گزارشی تازه نشان می‌دهد که پردازنده اسنپدراگون 820 داغ نمی‌شود

urlبه‌تازگی، آقای Kevin Wang، مدیر تحقیق و پژوهش شرکت IHS Technology چین، در صفحه Weibo خود اعلام کرده که تراشه کوالکام اسنپ‌دراگون سری 820 برای استفاده در گوشی‌های هوشمند کاملا امن و مناسب است.

امسال، خبرهای بسیار زیادی از مشکل “داغ شدن بیش از حد” تراشه اسنپدراگون 810 منتشرشد. حتی به‌تازگی نیز، شایعه شده که اسنپدراگون 820 با این مشکل همانند اسنپدراگون 810 مواجه خواهد بود و به‌ کاربران هشدار داده شد که تا معرفی اسنپدراگون 830 منتظر بمانند. اما طبق خبر آقای وانگ، چهار هسته‌ سفارشی و معماری پردازش 14 نانومتری که در اسنپدراگون 820 به‌کار گرفته شده است، از داغ شدن بیش از حد این پردازنده جلوگیری خواهد کرد.

در اوایل ماه نیز، تحلیل‌گر چینی، آقای Pan Jiutang در صفحه‌ Weibo خود، پستی را منتشر کرد که در آن گفته بود کوالکام، پردازنده‌ جدید خود را تا قبل از ماه دسامبر ارایه نخواهد کرد. هم‌چنین این فرد مدعی شده است Xiaomi Mi 5 اولین محصولی خواهد بود که با این تراشه در ماه مارس سال آینده ارایه می‌شود. در همان ماه، Asus PadFone S2 با اسنپدراگون 820 نیز معرفی خواهد شد. به‌علاوه، سونی و HTC در تلاش‌اند تا محصولات جدیدی را با این تراشه روانه بازار نمایند.

خود کوالکام نیز مدعی است که چیپست جدیدش به‌آسانی داغ نخواهد کرد؛ ادعایی که صحت آن فقط با استفاده از پردازنده اسنپدراگون 820 در محصولات جدید مشخص خواهد شد.

نمایش نظرات (1)