7 ویژگی جدید آیفون 5S

iPhone-5S

شایعات هر چقدر هم متفاوت باشند یک چیز کاملا مشخص است، آیفون 5S از آیفون فعلی بهتر و قدرتمندتر خواهد بود.

طراحی آیفون جدید درست مثل آیفون فعلی است و درواقع  اپل هر دو سال طرح تلفن‌های هوشمند خود را تغییر می‌دهد.

در زیر چند ویژگی جدید آیفون 5S آمده است که باهم به بررسی مختصر آنها می‌پردازیم.

اسکنر اثر انگشت در کلید خانه

به روز شدن پردازشگر یا دوربین از آندسته بروز رسانی‌های معمول است، اما بیشترین آپگرید انجام شده در این نسخه مرتبط به اسکنر اثر انگشت خوهد بود. مهمترین استفاده این اسکنر باز کردن دستگاهتان است، اما احتمالا اپل خواسته برای برنامه آینده کیف پول  خود امنیت بیشتری ایجاد کند. کلید خانه جدید به جای شیشه از سپ فایر پوشیده شده که امنیت بیشتری دارد.

1

چیپ جدید A7 اپل با رم 1 گیگابایتی

آیفون 5S قرار است مجهز به چیپ A7 باشد.A7 یک چیپ 32 نانومتری و 2 هسته‌ای ساخت سامسونگ است که از تکنولوژی High-K Metal Gate استفاده می‌کند. این پردازنده از سرعت کلاک 1.5 گیگاهرتز، گرافیک 4 هسته‌ای PowerVR SGX 544MP4 و 1 گیگابایت رم پشتیبانی می‌کند. نوع رم در این نسخه به LPDDR3-1333 تغییر یافته که در پی آن پهنای باند از 8.5GB/s به 10.7GB/s افزایش می‌یابد.

دوربین 12 مگاپیکسلی با دو فلش LED

دوربین این آیفون دو فلش و اپرچر لنز آن بازتر و f/2.0 خواهد بود. که هر دوی این ویژگی‌ها باعث کارایی بهتر در نور کم خواهد شد. اینطور گفته می‌شود که اپل برای این مدلش یک دوربین 12 مگاپیکسلی انتخاب کند، اما کوپرتینو ممکن است تصمیم بگیرد یک دوربین 8 مگاپیکسلی را برگزیند. طبق آخرین شایعات هم دوربین همان 8 مگاپیکسل است.

البته انتظار می‌رود که این دوربین دارای مودهای شوت HDR باشد که در این صورت باید یک دوربین 12 مگاپیکسلی داشته باشد. جالب توجه است که امکان دارد اپلرافیک 4 هسته ای ولوژی پل برای برنامه آینده کیف پول خود  نسخه مرتبط به اسکنر اثر انگشت  قابلیت فیلمبرداری آهسته با سرعت 120 فریم بر ثانیه را نیز اضافه کند. به احتمال زیاد دوربین جلویی این اسمارتفون هم 2 مگاپیکسلی خواهد شد.

large-519e6ae89bcd7

آفون 5S طلایی

سالهای زیادی است که از آیفون تنها دو رنگ سفید و سیاه می‌بینیم. احتمال دارد برای این نسخه جدید اپل رنگ سومی هم که طلایی است انتخاب کند.

tytuj

شاید نسخه 128 گیگابایتی هم داشته باشد

آیفون فعلی در سه نسخه 16، 32 و 64 گیگابایتی عرضه می‌شود. شاید این آیفون جدید نسخه 128 گیگابایتی هم داشته باشد. این ارتقا حافظه هم برای کاربران پر مصرف خبر خوبی است و هم برای کمپانی که سود کلانی از ارایه فضای داخلی  بیشتر خواهد کرد.

NFC

 این ویژگی که بیشتر برای خرید کردن و پرداخت غیر نقدی کاربرد دارد شاید از آیفون بعدی اولین اسمارتفون اپلی را بسازد که مجهز به این تکنولوژی  است.

قیمت و اندازه

آیفون جدید از نظر اندازه و وزن دقیقا مشابه به هیمن آیفون فعلی است.

قیمت آیفون 5S به احتمال زیاد حدود 650 دلار یا در قرار داد دوساله 199 دلار خواهد بود و زمان عرضه‌اش احتمالا اواخر ماه جاری درآمریکا و ماه بعدی در ده بازار دیگر دنیا خواهد بود.

نمایش نظرات (13)