چرا ال‌جی در گوشی G2 از کلیدهای پشتی استفاده کرده است؟!

lg-g2-review-4-580-90

احتمالا خبرهای مربوط به گوشی جدید ال‌جی و بررسی کوتاه این مدل را خوانده‌اید، جایی که G2 با طراحی خاص خود و تعبیه دو کلید در بخش پشتی، کاری کرده که تا پیش از این هیچ سازنده‌ای انجام نداده بود. اما دلیل این نوع خاص از طراحی چیست؟ بیایید پاسخ این سوال را از زبان خود ال‌جی بشنویم!

تمام کلیدهای فیزیکی یا سخت‌افزاری در ال‌جی G2 در پشت این گوشی قرار دارد. این اولین گوشی در نوع خود است که چنین طراحی متمایزی دارد و با اینکه ممکن است عجیب به نظر برسد اما ال‌جی به طور کامل در مورد تصمیم خود، مبنی بر استفاده از این طراحی، شرح می‌دهد تا کابران را متقاعد سازد که دلیل کاربرد آن در گوشی‌های هوشمند بزرگ چیست.

ال‌جی G2 صفحه‌نمایش بزرگ 5.2 اینچی دارد که تنها کمی از اولین فبلت، سامسونگ Galaxy Note، کوچکتر است. با این وجود، G2 بسیار باریک‌تر و در دست گرفتن و استفاده از آن با یک دست راحت‌تر است.

به گفتۀ ال‌جی، با افزایش اندازۀ گوشی‌های هوشمند، استفاده از کلیدهای کنار گوشی سخت‌تر می‌شود. اولین گوشی‌های هوشمند خیلی کوچک بودند، به راحتی می‌شد آنها را در دست گرفت و عرض آنها حدود2.4 اینچ بود. این رقم اکنون به 2.7 رسیده است و عرض G2 به اندازۀ 2.79 اینچ است.

اگر کلیدها در کنار بود، مجبور بودید حرکات ژیمناستیک دست زیادی انجام دهید تا در یک چنین گوشی به کلیدهای کنار دسترسی پیدا کنید و احتمال اینکه گوشی از دستتان بیفتد نیز بیشتر می‌شد. این را یک اندازۀ پیشگیرانه در نظر بگیرید.

دوم اینکه کلیدهای پشت جایی هستند که وقتی شما گوشی هوشمند را در دستتان می‌گیرید به طور طبیعی انگشتان روی آن قرار می‌گیرد. ال‌جی معتقد است که این شیوه راحت‌تر است.

دلیل سوم این است که کلید پشت دو برابر کاربردی‌تر است . به طور مثال شما می‌توانید از کلیدهای تنظیم صدا برای باز کردن دوربین و گرفتن تصویر استفاده کنید. این قابلیت برای کسانی که می‌خواهند از خودشان عکس بگیرند بسیار مفید است.

و دلیل چهارم این است که با قرار گرفتن این کلیدها در پشت، مهندسان توانستند قاب را باریک‌تر کنند و صفحه را تا لبۀ قاب امتداد دهند.

این دلایل اصلی برای قرار گرفتن کلیدهای G2 در پشت گوشی بودند اما در نهایت این به خود شما مربوط است که به این نتیجه برسید که آیا این نوآوری معنی‌دار و هدفمند است یا خیر. شما چه فکر می‌کنید؟

1 دیدگاه
  1. طه می گوید

    ال‌جی معتقده که خیلی خوبه که دکمه‌های گوشی پشتش باشن. ولی درباره این که پس گوشی رو از کجاش روی میز بگذاریم، حرفی نزده. کسی که تازه گوشی رو خریده و هنوز انگشتانش به جای دکمه‌ها عادت نداره، چند بار باید گوشی رو برگردونه و نگاه کنه و انگشتانش رو کالیبره کنه؟ و اگر خواست گوشی رو روی میز بگذاره و باهاش کار کنه (کاری که من خیلی انجامش می‌دم)، بعد هی باید براره برای یه دکمه زدن؟ و بعد هم جایی که ال‌جی دکمه‌ها رو اون پشت گذاشته، فرق زیادی با بالای گوشی نداره. می‌تونست مثل خیلیای دیگه، سمت چپ یا راست گوشی و وسط بگذاره. می‌خواسته در این بازار داغ پتنت و نوآوری، کاری کرده باشه، ولی ایده‌ی خاصی نداشته که این کار مثلاً چی باید باشه

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم