سامسونگ همچنان در صدر رده‌بندی فروش کمپانی‌های تولید کننده گوشی هوشمند!

1

samsung سامسونگ همچنان در صدر رده‌بندی فروش کمپانی‌های تولید کننده گوشی هوشمند!

بر اساس گزارشی که Digitimes از فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۵ منتشر کرده است، سامسونگ  با در اختیار داشتن ۲۵.۶ درصد از فروش بازار، همچنان صدر نشین رده بندی فروش گوشی‌های هوشمند بوده و به دنبال آن، اپل با سهم ۱۴.۶ درصد قرار گرفته است. هواوی، لنووو، و ال‌جی به ترتیب با سهم ۷.۴، ۴.۸ و ۴.۵ درصد، رتبه‌های سوم تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند. Xiaomi، برند نوظهور چینی با فروش ۳.۸ درصدی، ششمین فروشنده بزرگ گوشی هوشمند بوده، در حالی که سونی و مایکروسافت، به ترتیب، با سهم ۲ و ۱.۷ درصدی در رتبه‌های ۱۱ و ۱۲ جای گرفته‌اند.

نکته جالب توجه در این گزارش، قرار گرفتن ۹ کمپانی چینی در بین ۱۵ تولید کننده بزرگ اسمارتفون است، در حالی که فقط دو برند از هریک از کشور‌های آمریکا و کره‌ و یک برند از ژاپن و تایوان در این لیست حضور دارند.

میزان فروش گوشی هوشمند در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۵ تعداد ۳۳۱.۹ میلیون بوده است که نسبت به  مدت مشابه در سال گذشته، ۱۰.۵ درصد افزایش داشته و فروش کلی امسال هم با افزایش ۷.۷ درصدی همراه بوده است. همچنین این گزارش، فروش ۳۹۶.۸ میلیون اسمارتفون را تاپایان امسال پیش‌بینی می‌کند که در این صورت، فروش کلی سال ۲۰۱۵ با رسیدن به تعداد ۱.۳۲۶ میلیارد دستگاه، در مقایسه با سال قبل ۱۰.۱ درصد افزایش می‌یابد.

1 دیدگاه
  1. امیر حسین می گوید

    هههههههه طرفدارای اپل و هواوی وال جی و اچ تی سی کجان فقط سامسونگ خوبه همتون از تهههههخ بسوزین

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم