بی‌سوادی علم را به سخره می‌گیرد

1

نتایج یک نظرسنجی نشان داد که مردم کشور پیشرفته‌ای مانند آمریکا از نوع بسیار بدی از بی‌سوادی رنج می‌برند و در سؤالی بسیار ساده پاسخ آن‌ها به نحوی بود که احساس می‌کنید بی‌سوادی علم را به سخره می‌گیرد.

سؤال بسیار ساده‌ای در یک نظرسنجی از مردم عادی ایالات متحده پرسیده شد: آیا زمین به دور خورشید در حال گردش است؟ جالب اینجا بود که تقریبا از هر 4 نفر یک نفر جواب منفی به این سؤال داد! در دیگر سؤالات نیز بیشتر افراد اطلاع نداشتند که ریشه تکامل انسان از یک حیوان دیگر بوده است و اعتقاد داشتند که انسان به شل امروزی از ابتدا بر روی کره زمین وجود دارد!

در این نظرسنجی این سؤالات از 2200 شهروند آمریکایی در رده‌های سنی بالای 18 ساله پرسیده شد و نتیجه نشان از نوع خاصی از بی‌سوادی در میان شهروندان این کشور بود. این نظرسنجی نشان داد قرن‌ها پس از گالیله هنوز افراد فراوانی معتقدند که خورشید به دور زمین می‌گردد.

3 دیدگاه
 1. alireza می گوید

  خیلی ربطی به بی سوادی ندارد به اطلاعات عمومی مربوط میشه ؟دادا زندگی خیلی وقته ماشینی شده دیگه کسی به این حرفا کاری نداره!

 2. ITM7 می گوید

  اگر خدا را قبول داشتی ، قرآن را می خواندی ، و اگر قرآن را می خواندی ، به مطالب این مرتدها گوش نمی دادی.
  و بعد از حقیقت ، جز گمراهی چیست. همه ما با حضرت آدم شروع شده ایم.

  همه از اول انسان بوده ایم ، و آن همه پیامبر برای حیوانات نیامده است.
  همه از خداییم ، به سوی خدا برویم

 3. ya ali می گوید

  تعجب از سایت ایرانی که به صرف ترجمه عبارات می پردازد و توجهی به مساله تکامل از نگاه دینداران ادیان ابراهیمی نداشته و آن را همچو بعضی از جزم گرایان علم زده بدون تذکر موضوع بازنشر می کند.
  در آمریکا توجه مذهبی بیشتر از نقاط جهان غربی است و یک امر نااثبات علمی درباره انسان نباید دلیل بر بی سوادی مردم انگاشته شود.
  چون هنوز بسیاری از اندیشمندان و دینداران به اثبات این فرضیه علمی یقین و باور ندارند.
  لطفا در ترجمه ها توجه نمایید.
  خواهشی از یک ایرانی

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم