتوری” را انتخاب کرده و سپس با برگشت به منوی اصلی ریکاوری، دستگاه خود را با استفاده از گزینه “reboot system now”  مجددا راه‌اندازی نمایید.

اگر مشکل “بوت‌لوپ” همچنان پابرجا بود، علاوه بر مراحل فوق، “wipe data/factory reset” را هم انتخاب کرده و سپس ری‌بوت نمایید. پس از این، باید مشکل “بوت‌لوپ” رفع شده باشد.

این مقاله را هم بخوانید: ۴ مشکل متداول در هنگام بهینه سازی محصولات اندرویدی و راه حل رفع آن‌ها

روش دوم:

اگر بررروی دستگاه روت شده خود، یک کاستوم ریکاوری نظیر TWRP یا CWM نصب کرده‌اید و پس از فلش زدن یک کاستوم‌رام یا مود، گوشی‌تان به اصطلاح “بوت‌لوپ” می‌شود، مراحل زیر را برای رفع آن دنبال کنید:

 1. باتری گوشی یا تبلت خود را خارج کرده و در حدود ۳۰ ثانیه منتظر بمانید. سپس، باتری را دوباره در جای اصلی خود جا بزنید.
 2. دیوایس خود را برروی ریکاوری که نصب کرده‌اید، بوت نمایید. (مراحل وارد شدن به کاستوم ریکاوری، مانند وارد شدن به ریکاوری پیش‌فرض دستگاه‌تان است)
 3. به بخش “Advanced” مراجعه کرده و سپس “Wipe dalvik-cache”  را انتخاب کنید.
 4. اکنون وارد “Mounts & Storage” شده و برروی “Wipe /cache” ضربه بزنید.
 5. حال، گوشی یا تبلت خود را ری‌بوت نمایید.

پس از انجام مراحل فوق، باید مشکل  “بوت‌لوپ” برطرف شده باشد؛ ولی اگر بنا به‌دلایلی هم‌چنان پابرجا بود، این کار را هم انجام دهید:

 1. علاوه بر ۵ مرحله‌ بالا، در بخش “Mounts & Storage”، گزینه  “Wipe /data” را نیز انتخاب کنید.

امیدواریم که اکنون دستگاه شما به‌صورت عادی بالا بیاید. لطفا دفعه‌ بعد که رامی را نصب می‌کنید، طبق مراحل و دستورالعمل‌های کوکر رام (فردی که رام را برای گوشی شما پورت کرده‌ است) رام یا مود را فلش بزنید.

روش سوم: (در صورتی که با روش‌های فوق، به نتیجه نرسیدید)

اگر گوشی یا تبلت شما همچنان از مشکل “بوت‌لوپ” خلاص نشده است، توصیه می‌شود یکی از این سه روش را دنبال کنید:

 1. ری‌استور کردن نسخه‌ پشتیبان رام اصلی
 2. فلش زدن یک رام دیگر از منوی ریکاوری
 3. نصب فریمور اصلی یا factory image

اگر روش دیگری برای رفع مشکل “بوت‌لوپ” می‌شناسید، می‌توانید آن را در نظرات با کاربران دیگر در میان بگذارید. امیدواریم که این سه روش، برای‌تان مفید واقع شده باشد.

 

616 دیدگاه
 1. mahsa می گوید

  وارد ریکاوری مود ک میشم شکل یه گوشی که روش یه مثلث قرمز و علامت تعجب قرمز رو نشون میده

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   چند بار تست کنید
   گوشی به شارژ باشه تست کنید
   اگه نشد فلش بزنید اوکی میشه به راحتی

 2. mahsa می گوید

  اینی میگین رو میفهمم ولی اصلا گزینه ویپ کش نداره

 3. mahsa می گوید

  یکم توضیح میدین ک چجوری اینکاری ک میگین رو انجام بدم لطفا

 4. mahsa می گوید

  میگم ک گوشی HTC یهویی خاموش شد بعدش از اون روز هر وقت روشنش میکنم یه کادر سفید میاد روش ب انگلیسی مینویسه راه اندازی برنامه ۰ از ۵۶ بعد که صفره به ۵۶رسید خاموش میشه دوباره روشن میشه همینو مینویسه اصلا بالا نمیاره. مشکلش جدیه و سخت افزاریه؟ یا ن با فلش و چند تا کار حل میشه؟؟
  و اگه درستش کنم واسم کار میکنه یا بیخیالش شم؟؟
  ممنون میشم لطفا اگه راهنماییم کنین

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   وارد ریکاوری مود بشید و ویپ کش و ریست فکتوری رو بزنید به احتمال زیاد گوشی اوکی میشه
   اگرم نشد با فلش درست میشه مشکل سخت افزاری نیست

   ۱
 5. mahsa می گوید

  سلام. گوشی اچ تی سی دارم. یهویی خاموش شد بعدش ک روشنش میکنم یه کادر سفید ک توش انگلیسی نوشته میاد اخرش مینویسه ۰ از ۵۶ یکی یکی عدد میره بالا تموم ک میشه دوباره خاموش روشن میشه و از اول همینطوری میشه. اصلا بالا نمیاره لطفا کمک کنید

  ۱
  1. مجتبی مسکینی می گوید

   سلام
   کامل توضیح ندادین
   گوشی رو فلش بزنید احتمالا مشکل حل میشه

   ۱
 6. امید می گوید

  سلام عرض میکنم
  گوشی بنده امروز چند بار وسط کار خاموش شد الانم آرم سامسونگ رو میاره ولی سیستم بالا نمیاد.
  روی همون آرم سامسونگ میمونه

  ۱
  ۱
  1. مجتبی مسکینی می گوید

   سلام فلش بزنید احتمالا درست میشه

   ۲
 7. ابوالفضل می گوید

  سلام وقت بخیر ممنون میشم جواب سوالم رو بدید.
  گوشی بنده نوت ۹ سامسونگ هست تازه خریدمش چند روزه همه چیش خوبه. تا اینکه امشب رو حالت ذخیره نیرو بود که گذاشتم تو شارژ و خاموشش کردم. بعد که اومدم از شارژ درش بیارم با دکمه پاور روشن نمیشد و مجبور شدم دکمه پاور و ولوم کم کردن صدارو همزمان بگیرم تا گوشی لود بشه .میخواستم بدونم دلیل اینکه اینجوری شد واقعا چی بود. ممنون میشم جواب بدید .

  ۱
 8. محمدرضا می گوید

  با سلام تبلت من CCIT است مدتی باتری ضعیف شده بود در حال شارژ با آن کار کردم الان باید حتما یک فن زیر آن کار کند والا مرتبط خاموش روشن میشود راهنمایی بفرمایید مشکلش چیست؟ سپاسگزارم

  ۱
  ۱
 9. علی مقدم می گوید

  کسی نیست

  ۳
 10. علی مقدم می گوید

  من گوشیم داشت بروز سانی میشده بعد تا ۸۰ در صد رفت و خاموش شد الان روی لوگوی سامسونگ موننده گوشیم a20sسامسونگ

  ۳
 11. محمد رضا می گوید

  سلام خدمت تمامی دوستانی که می گن روی ارم گوشی گیر میکنه اول اگه با روش بالا درست نشد یک رام جدید نصب کنید و برای این کار چون کمی پیچیدس به یک تعمیراتی ببرید و به راحتی توی یک ساعت درست میشه

  ۳
 12. Roza می گوید

  من گوشم سامسونگ آ۵۱ هس وقتی باز یدانلود میکنم تو صفحه برنامه ها نمیاد ولی وقتی میری تو تنظیمات بخش برنامه ها اونجا هس باز هم میشه آخه چرا تو صفحه های اصلی نمیاد

  ۲
  1. مجتبی مسکینی می گوید

   میتونید مشخص کنید که بیاد
   توی گیم لانچر هست

   ۳
   ۲
 13. عارف می گوید

  سلام گوشی من هواوی y5لایت ولی بیشتر بازی های اینترنتی رو اجرا نمیکنه و حافظه رم یک گیگابایتی و حافظه داخلی ۱۶داره و ۸گیگش خالیه قبل اینکه گوشی رو فلش کنم هر بازی رو می‌آورد ولی بعد که فلش شد اینجوری شد

  ۱
  ۲
 14. مجید می گوید

  سلام گوشی من سامسونگه گرند پرایم هستش
  هاردش خراب شد بردمش تعمیرگاه اما ب طور کامل بردشو عوض کردن حالا ک اوردمش خونه نم چرا نتش از j ب eتبدیل شده چکار کنم

  ۱
 15. علیرضا می گوید

  سلام خسته نباشید من گوشی سامسونگ a70 چینی دارم بعد گوشی رو با برنامه sp flash tool اومدم درست کنم بجای دانلود فرمت کردن + دانلود رو زدم الان دیگه گوشی روشن نمیشه کلا صفحش سیاه به لب تابم وصل میکنم وصل نمیشه ممنون میشم راهنماییم کنی دوست عزیز

  ۲
 16. mhn می گوید

  من گوشی سامسونگ a20s. دارم
  و امروز هی یهویی خاموش میشد‌.الانم یهویی خاموش شد‌.روشن میکنم هم صفحه ی سیاه میاد بالا..دکمه خاموش و یا ری استارت هم زدم فایده ای نداش..اینم بگم گوشیم پرس شده اس نمیشه باتری درآورد‌ چیکار کنم؟؟؟

  ۶
  1. مجتبی مسکینی می گوید

   لوگو سامسونگ رو نشون میده یا کلا صفحه سیاهه؟

   ۲
   ۹
   1. علی اصغر می گوید

    سلام گوشی منa10هستش خود به خود ریست میشه و وقتی که امروز ریست شد دیگ روشن نشد و رو آرم گیر کرده میش بگید باید چیکار کنم

    ۲
    1. مجتبی مسکینی می گوید

     سلام
     با اودین یه بار رام اصلی فلش بزنید
     اگه نشد احتمال سوختن برد هست

 17. معصومی می گوید

  سلام گوشیم دیشب صفحه سفید شد و به کل خاموش شد.. الان هم هرکاری واسه ریکاوری و فلش انچام میدم اصلا صفحه بالا نمیاد .‌. ویبره میخوره و روشن میشه ولی گوشه تصویر نور سفید میزنه و بالا نمیاد

  ۱
  ۸
 18. جیمی می گوید

  سلام مرسی از اینکه این مطلب رو گذاشتید
  کاربردی بود….

  ۲
  ۵
 19. عرفان می گوید

  سلام گوشی من ارم گوشی اجرا میشه ولی بمحض پایان ارم گوشی خاموش میشه کسی میتونه در این زمینه کمکم کنه

  ۴
  1. مجتبی مسکینی می گوید

   سلام احتمالا با فلش زدن گوشی و تغییر رام مشکلتون حل میشه

 20. Maede می گوید

  گوشی من الجیk10 هست خاموش شد روشن که کردم فقط لوگو الجی میفته و روشن نمیشه یعنی تو همین حالت مونده باتری رو چند بار دراوردم و دوباره امتحان کردم درست نشد میشه راهنمایی کنید

  ۴
  1. مجتبی مسکینی می گوید

   سلام احتمالا با فلش زدن و تغییر رام مشکلتون حل میشه
   اگه نشد باید به تعمیرکار نشون بدین و مشکل سخت افزاریه احتمال سوختن هارد هست

   ۱
 21. ابوالفضل احمدی می گوید

  سلام من یک تبلت جستارت دارم.وقتی که نسخه جدید شریت رو روش نصب کردم خاموش شدوهروقت که دکمه روشن رو میزنم فقط نشان جستارت میاد و دوباره خاموش میشه.

  ۱
  ۵
 22. وحید می گوید

  گوشی من امانته وبخاطردرس دخترکوچولوم کلاس اول گرفتم ازکسی گوشیhonorاندروید هستش یه بازی نصب کردم وروزبعدپس از وارد وخارج شدن چون اینترنت پایدارنبود گوشی راخاموش روشن کردم ازآنزمان همش کا درخانه هوایی متوقف شدمیزنه یه باردیگه هم شده بودفلش کردم تمام اطلاعات پاک شدن دوباره بعدازمدتی الان اینطورشده وکلی مطالب درسی بچه روگوشی اونم موقع امتحاناتشه طفل معصوم خواهشمندومدیونتون میشم اگرکسی نامه منومیخونه ومیتونه کمکم کنه یه عمرسپاسگذاروشرمندهشم.باسپاس فراوان اززحمات بیوقفه وخداپسندانه شماعزیزان.ارادتمندتام:بابای غزل(وحید)

  ۳
  ۲
  1. رضا می گوید

   سلام اگه گوشی امانت هست به سرعت اون رو.پس بدید چون مشکل هارد داره و.۱ تومن میوفته بهتون اگه نمیتونید فعلا پس بدید خیلی باهاش مدارا کنید و اصلا ازش کار سنگین نکشید و اینکه نگران نباشید خرابی گوشی تقصیر شما نیست اون گوشی خراب بوده که با نصب بازی خرابی افتاده بیرون

   ۳
 23. Mm می گوید

  سلام من گوشیم سامسونگ j4core هست یه برنامه ریختم روش برای کیبورد. یه لحظه قاطی کرد بعد زدم که قفل بشه الان دیگه اصلا وقتی میخوام رمزمو بزنم کیبوردم نمیاد و اثر انگشتم نداره .
  وای چیکار کنم
  باید کل گوشیمو ریست کنم؟راهی دارید بگید تروخدا

  ۳
 24. Maya می گوید

  سلام من گوشیم لی فون هست وقتی میزنم به شارژ صفحه بلا میاد میرم چیکار کنم روشن نمیشه کامل ؟؟
  همین جوری گوشیم اصلا روشن نمیشه

  ۵
  ۱۳
 25. Abolfazl می گوید

  سلام گوشی من g530h هست من کاستوم رام اندروید ۸ رو روی گوشیم نصب کردم اما به من ارور کرنل میده حالا نمیدونم چجوری مشکلشو حل کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  ۳
  ۶
 26. Hediye می گوید

  سلام ی مدته گوشی من همش رو ارمش گیر میکنه، میگن تنها راهش فلش میکنم باز ادامه داره میدونم باید گوشیمو عوض کنم ولیکلن علت این مشکلات چیه گوشی فروشیاها مختلف بردن فقط با فلش کردن یااگ بوت یا رمش مشکل پیدا کنه پلی باز ادامه داره ابن دفعه که فلش کردم دوباره فرداش شددد….. گفتم باز سوال کنم
  ارزش داره باز ببرم فلش یا گوشی ساده بگیرم تبلت استفاده کنم.والا گفتم با فلشش میسازم ولی کلافم شدم انقد فلش کردم

  ۵
  ۱۴
 27. انیس می گوید

  چرا تبلت هواوی ام یهویی عکس اندرویدی که خوابیده رو داد .بگید چیکار کنم

  ۳
  ۶
 28. فاطمه می گوید

  سلام گوشیم رو حالت اندروید مونده چیکارش کنم

  ۷
  ۲۰
 29. روح الله می گوید

  سلام من گوشی j320f را نصب ریکاوری twrp کردم وبعدش از طریق رکاوری مود twrp اقدام به نصب supersu کردم منتها بعد نصب اشتباهی دستم خورد به wipe clear الان گوشی در حالت لوگو هی ریستارت میشه لطفا کمکم کنید

  ۵
  ۷
  1. شش می گوید

   منم یه تلت سامسون گ دارم اینجوری شده
   بعضی موقع ها اینجوری میشه بزار ائنقدر بمونه تا شارژ ش تموم شهتا خاموش شه

   ۳
 30. ارسلان می گوید

  سلام یه تبلت هواوی دارم بالا نمیاد و تمام اطلاعات داخلش رو نیاز دارم چیکار کنم

  ۶
  ۱۰
 31. لیلا می گوید

  سلام گوشی من هاوویی y625هست بعدازریسیت فکتوری بعدازتنظیمات مربوط به وای فای میزنه تنظیمات متوقف شدوصفحه سفیدمیشه لطفا راهنماییم کنین

  ۴
  ۹
 32. farhad می گوید

  سلام گوشی منj5prime یهوخودش روحالت آپدیت رفت واصلا بالانمیاره چکنم

  ۴
  ۷
  1. حسین مقدسی می گوید

   سلام گوشی من مدل J5 در حال بازی بودم که خود به خود خاموش شد و وقتی که روشن می کنم روی صفحه ای که Galaxy J5 نوشته قفل می کنه.لطفا منو راهنمایی کنید.

   ۳
   1. مجتبی مسکینی می گوید

    سلام
    یه بار فلش بزنید اگه درست نشد احتمالا مشکل از برد گوشی هست و تعمیرکار باید گوشی رو ببینه

    ۱
 33. M می گوید

  سلام گوشی من سامسونگ وقتی گوش روشن میکنم میگه روند سیستم پاسخ نمی‌نمی‌دهد.
  میخوام پیامی بدم کیبورد بالا نمیاد چیکار کنم

  ۸
  ۴
 34. M می گوید

  سلام گوشی من سامسونگ وقتی گوش روشن میکنم میگه روند سیستم پاسخ نمی‌نمی‌دهد.
  میخوام پیامی بدم کیبورد بالا نمیاد چیکار کنم؟

  ۳
  ۲
 35. محب می گوید

  گوشی من بعد از روشن کردن روی آرم سامسونگ می مونه و روشن نمیشه. آیا اگه گوشیم رو فاش بزنم مخاطبین من حذف میشن. لطفا اگه کسی جواب قطعی میدونه پاسخ بده. ممنون

  ۴
  ۲۹
 36. YASIN می گوید

  سلام دوستان، من یه تبلت Lenovo دارم که یدفعه خود به خود تو دستم صفحش رفت هر کاری کردم روشن نشد، اولش که اینجوری شد فقط آرم Lenovo میومد دیگه برنامه هاش بالا نمیومد ولی الان دیگه حتی آرم رو هم نشون نمیده و صفحه کلا خاموشه، کلید power و ولوم رو هم میگیرم چیزی نمیاد، ممنون میشم راهنماییم کنید.

  ۷
  ۲۵
 37. فروغ می گوید

  مرسی به خاطر راهنمایی کاملتون ، عالی بود.

  ۵
 38. javad می گوید

  با سلام خدمت شما استاد بزرگوار
  من گوشی هوآوی y520-u22 دارم روش کاستوم رام اندروید ۶ نصب کردم همه چیز خوب بود و گوشی مرتب بدون مشکل کار میکرد تا اینکه گوشی شروع کرد به دادن ایرور unfortunately, the process android.process.acore has stoppedو بستن همه برنامه ها ریست هارد کردم با برنامه SP_Flash_Tool قشنگ رام اصلی نصب میشه همون کاستوم رام که روش هست دوباره نصب کردم هرکاری میکنم کاستوم رام عوض نمیشه وقتی گوشی بعد نصب ریست میشه همون حالت میاد بالا اصلا انگار چیزی نصب نشده
  تمام کارهایی که شما زحمت کشیدید و برای رفع مشکل نوشتید انجام دادم ولی متاسفانه بی اثر بوده سه روزه دارم باهاش سروکله میزنم ولی بی فایده بوده این کاستوم رام جا خوش کرده روی گوشی خیلی ممنون میشم که راهی جلوی پای من بگزارید

  ۲
  ۱
 39. طلا می گوید

  سلام من یه تبلت ایسوس قدیمی دارم ورژن اندروید ۴.۱.۲ مدل k004 که ریست میشه.هم رمش عوض شد هم فلش شد هم اپدیت ولی مشکل اصلا حل نشد.مخصوصا وقتی اینترنت میرم و یه ویدیو رو میخوام باز کنم کلا هنگ میکنه و پشت هم ریست میشه.باز پول خرج تعمیرش کنم یا بیفایده است؟

  ۴
 40. امیر فریدونی می گوید

  سلام مال من wipe cache partition” اینو میزنم میگه خطا لطفا کمکم کنید

  ۳
 41. نیلو می گوید

  سلام تبلتم لنووa330هست خاموش شد الان هرچی میزنم میگه فرمانی موجود نیست چیکار کنم

  ۱
  ۱۴
 42. نیوشا می گوید

  وای خدا خیییییییرتون بده داشتم سکککته میکردم گوشیم بالا نمیومد خیر ببینین

  ۲
  ۳
 43. mostfa می گوید

  توی sp flash tools گزینه فرمت رو زدم تا بخش ریکاوری بوت پاک شه ولی همچی اعم از لوگوی ابتدایی هواوی پاک شده و تنها خروجی ای که میتونم از گوشی بگیرم یه ویبره هست اگه کسی میتونه کمکم کنه تلگرام پیام بده @mosiclash

  ۱
 44. ریحانه می گوید

  سلام تروخدا جواب سوال منو زود بدید
  پریروز در حین کار با گوشیم باطریش شارژش کم شد و همین که زدم به شارژ خامشو کرد بعد از روشن کردن صفحه ی ایمریجنسی دیتا اومد بعد میزدم تنظیمات کارخانه صفحهی روتش میومد و به ظاهر تنظیم کار خانه میشد اما همین که گوشی روشن میشد میدیدم تنطیم کار خانه نشد هو بعد از ۱ دقیقه دوباره گوشی خاموش میشد دیروز کلا همینطور بود و هی روشن خاموش میشد اما از دیشب کلا خاموش شده و فقط ویبره میزنه میزنم به شارژ ویبره میزنه ویبرش بعد از هر چند ثانیه است یه ویبره میزنه دوباره باز چند ثانیه بعد و اصلا روشن نمیشه باطریش رو که در بیارم دوباره جا به زنم نه ویبره داره نه روشن میشه اما همین که دکمه پاور رو بزنم ویبره میزنه و بعد چند ثانیه باز ویبره میزنه چیکار کنم اقا کمکم کنین
  رامشم دانلود کردم اما چون خاموشه نمیدونم چه کنم

  ۳
  1. ریحانه می گوید

   ممدل گوشیم hoawi-y330-u10

   ۱
   ۲
 45. Zahra می گوید

  سلام خسته نباشین
  تبلت c star من روشن نمیشه ینی بالا نمیاد برنامه هاش رو صفحه اول شروعش میمونه چند بارم خواستم فلش بزنم نشده نمیدونم من اشتباهی میزنم یا مشکل از چیه لطفا راهنماییم کنین ممنون

  ۲
 46. محمد می گوید

  سلام منم گوشیم روشن میشه و روی لوگوی سامسونگ چشمک میزنه و بالا نمیاد لطفآ کمکم کنید چکار باید بکنم.ممنونم

  ۱
  ۱۶
 47. بابک می گوید

  سلام گوشیه من samsung note 8 هست برنامه magisk آن اینستال کردم الان حدوده ۲ ساعته restart شده ولی رو لوگو سامسونگ گیر کرده چیکار کنم؟؟؟؟؟؟/
  کممممککککک

  ۲
  ۳
 48. محمد رضا می گوید

  سلام
  من گوشیم هواویy330گوشیم یه مدته گوشیم بالا نمیاد.
  روشنش میکنم رو آرم هواوی می مونه.
  چند بارم ریست فکتوری کردم جواب نداد لطفا کمکم کنید دارم دیوونه میشم.

  ۳
  ۹
 49. امید می گوید

  گوشی سامسونگ اس ۳ دارم روشن میکنم آرامش میاد می‌لرزد و خاموش میشه و مجددا همین کا تکرار میشه

  ۱
  ۱۴
 50. شیدا می گوید

  من مشکلی ندارم چیکار کنم

  ۹
  ۱۱
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.