afrak

محققان توانستند خون را از طریق پهپاد منتقل کنند!

آیا شما تاکنون خون خود را از طریق پهپاد ارسال کرده‌اید؟ اما مطالعات جدید توسط Johns Hopkins این موضوع را محقق کرده است و این افراد در آخرین تست خود نیز توانستند به هدف مورد نظر دست یابند. یک پهپاد کوچک می‌تواند میزان کمی از خون را بدون اینکه آسیبی به آن برسد، حمل کند و به نقطه دیگری برساند. البته این محصول فعلا به صورت کانسپت و مفهومی است تا بتوانند در آینده به محصولی نهایی در این خصوص برای حمل و نقل خون منجر شوند.

croppeddronetosshopkins

البته این یک خبر بسیار خوب برای بیمارانی است که در مناطق روستایی نیاز به خون دارند و اکنون از طریق این پهپاد می‌توانند به صورت هوایی خون سالمی را دریافت کنند و دیگر مشکلات عبور از جاده‌های صعب العبور را نیز خون مورد نظر تجربه نخواهد کرد!

این پهپاد با همکاری Johns Hopkins و دانشگاه Makerere در اوگاندا تولید شده است. حمل و نقل خون باعث می‌شود که آسیب ببنید اما این پهپاد نمی‌گذارد که خون گرم شود و در نتیجه سالم خواهد ماند:

نگرانی اصلی در خصوص حمل خون از طریق هواپیمای بدون سرنشین، شتاب آن بود که در حالت عادی چنین حرکتی باعث می‌شود که سلول‌های خون از بین بروند و به شکل لخته درآیند اما بر اساس تحقیقات و آزمایش‌های انجام یافته، از طریق این پهپاد خون می‌تواند به صورت سالم به مقصد مورد نظر برسد.

برای تست عملکرد این پهپاد، محققان 300 نمونه از خون را که توسط 56 داوطلب تهیه شده بود، تهیه و نیمی از آن را درون پهپاد قرار دادند و این پهپاد دست پرتاپ حدود شش ساعت و 38 دقیقه در حال پرواز بود و سپس آن به همراه خون‌ها به بیمارستان بازگشت تا نمونه‌ها مورد آزمایش قرار گیرند و بعد از انجام آزمایش‌ها، هیچ تفاوت معنی‌داری بین خون‌های پرواز کرده و نمونه‌های عادی (آن‌هایی که پرواز نکرده بودند) وجود نداشت.

با اثبات این طرح اولیه، در آزمایش‌های بعدی می‌توان پهپاد حامل خون را در مناطق روستایی مورد بررسی قرار داد که با کمک آن می‌توان خون را به روستا‌های دور از دسترس، بسیار سریع‌تر از خودرو و یا پای پیاده از طریق پهپاد منتقل نمود.

پیام بگذارید
تسکو