مدیاتک در حال کارکردن برروی یک چیپ 7 نانومتری با قابلیت اینترنت 5G است

شرکت مدیاتک در اواخر سال جاری یک چیپست 5G را معرفی خواهد کرد. این چیپست توسط فناوری تولید چیپ‌های 7 نانومتری ساخته خواهد شد و بخش مهمی از بازار را هدف خود قرار می‌دهد. مدیران این شرکت هیچ جزئیاتی را درباره این چیپ در اختیار عموم قرار نداده‌اند، اما به گفته خودشان، عملکرد این چیپ 5G بهتر از عملکرد چیپست Helio P90 که یک تراشه 12 نانومتری دوهسته‌ای Cortex-A75 است، خواهد بود.

در حال‌حاضر شرکت مدیاتک در حال تولید یک چیپست 5G دیگر نیز هست که نام آن Helio M70 است و مدتی پیش هم توسط این شرکت معرفی شد. این تراشه نیز به وسیله فناوری تولید چیپ‌های 7 نانومتری و در کارخانه TSMC ساخته شده است.

البته در مورد چیپست P90 هیچ اظهارنظری نمی‌توان کرد، زیرا هنوز مشخص نیست که این چیپ دارای یک مودم مجزای 5G باشد و یا توسط تکنولوژی چیپ M70 به بازار عرضه شود. در هرصورت باید تا نیمه دوم سال 2020 منتظر ماند و دید که چیپ‌های M70 و P90 که در گوشی‌ها و دستگاه‌های 5G مورد استفاده قرار خواهد گرفت، چه عملکردی خواهند داشت.

این نکته را هم باید مطرح کرد که شرکت مدیاتک قبلا اعلام کرده بود که در حال کارکردن برروی یک چیپ با هسته جدید Cortex-A76 است. برخی منابع معتقد هستند که این چیپ ممکن است یک مودم 5G برای گوشی‌های هوشمند باشد، اما تاکنون هیچ خبر و یا تایید رسمی از این شایعات وجود ندارد.

منبع GSMArena
  

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم