بهترین اپلیکیشن‌های جایگزین برای تلگرام را بشناسید

Replace the telegram

فیلتر و یا کند شدن پیام‌رسان‌ها امری است که تقریبا باید خود را به آن عادت بدهیم و هر چند وقت یک‌بار مهاجرتی را به سمت یک اپلیکیشن دیگر آغاز کنیم، پس از وایبر نوبت به تلگرام رسید که شاهد مهاجرت کاربران ایرانی باشد، تاکنون فیلتر شدن این پیام‌رسان به‌صورت قطعی تایید نشده است اما زمزمه‌های آن به گوش می‌رسد. به هر حال از آن‌جایی که اسمارت‌فون بدون پیام‌رسان نمی‌شود، لیستی از بهترین جایگزین‌های تلگرام را آماده کرده‌ایم که در صورت فیلتر شدن تلگرام می‌توانیم به آن‌ها مهاجرت کنیم.

در این مقاله به معرفی اپلیکیشن‌های ایرانی و خارجی جایگزین برای تلگرام می‌پردازیم.

بهترین اپلیکیشن‌های جایگزین ایرانی برای تلگرام

1- سروش

بایستی اپلیکیشن ایرانی سروش را یکی از شبیه‌ترین برنامه‌ها به تلگرام دانست که در آن به شما اجازه ساخت گروه، کانال و مواردی از این دست داده می‌شود. سروش امکانات بسیار زیادی دارد و از نظر تعداد کاربران ایرانی نیز در صدر محصولات ارتباطی قرار می‌گیرد.

البته توانایی اصلی یک برنامه زمانی مشخص می‌شود که حجم کاربران زیادی بر رویش مشغول به فعالیت شده و به نوعی بر روی سرورهایش فشار بیاید که به‌نظر می‌رسد همچون اکثر اپلیکیشن‌های ایرانی، سروش در این بخش دچار برخی از ضعف‌هاست که بایستی به مرور آن‌ها را برطرف نماید.

2- بیسفون

اپ ارتباطی بیسفون زیبایی و سادگی را در کنار هم دارد و با ظاهری مدرن ممکن است نتوانید تشخیص دهید که از یک اپ ایرانی استفاده می‌کنید. روند ثبت نام در این اپلیکیشن همانند بسیاری از نمونه‌های خارجی به‌وسیله شماره تلفن همراه شما انجام می‌گیرد و پس از دریافت کد فعال‌سازی، می‌توانید به استفاده از این اپ بپردازید و با دوستانی که آن را دارند به گفتگو بپردازید.

همچنین امکان برقراری تماس صوتی نیز در بیسفون وجود دارد. جالب‌تر‌ین بخش بیسفون قسمت عمومی آن است که می‌توانید چند صفحه برگزیده و مهم را انتخاب کنید و پست‌های آن‌ها را مشاهده کنید ولی نمی‌توانید پست گذاشته یا پستی را لایک کنید. امکان ساختن گروه هم در بیسفون وجود دارد و با استفاده از این امکان می‌توانید به راحتی به صورت گروهی با دوستان خود چت کنید. در کل بیسفون در کلاس جهانی تولید شده و با اینکه رایگان است، توانسته ترکیب مناسبی از زیبایی و کارایی را در اختیار شما بگذارد و امکاناتی نظیر استیکرهای متنوع و زیبای فارسی در کنار محیطی جذاب، می‌تواند شما را در جایگزینی اپ‌هایی چون وایبر و واتس‌اپ همراهی کند.

3- اپلیکیشن پیام رسان بله

بله نماینده پیام رسان‌هایی است که با دارا بودن بسیاری از امکانات تلگرام، توانسته اولین پیام رسان بانکی نیز لقب بگیرد. این اپلیکیشن که توسط بانک ملی پشتیبانی شده و شرکتی مانند سداد، امنیت و مسئولیت فنی آن را برعهده دارد، بسیاری از امکانات بروز را به کاربرانش ارائه می‌دهد.

شما در اپلیکیشن پیام رسان بله می‌توانید کانال بسازید و به صورت صورت نامحدود اعضا برای کانال خود اضافه کنید. همانند تلگرام برای کانال خود آدرس اختصاصی داشته باشید و مدیریت کاملی روی کانال خود اعمال نمایید. همچنین گروه‌های چند هزار نفره بله امکان دیگری است که در اختیار کاربران این پیام رسان بوده و شما به عنوان مدیر گروه می‌توانید همانند تلگرام، گفتگوها و اعضا را مدیریت نمایید.

پیام رسان بله علاوه بر امکانات مذکور، امکانات جانبی مانند انتقال پول کارت به کارت، خرید شارژ و پرداخت قبوض به کاربرانش ارایه می‌دهد که در تلگرام این امکان وجود ندارد.

اپلیکیشن بله دارای نسخه ویندوز و نسخه وب است که می‌تواند دسترسی خوبی برای شما در هر پلت‌فرمی را ایجاد نماید.

4- اپلیکیشن پیام رسان ایتا

یکی از شبیه‌ترین و یا شاید بتوانیم بگوییم کپی‌ترین اپلیکیشن موجود داخلی که توانایی بسیار زیادی برای جایگزینی با تلگرام دارد. همه افرادی که از این پیام رسان استفاده کرده‌اند، می‌دانند که ایتا به صورت 100 درصد از تلگرام کپی شده و توسط دو شرکت ایرانی پشتیبانی می‌شود.

کاربرانی که در تلگرام دارای کانال هستند و در سامانه وزارت ارشاد آن را به ثبت رسانده‌اند، می‌توانند با درخواست انتقال اعضا و اطلاعات خود از تلگرام، به صورت کامل کانال موجود در تلگرامشان را توسط ایتا مدیریت نمایند.

داخلی بودن سرورهای ایتا نیز به همراه فضای ابری ارایه شده به کاربران نکته ایست که شاید بتواند جذابیت ایتا را برای جایگزین شدن با تلگرام بیش از پیش نماید.

این پیام رسان نیز دارای نسخه ویندوز بوده و امکان دسترسی از طریق این نسخه وجود دارد.

5- اپلیکیشن پیام رسان ویسپی

دیگر پیام رسانی که ظاهر توسط یک شرکت هنگ کنگی پشتیبانی می‌شود ولی سورس‌های موجود در این پیام رسان و شواهد بسیار زیادی که وجود دارد، از ایرانی بودن این پیام رسان خبر می‌دهند ولی به هر صورت تابحال این موضوع، به صورت رسمی اثبات شده و تایید شده نیست.

اگر از بحث‌های مالکیتی این پیام رسان بگذریم، به دلیل امکانات فراوانی که پیام رسان ویسپی در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد، به صورت بالقوه می‌تواند یک جایگزین بی نظیر برای تلگرام محسوب شود. کاربران در این اپلیکیشن می‌توانند گروه بسازند، کانال ایجاد کنند و بسیاری از ابزارهای مدیریتی که در تلگرام استفاده می‌کردند، در ویسپی در اختیارشان قرار می‌گیرد.

بهترین اپلیکیشن‌های جایگزین خارجی برای تلگرام

1- گوگل الو

گوگل الو از جمله اپلیکیشن‌هایی است که توسط یک شرکت بسیار معتبر ارایه شده و بدین خاطر بحث امنیت را حل کرده است. این اپلیکیشن به دلیل ارایه توسط گوگل دارای کیفیت بسیار زیادی است که بسیاری از ابزارهای مورد نیاز و معمول در پیام رسان‌های دیگر را در اختیار دارد ولی تنها اشکالی که تابحال نیز حل نشده و گوگل نسبت به ارایه آن اقدامی نکرده، مشکل عدم وجود قابلیت ایجاد کانال است.

هوش مصنوعی حاضر در گوگل الو می‌تواند برای دقایقی شما را محو خود کرده و دستیار خوبی برای صحبت‌های روزانه‌تان باشد! پیشنهاد می کنیم از این پیام رسان ویژه برای مکالمات روزانه با دوستان و نزدیکانتان بهره بگیرید.

2- لاین

اگر بخواهیم یکی از بدشانس‌ترین اپلیکیشن‌های پیام رسان را نام ببریم، قطعا لاین در این بین بهترین و لایق‌ترین گزینه است که با وجود بسیاری از امکانات مانند تماس صوتی و تصویری، تایم لاین، گروه و … هیچ وقت به اندازه ای که دیگرپیام رسان‌های خارجی مورد استقبال واقع شدند، از این اپلیکیشن استقبال نشد. این پیام رسان نیز به دلیل جامع بودن امکانات و نسخه‌های مختلفی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد، یکی از پیام رسان‌های مناسب برای جایگزینی تلگرام محسوب می‌شود.

3- واتس اپ

بزرگ‌ترین پیام رسان دنیا که بیشترین رواج در بین کاربران کشورهای مختلف دارد، همین اپلیکیشن است. مالک اصلی واتس اپ در حال حاضر فیس‌بوک بوده که چند سال پیش و با رقم نجومی در حدود ۲۰ میلیارد دلار آن را خریداری کرد و پس از آن رشد چندین برابری یافت.

واتس‌اپ دارای امکانات فراوانی است که به مرور نیز بیشتر شده و در آن قادر به مکالمه با کیفیت بالا، ارسال عکس، ویدیو، صوت و… هستید. این برنامه که تا چند سال پیش نیاز به پرداخت مبلغ اندکی برای عضویت داشت، مدت‌هاست که رایگان بوده و استفاده از سرویس‌های آن نیاز به هیچ هزینه‌ای ندارد.

131 در مورد “بهترین اپلیکیشن‌های جایگزین برای تلگرام را بشناسید”

 1. سلام ،آیا پیام رسان ایرانی وجود دارد که امکان تماس تصویری داشته باشد ؟؟؟اگر وجوددارد لطفا راهنمایی کنید،ممنونم،

 2. بقیه کشورا دارن پیشرفت میکنن تو این مسائل ایران گیر داده تلگرام فیلترشه

  من که دوتا کفتر گرفتم نامه میبره حداقل اینجوری امنیتش بیشتر از سروش و… هس

 3. سلام
  دوستانی ک تلگرام میخوان!
  نرم افزار Tam Tam رو نصب کنید!!!
  در واقع تلگرام ۲ هس
  تمام قابلیت های تلگرامو داره
  نرم افزار روسی هست
  انکان ساخت گروه و کانال مثل تلگرام رو داره
  میتونی دستگاه هایی ک وصله رو ببینی یا اونا رو غیرفعال کنی در بخش حریم خصوصی
  اماکان ارسال عکس.موزیک.ویدیئو.برنامه و هرچیزی مثل تلگرام
  ایجاد تماس صوتی و تصویری با سرعت بالا
  زبان فارسی پشتیبانی میکنه
  امکان اضافه کردن Bio مثل تلگرام رو داره
  جساجوی خیلی خوب
  امکان ادیت.ریپلای.دیلیت.و یا مارک کردن پیام وجود داره
  البته این برنامه چون افراد زیادی نصب نکردن خب تغییرات آنچنانی نداره ولی با همه گیر شدن اون ب فکر اپدیت های جالبی مثل تلگرام میفته

 4. لطفا سروش رو نصب نکنید
  اگه میخواهید از پیام رسان ایرانی استفاده کنید بیسمفون یا ایتا رو نصب کنید
  قشنگ معلومه سروش امنیت نداره ودست یه عده ی خاصه
  وگرنه این همه که راجب به سروش تبلیغ میکنند چرا نباید راجب بقیه پیام رسان های ایرانی تبلیغ کنند

 5. من چند تا نکته عرض کنم. البته در حضور دوستان جسارت است.
  0 خداییش قبلنا وقتی تلگرام ملگرام نبود چقدر راحت بودیم! درسته بعضی چیزارو نمیفهمیدیم ولی در عوض آسوده بودیم.

  1 اقتصاد: من اینو میدونم که اگه کشوری صادراتش بیشتر بشه, ارز به کشور وارد میشه و در نتیجه اقتصاد کشور بهتر میچرخه. از پیامرسان کشورم حمایت میکنم. استفاده ی من از محصول خوب کشورم باعث میشه خارجیا هم ازش استقبال کنن. چی میشه “خارجیا” از یه پیامرسان ایرانی استفاده کنن؟!

  2 رسانه: اگر فست فود این همه ضرر وارد پس چطور فست فودی هایی چون مک دونالد مک دونالد شدن؟! طبق تاریخچه ای که از این شرکت بنده مطالعه کردم, متوجه شدم در اوایل و اواسط کار, مردم و رسانه ها اونو می کوبیدند و الان هم می کوبن که آی ضرر داره ای وای کلسترولش بالاس. این صحبت ها و انتقاد ها باعث شد پردم کلمه ی “مک دونالد” رو بشنوند و حتی شده برای امتحان کردن مزش, برن سراغش. ایتی رسانی های عزیزی محصول کشورتون رو تخریب شخصیتی میکنید در نظر داشته باشید افرادی مثل من (همانطور که شما به مسؤلان اعتماد ندارید) به شما اعتمادی نداشته و سعی در ان دارم که با نصب برنامه ها, “خودم تصمیم بگیرم” کدومش به درد من بیشتر میخوره. این رو هم عرض کنم بنده بنابر تبلیغات رسانه ای, ابتداعا سروش رو نصب کردم, سپس بیسفون پلاس رو امتحان کردم. الان هم قصد تست ایتا رو دارم. شایان ذکر است بنده کاربر واتس اپ و اسکایپ و تلگرام نیز هستم.

  3 البته ببخشد: دوستایی هم که با چن تا پست و نظر خوندن, ادعای سوادشون میشه, لطفا نظر ندن تا بحث ها به بیراهه کشیده نشه.

  و در اخر از اینکه به حرف های حقیر بها داده و خوندین سپاس قدردانی را دارم.

 6. باسلام
  تا زمانی که افراد این جامعه خودمونو باور نکنیم به هیچ نتیجه های نمیرسیم مگه تلگرام از روز اول همین بوده ومیدانستید خود تلگرام مبحث کانال رو از پیام رسان های داخلی ما کپی کرده. من میدونم که شاید از ما مشکلاتی هم داشته باشند ولی به مرور زمان و استفاده ما از انها این مشکلات رفع میشن پس بیاین به جای ایه یاس خوندن کمک کنیم تا مدیران این پیام رسان ها تشویق بشن وروز به روز کامل تر گردند

 7. لاین هم خیلی وقته فیلتر شده و یه جورایی مختل شده ..سرعتش کمه .پروفایلهارو نشون نمیده و…. ولی خوب با هیل=تر ش==کن کار میکنه روون

 8. من نظر کیان را پسند کردم.. بیاین سخت نگیریم ما که سیاست مدار نیستیم با غر زدن و تیکه انداختن و فحش دادن هم که دردی دوا نمیشه اگه فضای مجازی را برای سهولت در ارتباطات و یا بازاریابی سالم و یا گپ و گفت های متنوع روزانه میخوایم پس نگران چیزی نباشیم باور کنید کسانی که خلافکار و یا جاسوسند ابزارهای پیشرفته و عجیب غریبی را در اختیار دارن که روح ما هم از اونا خبر نداره… پس بی خیال و خوش باشین و با هم باشین به همدیگه کمک کنید مملکتمون را دوست داشته باشیم.. خیلی از سیاستمداران ایران و دنیا احمقند !! فکر میکنند تا ابد زنده اند !! به همدیگر و به دنیا طمع دارند !! باور کنید من یک کارگرم و خداوکیلی جایگاه خودم را با ترامپ یا حسن روحانی عوض نمیکنم .. اونا وقتی دستشویی میرن اگه اب قطع بشه فکر میکنند جنگ هسته ای راه افتاده ولی ما فوری داد میزنیم تقی افتابه را از خانه همسایه اب کن بیار… شاید باور نکنید من تا حالا دو شب در قبرستان خوابیدم و از اژدهای 7 سر نمیترسم ولی حسن اقا ارزو به دلش مونده بره پارک ملت 2 دقیقه روی چمنها دراز بکشه ???????????? پس دیزی سنگی و جمال همه شما را عشق است همه تون رو دوست دارم ????????????????????

 9. موادی چیزی زدی؟کشوری که اول یارانه میده قیمت کالا بالا میبره بعد میگه یارانتو قطع میکنم ولی قیمتا بالا رفتن همچنان.اعتمادی به حرفاشون نیست.حداقل دنیای کوچیک مجازی شخصیمون رو بزارن خودمون انتخاب کنیم.توهم اگه تصمیمی داری برای خودت داشته باش برو سروش یا هرجایی.ولی به ازادی بقیه احترام بزار.جنسی که خوب باشه نیاز به التماس نداره.که بافیلتر کردن مشتری جمع کنه.

  1. اگه از اینکه قیمتا روز به روز دارن میرن بالا ناراحتید برید یقه ی همونایی رو بگیرید که از اپلیکیشن های اونا استفاده میکنید نه ایرانیا!!! همش زیر سر آمریکاییاس . از بیستم همین ماهم قراره ترامپ بیش از این وضع اقتصاد مملکت مارو بزنه به هم . الان همه چی قیمتش رفته بالا فقط و فقط بخاطر بالا رفتن قیمت دلاره دلار واحد پول ایران نیس که دارید ازش گله میکنید . هیچکسم شمارو اجبار به استفاده از اپلیکیشن ایرانی نکرد مختارید اما آدم عاقل بجا بحث سر اینا کلاً مجازی رو میبوسه میذاره کنار نه اینکه سر یه شبکه اجتماعی وطن فروشی کنه یا با شهروندان کل کل کنه 🙂 ایران تبدیل شده به یه آشغال دونی رسماً چه خصوصی آقا همه چی عمومی شده . اعتماد کردن به مسئولین ملت خودمون خیلی بهتر از اینه که به یه خارجی اعتماد کنیم بعد چندی هم بزنن فیلترش کنن !!! شاید اگه سر اون حادثه خرداد سال پیش عزیز شما از دست میرفت خلاف این کامنتتون صحبت میکردید . درک آدما از امنیت خیلی فرق داره با همدیگه
   بعدشم یارانه رو واس اونایی که دستشون به دهنشون میرسه قطع کردن خیلیم عادلانه س این . فقط خودتونو در نظر نگیرید آدمایی هستن که زندگیشون با پول یارانه میگذره
   اگه از ایرانی به شماها ضرر میرسه خب پس بساطتونو جمع کنید تشریف ببرید خارج کشور زندگی کنید
   از مملکت خودتون حمایت نمیکنید حداقل پشت اونایی که پی مارو میزنن رو هم نگیرید
   اینم فراموش نکنید همه آزادن هیچکس اسیر چیزی نیس اما آزادی به هر معنی نیست

 10. چقدر هم که کامنتاتون با تیتر بحث همخونی داره!!!
  اونایی که میگن از اپلیکیشن های داخلی عمراً حمایت نمیکنیم خدمتتون عرض کنم حتماً اون ویدیو های شرم آورانه و عکسای سلفی که شهروندانمون دم به دیقه میگیرن میذارن اینستاگرام کار غربی هاس دیگه؟آره؟
  اینستاگرام که تبدیل شده به آلبوم شخصی دیگه چه بیمی دارید از اینکه یه وقت کسی تو سروش عکس شخصیتونو ببینه؟! اگه براتون آبروتون مهمه خب اشتباه میکنید عکس شخصی رد و بدل میکنید انگاری خیلی واجبه
  4 تا پی ام و جک و این مزخرفاتم دیگه جای بحث و کل کل بین اپلیکیشن ایرانی یا غیر ایرانی نداره
  استفادتونو از مجازی هنوز یادنگرفتید اومدید اینجا فلسفه میبافید واس ما . کل کشور پر شده از خائن جماعت خدا به داد این مملکت برسه
  الحمدلله که دستور قضایی مسدودسازی تلگرام صادر شده

 11. سلام
  هیچ کدوم که وصل نمیشه!!!!!
  بیسفون اصلا کد ایرانو نداره
  سروش به سرور وصل نمیشه
  چراااا؟؟؟

 12. خیلی جالبه یه عده ادم اومدن کل کل میکنن سر اینکه چی خوبه اول اینکه ماها ادمای فراموش کاری هستیم یادمون رفته یه ادما یلا قبا مث صاحب فیزز بوک شده سومین پولدار دنیا و خیلیا ترکش کردن من جمله ایرانیا من خودم سروش ندارم تلگرامم فقط واسه اینکه همه داشتن نصب کردم اونایی که شغلشون بیزینس و هرچیه با یه ایمیل کارشون راه میفته تمام ثانیا خیلی باحالین شما همچین از امنیت حرف میزنین انگار مثلا نقشه نابودی دنیا رو طرح ریزی کردین میترسین لو بره یا پسورد حساب های شخصی میلیاردی تون بیفته دست هکرر بیچاره بشین دیگه چهار تا جوک و عکس این حرفارو نداره که عکس شخصی هم مگه مونده؟؟؟ اینستا گرام الان مثلا خعلی امنه پلنگ دمبشو انداخته بیرون اون الان اطلاعاتشو خودش میده یا میدزدن ازش؟؟ سرور اینستا پر از عکس همین پلنگا و مردم غیور خودمونه به درد کی میخوره ؟؟ اگه واقعا کارتون با پیام رسان واسه گپ و جزوه دانشگاهی و سرگرمیه سرشو و موروش و تلگرام نداره ایرانیشم باشه استقبال میکنیم خیلیم خوب ترس داره مگه؟؟ الکی هم پای امنیت و عکس خانوادگی و فلان رو پیش نکشین که خیلی چرت و مزخرفه ضمنا طرفدار هیچ برنامه ای هم نیستم

 13. فازتون چیه؟ اینجا در مورد جایگزین تلگرام صحبت میشه نه در مورد موارد سیاسی.. بلدید چیزی کمک کنید بلد نیستید اقا نظر نده.. ضمنا سروش محیطش خیلی کودکانه هست. من کع برام جالب نبود. یا علی

 14. برخی از دوستان میگن باید از پیامرسان داخلی استفاده کنیم تا جوانان کشور مشغول کار بشن و سود این کار از کشور خارج نشه.این حرف منو یاده خودروهای تولید داخل میندازه.که الان مجبوریم هر آشغالی رو سوار بشیم و هیچ امنیت جانی نداشته باشیم.مطمئن باشید سروش هم دست کمی از پراید نخواهد داشت.

 15. مهمترین مساله نداشتن اعتماد مردم به مسئولین و اینکه اگر شما در پیام رسان داخلی وارد سیاست شده و از شرایط موجود شکایت کنید قطعا امنیت ندارید . من به وضوح یادمه در سال ۸۸ شما اگر پیامکی میفرستادید که در اون کلمه سبز استفاده شده بود هرگز به مقصد نمیرسید

 16. محمد اکبری

  همین مونده که یک عده بیان بگن از سروش استفاده کن…همین هفته سروس هم هک شد.اونم این که تولید داخل هست..مطمن باش اگه خارجی تا الان هزاران با هک شده بودن…پس اینجا تبلیغ نکنید…

 17. سلام
  بهترین پیام رسان ایرانی بیسفون پلاس است این رو بعد از بررسی پیام رسان های مختلف میگم و تعصبی صحبت نمی کنم شما هم بیسفون پلاس رو امتحان کنید حتما خوشتون میاد.

 18. کاپیتان محمد

  یکی از منابع درآمد اپلیکیشن ها فروش اطلاعات کاربران هستش .
  خیلی از اطلاعات شخصی به ظاهر ساده درآمد خوبی برای آنهاست.

 19. محمودگیلانی

  ای کسانی که به دلیل رایگان بودن اینترنت نرم افزار سروش قصد ترک تلگرام را دارید

  بدانید و آگاه باشید که پدران ما نیز برای آب و برق مجانی انقلاب کردند

  ولی آیا همان شد؟????

 20. ایرانی جماعت بخاطر غیر منافع خودشون کاری نمیکنن. خیالتون راحت.
  اونایی که میگن ایرانی پولش بره واسه سرمایه داخلی. عزیز من پول بالایی ها میلیون میلیون افزایش داره. برا ماها نه.جامعه ای که به فکر خودم مال مردمشه. مردمشم حق حمایت ندارن…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا