دولت آمریکا از فروش تراشه‌های TSMC به هواوی ممانعت خواهد کرد

به نظر می‌رسد که دولت ایالات متحده آمریکا قصد دارد که از تولید تراشه‌های شرکت TSMC برای هواوی جلوگیری کند. شاید اصلی‌ترین سوال شما مخاطبان این باشد که کارخانه TSMC در کشور تایوان مستقر بوده و چگونه ممکن است که دولت ترامپ مانع از تولید تراشه برای شرکت هواوی شود؟! پاسخ به این سوال ساده است؛ شرکت TSMC از تجهیزات تولید ساخت آمریکا استفاده می‌کند، بنابراین، باید گوش به فرمان دولت آمریکا باشد. به عبارتی ساده‌تر می‌توان گفت که آمریکا از TSMC می‌خواهد که تراشه‌های خود را به هواوی نفروشد.

با ایجاد تغییراتی در قوانین تولید مستقیم محصولات خارجی در وزارت بازرگانی آمریکا، شرکت‌هایی که از فناوری‌های این کشور استفاده می‌کنند باید برای فروش محصولاتشان به هواوی از دولت این کشور مجوز بگیرند. همانطور که می‌دانید، شرکت TSMC هم از اصلی‌ترین تامین‌کنندگان تراشه‌های Kirin هواوی است.

اگر این مسئله به هر نوعی رخ دهد، تولید تراشه‌ها بدون استفاده از فناوری ایالات متحده تقریبا غیرممکن خواهد بود، زیرا هیچ خط تولیدی در چین وجود ندارد که از فناوری ایالات متحده استفاده نکند.

با این حال، برخی از اعضای دولت ترامپ خاطرنشان می‌کنند که ضرر این اقدام برای آمریکا بیش از هزینه‌هایی خواهد بود که چین و هواوی متحمل می‌شوند. چنین اقدامی در طولانی مدت باعث می‌شود که چینی‌ها نیز توانایی دستیابی به فناوری‌های آمریکا را داشته باشند.

البته، جلسات دولت امریکا درباره این موضوع در این هفته و هفته آینده برگزار می‌شود تا ببینیم که تصمیم‌گیری نهایی دولت ترامپ در رابطه با مسئله هواوی چگونه خواهد بود.

منبع GSM Arena
ممکن است شما دوست داشته باشید
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان