با این آموزش بازی‌های پلی‌استیشن ۴ را بر روی گوشی‌های اندرویدی اجرا کنید!

هرچند گوشی‌های هوشمند در عرصه گیمینگ روزبه‌روز در حال پیشرفت هستند، اما امروزه به لطف اپلیکیشن‌های استریمینگ، شما می‌توانید از بازی‌های با کیفیت بالا بر روی هندست‌های خود لذت ببرید. دیگر نیازی به این ندارید که منتظر پورت‌های موبایلی برای بازی‌های مورد علاقه خود باشید. بنابراین اگر یک پلی‌استیشن ۴ دارید و دوست دارید بازی‌های آن را روی موبایل بازی کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

شاید شما با اپلیکیشن Steam Link که از آن برای استریم (پخش) بازی از پی‌سی به گوشی اندرویدی استفاده می‌گردد، آشنا باشید. این نرم‌افزار به شما اجازه می‌دهد تا بازی‌های کامپیوتری را هرجای منزل که باشید به‌راحتی بر روی گوشی خود اجرا کنید. اما آیا با پلی‌استیشن ۴ هم می‌شوند چنین کاری کرد؟ بله، برای این کار هم راه‌حلی وجود دارد.

frontnite best games

بدین منظور باید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. اپلیکیشن Steam Link را از پلی‌استور دانلود کنید.
  2. آن را نصب کرده و یک کنترلر را با گوشی خود پیر (Pair) نمایید.
  3. دستورالعمل‌های سونی برای ایجاد ریموت پلی بر روی کامپیوتر را پی بگیرید.
  4. برنامه Remote Play را اجرا کرده تا صفحه پلی‌استیشن ۴ بر روی کامپیوتر نشان داده شود.
  5. حالا Steam Link را اجرا کنید.
  6. روی Start Playing فشار دهید تا صفحه کامپیوتر در برنامه Steam لود شود.
  7. از Alt-Tab برای انتخاب صفحه موردنظرتان در Remote Play استفاده نمایید.
  8. از بازی‌های پلی‌استیشن بر روی موبایل خود لذت ببرید.

سونی، علی‌رغم اینکه سازنده دستگاه‌های اندرویدی است، اما تمایل چندانی به استفاده از ریموت پلی برای استریم بازی بر روی موبایل ندارد. بنابراین در این روش، ریموت پلی از شما خواهد خواست که کنترلر پلی‌استیشن خود را مستقیما به کامپیوتر وصل کنید. همین امر باعث محدود شدن امکان حرکت و جابه‌جایی شما خواهد شد. برای رفع این مشکل می‌توانید از یک کنترلر دوم بهره ببرید: یکی برای وصل کردن به کامپیوتر برای ریموت پلی و دیگری برای بازی روی موبایل. انجام این مراحل، در ظاهر شاید کمی پیچیده به‌نظر برسد، اما اگر شما هم جز افرادی هستید که پلی‌استیشن ۴ را بر کامپیوتر ترجیح می‌دهید یا دوست دارید که حتما بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن ۴ را بر روی موبایل بازی کنید، به زحمتش  می‌ارزد.

پس همین حالا دست به‌کار شوید. اگر هم قبلا از این روش استفاده کرده‌اید تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع androidpit
  

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم