مصاحبه اختصاصی با نیکیتاس گلیکاس، مدیر عامل اچ‌تی‌سی: سامتل تنها نماینده ما در ایران است!

روز گذشته و در یک مصاحبه خبری که در دفتر اچ‌تی‌سی ایران با حضور نیکیتاس گلیکاس، مدیر عامل خاورمیانه و سامان کاویان، مدیر کل ایران اچ‌تی‌سی برگزار شد، این فرصت را به دست آوردیم که یک گفتگوی اختصاصی با مدیران ارشد اچ‌تی‌سی داشته باشیم که در ادامه مشروح آن را می‌خوانید.

مدیر عامل خاورمیانه اچ‌تی‌سی که فردی بسیار خوش‌رو و رک به‌نظر می‌رسید، اصلیتی یونانی داشته و برای بازار و مشتریان ایرانی ارزش زیادی قائل است. وی در پاسخ به سوالی در ارتباط با نحوه فعالیت این کمپانی تا به امروز و شائبه‌هایی چون عدم فعالیت در ایران گفت.

در حال حاضر ما یک دفتر رسمی و نماینده رسمی با نام سامتل در ایران داریم. تمام نامه نگاری‌ها در کمپانی اچ‌تی‌سی انجام شده و منتظر تایید سفارت هنگ کنگ هستیم و باورمان این است که تا ۱۵ روزه آینده، تمام کارها با وزرات‌خانه‌های مربوطه انجام می‌شود. برای ما در اچ‌تی‌سی، شاید زمان بیشتری نسبت به سایر شرکت‌ها برد تا فعالیت رسمی‌مان را آغاز کنیم اما همیشه اعتقاد داریم که کار درست را در راه درست آن انجام دهیم و تلاش کردیم که کارها را بر اساس قوانینی که در وزارت صنایع و معادن تدوین شده است، به انجام برسانیم.

دلیل اینکه ما برای همکاری سامتل را به صورت اختصاصی انتخاب کردیم، این بود که می‌خواستیم تمرکز داشته باشیم و در اصل نیت خودمان را برای حمایت از حقوق مشتری در زمانی که اتفاقاتی برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق به کشور به وجود آمده، نشان دهیم.

در نتیجه هیچ توزیع کننده دیگری جز سامتل در ایران حضور نخواهد داشت. از طرف اچ‌تی‌سی به مشتریان ایرانی می‌توانیم گارانتی دهیم که تمام وظایف لازم را این شرکت برعهده خواهد گرفت.

همیشه اعتقاد داریم که کار درست را در راه درست آن انجام دهیم و تلاش کردیم که کارها را بر اساس قوانینی که در وزارت صنایع و معادن تدوین شده، به انجام برسانیم.

گلیکاس در ارتباط با سوال ما در خصوص شرکت پرشین سلوکام و اینکه در برخی از فروشگاه‌ها با عنوان نماینده رسمی اچ‌تی‌سی به فروش محصولات این شرکت می‌پردازد، گفت: آخرین نمایندگی که این شرکت از اچ‌تی‌سی نمایندگی داشت به ۷ سال پیش برمی‌گردد! ما نماینده دیگری با نام یاس داشتیم که از ابتدای امسال ارتباطش با ما قطع شده است و انحصارا فقط با سامتل کار می‌کنیم.

می‌دانم که این یک تغییر سخت برای مارکت است و ما کاملا این اطمینان را داریم که با قدرت سامتل، تمامی محصولات و خدمات‌مان در بازار مشاهده خواهد شد.

htc-interview-2

از لحاظ محصول در حال حاضر تمام تمرکز ما بر روی کالای ۴G است. به تازگی دو محصول جدید را لانچ کردیم که از نوامبر (اواسط آبان) این دو محصول در بازار ایران موجود خواهد بود. به زودی تمام فعالیتهای برند اچ‌تی‌سی را در بازار ایران خواهید دید و خبرهای بزرگی را از ما می‌شنوید.

در منطقه خاورمیانه فروش اچ‌تی‌سی رشد خیلی زیادی تا ۳۰ درصد داشته است و ما انتظار زیادی از بازار ایران داریم زیرا نحوه طراحی و بینشی که پشت محصولات اچ‌تی‌سی است، کاملا مورد سلیقه و پسند نسلی است که بر روی جزئیات محصول بسیار دقیق هستند و ما دوست داریم محصولاتی را در این کشورها ارایه کنیم که با تمام خصوصیات رفتاری آن‌ها مطابقت داشته باشد.

مدیر اچ‌تی‌سی در ارتباط با اهمیت بازار آنلاین و همچنین فروش با گارانتی پرشین سلوکام در این مارکت گفت: به صورت بین المللی فروش آنلاین بسیار برای ما مهم است و در ایران به واسطه سامتل فعالیت فروش اچ‌تی‌‌سی را انجام خواهیم داد. ما به پرشین سلوکام احترام می‌گذاریم که در فروش به ما کمک می‌کنند اما آن‌ها نماینده رسمی ما نیستند! من حتی از سال ۲۰۰۹ که وارد اچ‌تی‌سی شدم با این شرکت هیچ سر و کاری نداشتم! پس قاعدتا این شرکت هیچ نمایندگی رسمی از سمت ما ندارد. کالاهایی که از طریق نمایندگی‌های غیر رسمی وارد می‌شود، تست شده برای بازار ایران نیست و برای همین باید کالایی را داشته باشیم که از طریق سامتل توزیع و پخش می‌شود تا مورد تایید و تضمین اچ‌تی‌سی باشد.

ما به پرشین سلوکام احترام می‌گذاریم که در فروش به ما کمک می‌کنند اما آن‌ها نماینده رسمی ما نیستند!

وی در ارتباط با همکاری سامتل با برندهای دیگر همچون سونی گفت: با این قضیه مشکلی نداریم که سامتل با برندهایی چون سونی همکاری دارد و با اهداف ما تعارضی ندارد. این قدرت شرکت‌های محتلف است که توانایی فروش محصولات اچ‌تی‌سی را داشته باشند و ما از آن‌ها خواستیم تا یک تیم منحصر به فرد برای فروش اچ‌تی‌سی تشکیل دهند.

htc-interview-5

در ادامه موضوع پرشین سلوکام و یا سایر شرکت‌های مشابه باید اضافه کنم، هیچ کس محالفتی با آن‌ها ندارد اما باید از کانال قانونی که سامتل است، اقدام کنند و اتفاقا ساپورت سامتل را خواهند داشت. اما اینکه کسی ادعای نمایندگی الکی کند، در هیچ قانون کاری پذیرفته شده نیست.

مدیر کل خاورمیانه اچ‌تی‌سی در ارتباط با فعالیت‌های این شرکت در بازار ایران گفت: ما تغییرات زیادی داشته‌ایم، با دو نماینده قبلی همکاری‌مان را قطع کرده‌ایم و با سامتل به صورت متمرکز کار می‌کنیم.

در حال حاضر ما از بدنه توزیع کننده خودمان که سامتل است استفاده می‌کنیم. در ساختمانی که حضور داریم، مربوط به سامتل است که این طبقه را به اچ‌تی‌سی اختصاص داده‌ایم. خوشبختانه شرایط هم رو به بهبود پیش می‌رود و پس از آنکه تمام نقل و انتقالات مالی امکان‌پذیر شود، ما خواهیم توانست در تهران دفتر رسمی خودمان را تاسیس کنیم که در حال حاضر به عنوان حافظ منافع اچ‌تی‌سی در کشور ایران است.

اینکه کسی ادعای نمایندگی الکی کند، در هیچ قانون کاری پذیرفته شده نیست.

وی در پاسخ به سوالی در ارتباط با استارت مجدد در ایران و به‌دست آوردن سهم بازارشان گفت: بازار ایران در حال حاضر حدود ۱۰ میلیون ظرفیت دارد که برای ما داشتن سهم ۱۰ درصد، رقم خوبی است.

htc-interview-3

بهترین راهی که برای یک برند وجود دارد، تداوم رابطه تجاری‌اش با یک توزیع کننده و خدمات دهنده است. پارسال ما ۳ توزیع کننده داشتیم که شامل مایکروتل، یاس و آرین بود اما امسال با سامتل جلو خواهیم رفت. ما این اطمینان را داریم تا با این شرکت به صورت طولانی مدت همکاری داشته باشیم.
برای ما مهم‌ترین چیز این است که قدم درست را برداریم. در اچ‌تی‌سی خلاقیت و نوآوری بسیار مهم است و ما همیشه پرچم‌دار یک سری قابلیت مهم در بازار بوده‌ایم.

پس از آنکه تمام نقل و انتقالات مالی امکان‌پذیر شود، ما خواهیم توانست در تهران دفتر رسمی خودمان را تاسیس کنیم که در حال حاضر به عنوان حافظ منافع اچ‌تی‌سی در کشور ایران است.

نیکیتاس گلیکاس در پاسخ به سوال ما در ارتباط با اینکه فکر می‌کنید چرا اچ‌تی‌سی، سهم زیادی از بازار ایران را از دست داد، گفت: تنها با یک دلیل نمی‌توان افت اچ‌تی‌سی را بیان کرد اما مهم‌ترین عامل این است که فروش و سهم مارکت یک برند، تنها بخشی است که به صورت رسمی و قانونی کار می‌کند. تا پیش از این به دلیل باز بودن بازار ایران، از سورس‌های زیادی محصولات‌مان وارد شده است که جز آمار ما لحاظ نمی‌شد اما با سیاست‌هایی که دولت ایران در پیش گرفته است، این مشکلات به زودی حل خواهد شد و منبع دقیقی از سمت ما اعلام می‌شود.
همچنین برای ما در شرکت اچ‌تی‌سی، خیلی مهم است که ارتباط با خبرنگاران را به صورت مستقیم داشته باشیم و در آینده خبرهای خوبی در این ارتباط خواهید شنید.

وی درباره دلایل انتخاب سامتل به عنوان نماینده انحصاری این شرکت گفت: برای ما مهم‌ترین فاکتور در ابتدا، تیم مجرب سامتل بود، سپس مدیریت شرکت سامتل که مهم‌ترین چیزی که برای ما به ارمغان می‌آورد، حفظ ارزش برند است. در بازار بایستی با قیمت‌ها جوری بازی نشود که لطمه‌ای به چهره برند بخورد.

htc-interview-4

وی در ارتباط با سیاست‌های قیمت گذاری گوشی‌ها و به‌خصوص پرچم‌داران اچ‌تی‌سی و اینکه نسبت به رقبا همیشه گران‌تر هستند، گفت: در رابطه با قیمت محصولات، ساعت‌ها می‌توانیم صحبت کنیم، اما اعتقاد داریم که مشتری بایستی قیمت درست را پرداخت کند. یکی از دلایلی که ما می‌خواهیم تنها با یک توزیع کننده کار کنیم، این است که بتوانیم بر روی قیمت کنترل داشته باشیم.

بایستی بگویم که کیفیت محصولات اچ‌تی‌سی بسیار بالاست، به نحوی که میزان خرابی اچ‌تی‌سی ۱۰ در سراسر جهان پایین بوده و رضایت بسیار بالایی از آن وجود دارد.

یکی از دلایلی که ما می‌خواهیم تنها با یک توزیع کننده کار کنیم، این است که بتوانیم بر روی قیمت کنترل داشته باشیم.

در حال حاضر و از محصولات جدید، دیزایر ۱۰ لایف استایل در ایران موجود است و دیزایر ۱۰ پرو هم به زودی و تا آذر ماه موجود خواهد شد؛ از لحاظ قیمتی هم باید بگویم که این دو محصول، یکی از نقاط قوت ما در بازار ما خواهند بود.

در پایان این گفتگو، سامان کاویان، مدیر کل اچ‌تی‌سی ایران گفت که تا پیش از پایان سال جاری میلادی، خبرهای جدیدی از این برند خواهید شنید و یک مراسم بزرگ نیز در این ارتباط در کشور برگزار خواهیم کرد.

5 در مورد “مصاحبه اختصاصی با نیکیتاس گلیکاس، مدیر عامل اچ‌تی‌سی: سامتل تنها نماینده ما در ایران است!”

 1. اچ تی سی برند خوبی گوشی های خوبی هم تولید میکنه یکی دوتا مشکلی که داره تو ایران اینه که یکی اصلا تبلیغات خوبی نداره تنوع مدلش به نسبت رقبا خیلی کمه قیمت گوشی هاش فوق العاده گرونه به نسبت کانفیگی که داره ویکی هم منو یا رابط کاربریشه که هرکسی باهاش راحت نیست چون اکثرمنو های اندروید به چپ و راست حرکت میکنن ولی اچ تی سی با یک بکگراند مشکی تکراری به بالاو پایی حرکت میکنه البته تومدل های جدیدش ندیدم شایدم تغییری کرده باشه .

 2. یاد one s بخیر عجب گوشی بود
  کیفیت دوربین عالی
  کیفیت بدنه عالی
  کیفیت صفحه عالی
  واقعا گوشی خوبی بود (ولی حاضه داخلیش کم بود )
  منتظرم ببینم پرچمدار بعدی htc چی میشه اگه گوشی درجه یکی باشه احتمال زیاد میگیرمش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH