6 دلیل برای آنکه از پیام رسان بله استفاده نکنیم!

اپلیکیشن بله از جمله پیام رسان‌هایی است که این روزها جزو کاندیداهای مردم برای جایگزینی احتمالی تلگرام قرار گرفته و روز به روز بر تعداد کاربرانش افزوده می‌شود و استقبال خوبی از آن صورت می‌گیرد. اما این اپلیکیشن علیرغم اینکه امکانات خوبی داشته و نهاد بزرگی مانند بانک ملی پشتوانه‌اش است، ولی دارای اشکالاتی بوده که باعث می‌شود پیام رسان بله نتواند گزینه خوبی برای جایگزین شدن تلگرام و یا استفاده کاربران ایرانی باشد.

اپلیکیشن پیام رسان بله

در این مقاله قصد داریم به دلایلی بپردازیم که همگی نشان می‌دهند که پیام رسان بله، گزینه خوبی برای استفاده نبوده و کاربران ایرانی برای انتخاب پیام رسان ایرانی می‌بایست به سایر پیام رسان‌های داخلی مراجعه کرده و یا از پیام رسان‌های خارجی استفاده کنند. البته اشکالات مطرح شده در این مطلب لزوما دلیل بر بد بودن پیام رسان بله نبوده و همان‌طور که در مطلب بررسی این یپام رسان که در این لینک قابل مشاهده است: “بررسی پیام رسان بله (Bale)؛ جایگزین بانکی‌ها برای تلگرام!” به مزایای بسیار زیاد این پیام رسان اشاره داشتیم و به بعضی از موارد آن نیز پرداختیم.

اپلیکیشن پیام رسان بله

1- نسخه ویندوز ندارد!

شاید برایتان جالب باشد بدانید که پیام رسان بله جزو اولین پیام رسان‌هایی بود که دارای نسخه ویندوز بود و به این موضوع نیز می‌بالید! اما این نسخه دیری نپایید که به دلیل ضعف وحشتناک و کندی‌های عجیب و غریب از ویندوز بسیاری از کاربران حذف شد و مسئولین این اپلیکیشن اندرویدی نیز به این موضوع پی برده و عطای وجود نسخه ویندوز را به لقای آن بخشیدند!

اما یکی از اشکالات بزرگ فعلی بله نبود نسخه ویندوز است که در پیام رسان‌های دیگر مانند: پیام رسان سروش، پیام رسان ایتا، آی‌گپ و… آمارها نشان می‌دهد که درصد قابل توجهی از کاربران، برای ورود به محیط کاربری خود از نسخه ویندوز استفاده می‌کنند که نبود آن در پیام رسان بله یک اشکال بزرگ محسوب می‌شود و قطعا شانسش را برای جایگزین شدن با تلگرام کم می‌کند.

اپلیکیشن پیام رسان بله

2- عدم قابلیت تماس صوتی و تصویری

از دیگر اشکالات بزرگ اپلیکیشن پیام رسان بله عدم وجود امکان تماس صوتی و تصویری در این پیام رسان داخلی است که باعث می‌شود یکی از نقاط جذابیت پیام رسان‌های داخلی که در پیام رسان سروش، گپ و آی‌گپ وجود دارد و اتفاقا جزو مزیت‌های این پیام رسان‌های داخلی بر تلگرام محسوب می‌شوند، در بله وجود نداشته و کاربران این پیام رسان صرفا با ارسال پیام صوتی با یکدیگر در ارتباط باشند.

3- کندی سرور پیام رسان بله

از دیگر دلایلی که باعث می‌شود پیام رسان بله برای استفاده کردن پیشنهاد نشود، کندی سرور است که البته بسیار اندک بوده ولی برای پیام رسانی در این حد و با پشتوانه بزرگی مانند بانک ملی و همچنین ادعای جایگزین شدن با تلگرام نقطه ضعف بزرگی به حساب می‌آید.

البته گفتنی است که بله به نسبت روزهای دی‌ماه که اختلالاتی داشت، بهبود یافته و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای کرده است ولی هنوز کندی‌های لحظه‌ای در این پیام رسان بانکی دیده می‌شود و این قطعا نقطه ضعف بزرگی در قیاس با سایر پیام رسان‌های داخلی مانند اپلیکیشن پیام رسان ایتا به نظر می‌رسد.

اپلیکیشن پیام رسان بله

4- عدم وجود ورود دو مرحله‌ای در اپلیکیشن بله

از دیگر اشکالات موجود در پیام رسان بله عدم ورود دو مرحله‌ای است که از جمله موارد مهم امنیتی در موضوع پیام رسان‌های اجتماعی به حساب می‌آید. در حالی‌که تلاش‌های بسیاری برای فرهنگ‌سازی در نرم افزار تلگرام برای استفاده از این قابلیت امنیتی شده است، نبود این امکان در بله می‌تواند منجر به اتفاقات بد امنیتی شود که قطعا اعتماد کاربران را به این پیام رسان داخلی از بین می‌برد.

در مواقعی که کاربران نتوانند امنیت اولیه خود را برای ورود به محیط کاربریشان در پیام رسان بله حفظ کنند، قطعا با نبود امکان ورود دو مرحله‌ای ضررهای فراوانی را تجربه خواهند کرد.

 

 

5- عدم وجود امکان چت ایمن

از دیگر مشکلات امنیتی موجود در پیام رسان مالی بله عدم وجود ارسال پیام ایمن است که در تلگرام با عنوان سکرت چت شناخته می‌شود که امکان رمزنگاری تمام اطلاعات رد و بدل شده را برای کاربران فراهم می‌کند اما در پیام رسان بله این رمزنگاری‌ها وجود نداشته و گفتگوهای عادی کاربران بدون رمزنگاری‌های پیشرفته صورت می‌گیرد.

این امکان امنیتی در بعضی از پیام رسان‌های داخلی نیز وجود دارد که از جمله آن می‌توان به آی‌گپ اشاره کرد که حتی برای شکستن رمزنگاری‌های گفتگوهایش جایزه یک میلیارد تومانی تعیین نموده که نشان از اطمینان بالای مدیران آن برای امنیت پیام رسانشان دارد ولی از پیام رسانی مانند بله که مراودات مالی میلیاردی روزانه در آن جریان دارد، انتظار داشتیم که از الگوریتم‌های رمزنگاری پیشرفته برای کاربرانی که به دنبال امنیت بیشتر هستند، استفاده نماید.

6- عدم وجود امکانات مدیریتی در کانال و گروه‌ها

آخرین دلیلی که برای عدم استفاده از اپلیکیشن پیام رسان بله می‌توانیم بگوییم، در موضوع مدیریت گروه‌ها و کانال‌های موجود در این پیام رسان است که نسبت به تلگرام و دیگر پیام رسان‌های خارجی و بعضی از پیام رسان‌های داخلی ضعف‌هایی داشته و بسیاری از ابزارهای مدیریت لازم را در اختیار کاربران خود قرار نمی‌دهد.

بدیهی است که بسیاری از مدیران گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی در صورتی‌که بخواهند نقل و انتقالی از تلگرام داشته باشند، به دنبال اپلیکیشنی خواهند بود که بتوانند تمامی ابزارهای مدیریتی تلگرام را در اختیار بگذارد ولی طراحان و برنامه نویسان پیام رسان بله به طور کلی در مورد این ابزارهای مدیریتی کوتاهی کرده و به چند امکان ساده و پیش پاافتاده بسنده کرده‌اند که اصلا کافی نیست.

اپلیکیشن پیام رسان بله

نظر شما چیست؟ آیا پیام رسان بله جایگزین خوبی برای تلگرام است؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
53 دیدگاه
 1. ... می گوید

  اولا بله نسخه ویندوز داره
  دوما می شه باهاش تماس صوتی گرفت
  سوما سرورش تقویت شده
  چهارما خیلی از ورود دو مرحله ای تلگرام امن تره
  پنجما چت هایی که می کنیم کاملا امنه و بهتر از پیامرسان هایی هست که الکی می گن امنه ولی امن نیستن
  و امکانات مدیریتیش عالیه

  موافقم ۳
  مخالفم ۲
 2. فاطمه می گوید

  اگه یکی از مخاطبینمون از بله بره واسه همیشه و بعد یه شکلک سیاه مانند کنار اسمش باشه این چه معنیی میده؟

  موافقم ۱
 3. Mrtz می گوید

  من یخورده با اینترنت و برنامه نویسی و اینا اشنا هستم …
  تو همون یه ذره و یخورده هم …… این پیام رسان بله … افتضاح به تمام معناست 😂✋
  از لحاظ برنامه نویسی مزخرفه … فقط تنها خوبیش اینه که سرور های خفنی اون پشت دارن اجرا میکنن نرم افزار رو …
  یعنی فک کن رو پراید موتور بی ام و بزاری … خود نرم افزار واقعا چرت و پر باگ و مشکل دستوریه … این ها همه فنی و از بازخورد هایی که از این نرم افزار گرفتم دارم میگم …
  یعنی یه نرم افزار به این سادگی وقتی اون حجم از رم و سی پی یو و باتری رو میخوره به این معنی ک خیلی داره سخت به گوشی فشار میاره تا اجرا بشه و این یعنی اصن اصولی نیست !!!!! کد هاش اصن بهینه که نیست هیچ … خیلی بد ٬ ترکیب و تنظیم شده
  و اینکه این نرم افزار رو اگه برین تو پوشه های داخلی و فضایی که بهش اختصاص داده شده رو ببینین … میفهمین چقد چرته و چقــــــــــد کش تولید کرده ! مگه داره چیکار میکنه 😳 که روزی بالغ بر ۲۰۰ ۳۰۰ تا دونه ! کش تولید میکنه ! هفته ای بیش از ۱۰۰۰ تا کش ! ( تازه مثل تلگرام و ایتا و واتساپ قابلیت پاک کردن و مدیریت حافظه پنهان و کش هارو نداره … یعنی اون گزینه پاک کردن داده و هم بزنی باز کش هاش هنوز هست !!! ) این درحالیکه کلا واتساپ تو طول یک سال شاید دو سه تا دونه تولید کنه !!! البته بگم … کش تولید کردن یک طرف … مدیریت اون ها هم یک طرف دیگه .. تلگرام و ایتا ( ایتا همون تلگرامه 😂🤦‍♂️ ) قابلیت مدیریت و کنترل و پاک کردنشونو دارن
  و درضمن دقت داشته باشین که نرم افزار بله… سرور مرکزه و مثل واتساپ دستگاه مرکز نیست ! یعنی واتساپ همه کار هاشو تو گوشی انجام میده و اصن سرور نداره ! ولی بله همه چیزش روی سرور و فقط روی گوشی نمایش داده میشه ! نرم افزار بله فقط نمایشگر و فرستنده گیرندس ! پردازش ها توی سرور انجام میشه … و این رو وقتی سرور های نرم افزار بله پره ویا کار نمیکنه قشنگ میتونین متوجه بشین و حس بکنین …
  به همین منظور وقتی سرور های بانکی و خفن بدی به همچین نرم افزاری معلومه بالاخره کارشو میکنه …حکایت همون پراید با موتور بی ام وس !
  البته خوبی هایی هم داره … یکی این که برای بچه ها تا قبل دانشگاه و این حرفا خیلی فضای سالم و بی حاشیه ای داره … برعکس مثلا تلگرام !!!! ( البته بازم من طرفدار واتساپم چون میخوای بدی دست بچه … کانال کلا نداره … 😂) و قابلیت های خیلی خوبی هم داره … مثال خیلی بارزش اصلاح و پاک کردن بی حاشیه پیامه …
  ولی این خوبی ها جای اون فاجعه بدی هاشو نمیگیره …

  اخرشم اینو بگم که ما رو مجبور به استفاده از این نرم افزار کردن ! اونور کار هم فکر میکنن که خب کارشون درست بوده …
  ولی وقتی از این نرم افزار مزخرف استفاده نشه میفهمن که کارشون غلطه و واقعا دارن اشتباه میزنن … برن دو سه تا کار بلد بیارن … ایران تو برنامه نویسی و هک خیلی پیشرفته و مقام داره ! ولی اونوقت اینه وضع پیام رسان های داخلیمون !
  این نرم افزار سم رو نصب نکنین خدایی اگه میتونین !
  به نظرم یه دور بکوبن از نو بسازن خیلی جا هاشو … بدن یکی دو تا متخصص … بعدا نونشو بخورن …

  موافقم ۹
  مخالفم ۶
 4. مهدی می گوید

  مطلب نوشته شده خیلی یک طرفه بود. مواردی که گفتید همگی feature هستن که ممکن است کم کم به بله اضاهف شوند و دلیل برا «استفاده نکردن» از بله نمی‌شود.

  موافقم ۲۳
  مخالفم ۱۲
 5. فاطمه می گوید

  الان مدرسه ما اجبار کرده همه بله داشته باشیم ولی مشکل جدیدی که داره اینه که عکس پروفایل رو نمیشع حذف کرد الان گیر دادن که اره عکس غیر شخصی بزارین عکس خودتون پروفایلتون نباشه که الان هممون داریم خودمونو میکشیم ولی پاک نمیشه متاسفانه

  موافقم ۲۶
  مخالفم ۷
  1. حنا می گوید

   آره مال منم همین طوره 😡😡😡

   موافقم ۷
   مخالفم ۵
 6. منصوری‌پور می گوید

  برای مدرسه برخط هم اسکای روم و بیگ بلو باتن ووو… که برای اینکار هستن قطعا از نرمافزارهای پیامرسانی بهتره

  موافقم ۴
  مخالفم ۳
 7. منصوری‌پور می گوید

  سلام مجدد
  این رو هم در نظر داشته باشین…
  اگر قدرمطلق کیفیت و قابلیت های واتساپ رو به توان ۵۰ هم بر سونین…باز به رادیکال فرجه۵۰ بله نمیرسه
  من هم بله دارم و هم واتساپ
  هم نسخه موبایل بله خیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــلی بهتره ،هم نسخه وب بله خیـــــــــــــــــــــــــــلی بهتره از واتساپ

  موافقم ۲۲
  مخالفم ۲۸
 8. منصوری‌پور می گوید

  سلام به شما
  آقا شما خیلی اطلاعاتتون قدیمیه…
  ضمنا هر چیزی از اول عالی نیست
  لطفا خودتونو بروز کنید
  بله فعلا نسخه دسکتاپش برای ارتقا و رفع عیب برداشته شده
  ولی در حال حاضر بله بسیار بسیــــــــــــــــــــــــــــار عالیست
  من به همه بله رو پیشنهاد می کنم(مخصوصا دارندگان موبایل)
  ولی باز وب بله هم منحصر به فرده

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۱۹
 9. M.R.S می گوید

  حداقلش اینه که الان مردم پشن از این واتساب زپرتی دل بکنن بیان سراغ بله!

  موافقم ۱۵
  مخالفم ۲۱
 10. mkh می گوید

  بله بهترین پیام رسان است

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۳۱
 11. کاربر می گوید

  بزرگترین مشکل بله فارغ از خوبی هایی که آن را قابل تحمل ترین پیام رسان ایرانی از بین پیامرسان های افتضاح ایرانی کرده، این نیست که پر از باگ ها و مشکلات مزحک و احمقانه هست، بلکه اینه که اساسا هیچگونه پشتیبانی نداره که آدم بتونه فریادشو به جایی برسونه… وقتی تماس بگیرید با پشتیبانی یه مشت آدم بیسواد جوابتونو می دن که حتی خودشون از بله استفاده نمی کنن!

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۱۴
 12. هوشنگ می گوید

  بقول یکی ازدوستان بله مال یکی از این آقازاده هاست ک…

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۱۳
 13. رضا می گوید

  آشغال ترین اپلیکیشن

  موافقم ۲۶
  مخالفم ۲۵
 14. محمد می گوید

  روی ویندوز وحشتناک مزخرفه هنگ میکنه صفحه اش سفید میشه رو ویندوز خیلی بده ممنون از سازنده اش 😐

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۱۱
 15. رضا می گوید

  چند روزی میشه که از مدرسه پسرم دستور دادن چون مدارس به علت ویروس کرونا تعطیل هستند برای شرکت در کلاسهای مجازی (بله) رو نصب کنیم. قبلا همه بچه ها واتساپ نصب کرده بودن و استفاده میکردن. برام سئوال شده که مزیت (بله) نسبت به (واتساپ) و … چیه که تاکید کردن حتما اینو نصب کنید؟ و دیگر اینکه آیا واقعا (بله) برای چنین هدفی کاربردی هست یا نه؟

  موافقم ۱۸
  مخالفم ۲
  1. علی می گوید

   دوست عزیز اگه دقت کنین این مطلب برا ۲ سال پیشه

   موافقم ۱۳
   مخالفم ۴
 16. علی می گوید

  خیلی هم عالیه اصلا هم نحلیلتون بروز نیست .

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۱۶
 17. سجاد حسینخانی می گوید

  اتفاقا ازدخوبی های بله سرعت بالاش هست
  برای ویندوز هم میشه از سایت بله لوگ این شد و بازم کارکرد خوبی داره
  خدمات بانکی خیلی خوب
  احساس ایرانی بودن طراحی خیلی خوبه
  با کبوتر بله مستقیما میشه پیامی که تو تلگرام میذاری داخل کانال بله هم بره
  من تقریبا همه پیامرسانای داخلی رو کار کردم، بینشون بله از همه بهتره
  انصافا سرعت دانلودش هم خیلی بالاعه
  اینکه کانال های منتخب رو هم معرفی میکنه تو قسمت ویترین خیلی خوبه
  تو پین کردن هم خوبیش اینه که مثل تلگرام محدودیت نداره

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۱۴
 18. آنیا می گوید

  با سلام پیام رسان بله مال کدوم آقازه ده ی مظلومیه کهالان تو این اوضاع تعطیلی مدارس و شیوع کرونا میخواد پول بزنه به جیب مجبور کردند معلما و دانش اموزانو که از این پیام رسان استفاده کنن

  موافقم ۱۶
  مخالفم ۸
 19. سینا می گوید

  گل بود به سبزه آراسته شد!
  دامنه ble.im که آدرس کانال‌های بله با اون شروع میشد هک شده… هرچی به پشتیبانی سایت هم پیام میدم جواب نمی‌دن. سروش هم آدرس کانال‌هاش از دسترس خارج شده. الآن بیش از یک هفته هست که خود من درگیرشم (تاریخ امروز ۹ بهمن ۹۸).
  شما یه پیگیری کنید ببینید جریان چیه؟
  ممنون

  موافقم ۵
  مخالفم ۸
 20. Peyman می گوید

  به نظر بنده پیام رسان خوبیه بیشتر قابلیتهایپیام رسانهایخارجی رو داره دوستان فراموش نکنید که این پیام رسان با تلاش بجه های ایران خودمون راه اندازی شده و باید همایتش کنیم تا روز به روزبهتربشه

  موافقم ۱۶
  مخالفم ۸
 21. مازیار می گوید

  خیلی پیام رسان خوبیه.
  الان که حتی نسخه دسکتاپ برای لینوکس هم داره.
  قطعا یه سری اشکالات داره اما امیدوارم که روز به روز بهتر بشه.

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۵
 22. مهدیار می گوید

  سلام بله خیلی پیام رسان خوبی هست و حدود ۶ ماهی هست که ریختمش رو واقعا خیلی امکانات جالبی داره و سرعتش هم عالیه و حرف نداره (به نظر من هدف از انتشار این مطلب فقط تخریب این پیام رسان بوده)

  موافقم ۱۸
  مخالفم ۸
 23. Sajad می گوید

  تلگرام هم اول شروع به کار برنامه خوبی نبود،بله برنامه خوبی هست،سرعتش هم خوبه ودرحال پیشرفت…

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۳
 24. نوید می گوید

  آیا امکانات بانکی در بله رایگان است

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۱
 25. majid می گوید

  راضی هستم
  ولی جای پیشرفت زیادی داره
  نقطه قوتش خدمات مالی هست

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۴
 26. حسین حلمی می گوید

  نسخه وب داره مشکلش فقط اینه که رمز ورود برای نسخه وب نداره ولی سرعتش در ابدیت جدید عالیه

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۳
 27. او می گوید

  سرعتش عالیه واقعا، اینکه همه تو تلگرام موندن بخاطر مزیتش نیست بخاطر اینه که هیچکی تو بقیه پیام زسان ها نیست و همه مجبورن تو تلگرام پیام بدن. وگرنه سرعت تلگرام با وجود فیلترینگ خیلی افتضاحه الآن.

  موافقم ۲۳
  مخالفم ۵
 28. هادی می گوید

  مقاله تون رو به روز کنین انفاقا سرعتش عالیه و بعدش نسخه ویندوز هم دارد

  موافقم ۳۰
  مخالفم ۳
  1. مهدی می گوید

   ببخشید نسخه ویندوزش رو قطع کردن + همش قطعه

   موافقم ۲
   مخالفم ۷
 29. جاوا ، سوئیفت پروگرمر می گوید

  دوست عزیز شما که چیزی از کدینگ نمیدونی الکی به مغز نقد نده ، سوکت نویسی کار خیلی خیلی پیشرفته وسختیه ، پیامرسان بله بعد از پیامرسان گپ و آی گپ بهترین پیامرسان و سریع ترین پیام رسان که دارای سیستم کلود و SSLــه ، پس تقریبا میشه گفت ۳۵ درصد از کل برنامه نویسی تلگرام رو میتونید در پیامرسان بله و ۴۰ درصد اون رو میتونید در گپ مشاهده کنید.

  موافقم ۱۵
  مخالفم ۹
 30. ذاکری می گوید

  دوستانی که در مورد وضعیت فعلی پیام رسان بله نظر میدهند توجه کنند که مقاله در یازدهم اردیبهشت ماه سال جاری نوشته شده و اون موقع بدون کم و کاست به همین گونه ای بوده که نوشته شده.

  موافقم ۱۵
  مخالفم ۱۰
  1. رضا می گوید

   پس بهتره مقالتون رو به‌روز کنید!

   موافقم ۳۶
   مخالفم ۲
  2. رهگذرم می گوید

   در حال حاضر لااقل نسخه ویندوزی داره

   موافقم ۲۱
   مخالفم ۵
 31. مریم می گوید

  سلام
  من از بله استفاده می کنم و راضی هستم
  نسخه وب هم داره
  سرعتش هم خیلی خوبه و ..

  موافقم ۴۶
  مخالفم ۱۱
  1. محمد می گوید

   چیزی جز هنگ کردن ندیدم ازش

   موافقم ۷
   مخالفم ۹
 32. محمد می گوید

  نسخه وبو ویندوز دارد
  سرعت قطعا از بقیه بهتره تا حالا لزش کندی ندیدم
  خیلی ام عالی
  دوشواری نداره

  موافقم ۴۸
  مخالفم ۷
 33. حمید می گوید

  سلام.
  بله رو نصب کردم و اتفاقا از سرعت و امکاناتش راضی ام.
  اخه این چه تحلیلی بود.قبل از تلگرام اخه چی می دونستیم چت ایمن چیه؟ و و و… و.
  قطعا اپدیتش که بیاد روز بروز بهتر می شه.
  خود تلگرام هم رو اول این امکانات رو داشت؟ والا

  موافقم ۶۶
  مخالفم ۸
 34. بنده خدا می گوید

  واقعا یکی از احمقانه ترین موارد مطرح شده کندی سرور ها بود!! اتفاقا یکی از نقاط قوت بله سرعت بسیار بالا و پایداری آن حتی نسبت به تلگرام هست و این رو تقریبا اکثر کاربرانی که به بله کار کردن به طور قابل محسوسی متوجه میشن.

  موافقم ۷۵
  مخالفم ۱۲
 35. اذربراتی بخش می گوید

  سلام.پیام رسان بله نسخه ویندوز داره سرچ داخلش هم برعکس نسخه ویندوز سروش که اصلا سرچش کار نمیکنه سرعتش خوب هست ومطالب داخلش سریع بارگذاری میشه ضمنا ایتا سرعت بالایی برای بارگذاری مطالب داخل کانالهاداره و امکاناتش خوب هست راستش سروش موقع بارگذاری مطالب داخل کانال ها بعضی مواقع گیر میکنه وگرنه سرعت دانلود داخلش خوبه من نسخه ویندوز ایتا و سروش و بله رو روی لپتاپ نصب کردم ضمنا نمیشه از پیام رسانهای نوپا توقع داشت مثل فیسبوک و تلگرام و بقیه که سالهاست دارن فعالیت میکنن عمل بکنن یه کم تحمل و حوصله برای بهتر شدن عملکردشون به جایی برنمیخوره

  موافقم ۵۸
  مخالفم ۹
  1. زهرا می گوید

   ضمن اینکه دولت بتید از پیام رسانهای داخلی حمایت کنه و وسعت باند بده…..‌
   که متاسفانه کم لطفی می کنه

   موافقم ۲۲
   مخالفم ۸
  2. فشاركي می گوید

   داشت. مدتهاست از کار افتاده

   موافقم ۳
   مخالفم ۶
 36. حمزه می گوید

  پیام رسان خوبیه. من یه کانال درباره تاریخ داخلش ساختم. اینم آیدیش : ****************** .
  سرعتش به نسبت بقیه خیلی خوبه. من سروش نصب کردم ، یکب از عکس های کانال خودش را زدم دانلود بشه ولی نشد. ده دقیقه طول کشید و هنوز داشت می چرخید. ولی توی بله سریع دانلود میشه.
  آی گپ هم نصب کردم. ولی دیدم یه کانال داره که عضویتش اجباری هست و نمیشه ازش خارج شد و منم پاکش کرد.
  ایتا هم نصب کردم و دیدم که امکان تغییر رنگ قالب را نداره و باید همین رنگ نارنجی را تحمل کنی. بیشتر امکانات تلگرام را نداره و فقط ظاهرش کمی شبیه تلگرام هست. اینم پاک کردم. فقط از بینشون بله خوب هست . هم سریع هست و هم امکانات مالی خوبی داره.

  موافقم ۵۹
  مخالفم ۱۲
 37. حسین می گوید

  یه پیامرسان عالی است
  و خدمات مالیش رو هم که استفاده میکنم خیلی خوبه راحت و امن
  اینکه می تونی به مخاطبینت بدون داشتن شماره کارتش پول بفرستی فوق العاده است

  موافقم ۹۴
  مخالفم ۱۸
 38. مهدی می گوید

  اتفاقا پیام رسان خوبی هستش و سرعتش نسبت به سروش و … قابل توجه هست چه خوب بود مزایا و معایب با هم بررسی می شد !!!

  موافقم ۱۲۱
  مخالفم ۲۲
 39. یاشار می گوید

  اون وقتا که همه وایبر داشتن ، تا میگفتی تلگرام اَه و اوه میکردن . حالا تماشا کن همون آدما چطوری با تعصب از تلگرام دفاع میکنن ، خخخخخخخ

  موافقم ۱۱۳
  مخالفم ۲۲
 40. نیبسمش می گوید

  بخواب بابا با این تحلیلت
  من که از بله استفاده میکنم، راضی هم هستم
  اتفاقا مهمترین مزیتش رو هم سرعت بالاش میدونم

  موافقم ۱۵۷
  مخالفم ۶۲
 41. پریا می گوید

  پیام رسان های داخلی مفت نمیارزن همشون

  موافقم ۶۲
  مخالفم ۱۱۷
 42. صورتی می گوید

  #تلگرام#ترک#نخواهم#کرد

  موافقم ۷۴
  مخالفم ۱۰۱
  1. محمد امین می گوید

   مطلب بروز نیست
   #پای_ایران_می_ایستم

   موافقم ۹۶
   مخالفم ۴۴
 43. داریوش می گوید

  همه پیام رسان های داخلی اشغالن

  موافقم ۷۰
  مخالفم ۱۱۹
  1. mkh می گوید

   نسبت به خارجی ها عالین

   موافقم ۱۰
   مخالفم ۱۷

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.