ساده‌ترین روش تبدیل فایل پی‌دی‌اف به عکس در تمامی پلتفرم‌ها

اگر می‌خواهید فایل پی دی اف خود را به عکس با فرمت JPG تبدیل کنید، در این مقاله بهترین روش‌ها برای تبدیل فایل PDF به عکس را آموزش دادیم. پیش‌تر نیز درمورد روش‌های تبدیل عکس به پی دی اف صحبت کرده بودیم.

اگرچه خود فایل‌های pdf راه بسیار خوبی برای ذخیره‌سازی متن و عکس باهم در یک فایل به شمار می‌آیند، اما اغلب برای خواندن این پسوند در سیستم‌‌های مختلف نیاز به یک نرم‌افزار جانبی است و همین موضوع در مواقعی که فایل شما ممکن است تنها یک صفحه و یا یک عکس باشد، غیر ضروری به نظر می‌رسد.

به همین دلیل از یک سو در اکثر سیستم‌های اداری و یا حتی شخصی، نرم‌افزارهایی که بتوان با آن عکس‌ها را نشان داد راحت‌تر پیدا می‌شود و از سوی دیگر فایل‌های عکس با پسوند jpg بسیار سریع‌تر و راحت‌تر باز می‌شوند. دلایل زیادی وجود دارد که شما بخواهید یک فایل پی دی اف را به عکس تبدیل کنید.

این کار اصلا دشوار نیست، اتفاقا می‌توان گفت تبدیل فایل PDF به JPG کاملا ساده و به راحتی انجام می‌شود و برای این کار راه‌کارهای متنوعی وجود دارد. ما تا کنون در خصوص تبدیل انواع فرمت پی دی اف به فرمت‌های دیگر صحبت کرده‌ایم، چندی پیش روش‌های تبدیل فایل پی دی اف به ورد را در مطلب آموزش دادیم، اما حالا با آموزش روش فایل PDF به JPG همراه آی‌تی‌رسان باشید.

تبدیل پی دی اف به عکس در ویندوز

در خود ویندوز می‌شود فایل پی دی اف را به عکس تبدیل کرد، البته در واقع فایل PDF به JPG تبدیل نمی‌شود اما می‌توان از فایل پی دی اف عکس گرفت تا از آن استفاده کرد.

این مطلب را نیز بخوانید: آموزش استخراج تصاویر از فایل های PDF

این روش برای افرادی مناسب است که می‌خواهند تنها یک بخش کوچک از فایل PDF را به عکس تبدیل کنند یا آنکه فایل پی دی اف آن‌ها تنها دو یا سه صفحه است. به این ترتیب می‌توان با گرفتن اسکرین شات، آن بخش از فایل پی دی اف را به عکس تبدیل کرد.

 • فایل PDF خود را در مرورگر یا هر برنامه دیگری باز کنید.
 • حال بخش مورد نظر را آورده و دکمه پرینت اسکرین یا PRT SCR بر روی کیبورد را بزنید.
 • یک اسکرین شات از کل صفحه در کلیپ بورد ذخیره شده است. حال برنامه Paint را باز کنید و دو دکمه Ctrl + V را بفشارید. با ابزار Select ناحیه مورد نظر را انتخاب کنید و گزینه Crop را بزنید. در نهایت تصویر مور نظر را ذخیره کنید.

تبدیل PDF به JPG در ویندوز 10 و 11

آموزش بالا برای تمامی نسخه‌های ویندوز بود، اما اگر ویندوز 10 یا 11 دارید، کار شما آسان‌تر است. در دو نسخه جدید ویندوز برنامه Snip & Sketch به صورت پیشفرض نسب است و کار شما را در این زمینه راحت می‌کند.

 • فایل PDF را باز کنید و به صفحه یا بخش مورد نظر بروید.
 • کلیدهای ترکیبی Win + Shift + S را بفشارید.
 • حال با موس، بخش دلخواه را انتخاب کنید.
 • تصویر بخش انتخاب شده در بخش راست صفحه ویندوز نمایان می‌شود، بر روی آن کلیک کنید.
 • در پنجره به نمایش در آمده بر روی گزینه Save as کلیک کنید.

تبدیل پی دی اف به عکس

تبدیل پی دی اف به عکس در Acrobat

اگر شما با فایل‌های پی دی اف سر و کار دارید حتما برنامه ادوبی اکروبات را میشناسید و احتمالا برای باز کردن فایل‌های PDF از همین برنامه استفاده می‌کنید. اگر هم از برنامه اکروبات استفاده نمی‌کنید، با نصب این برنامه می‌توانید فایل‌های پی دی اف خود را ویرایش و فرمت آن‌ها را تبدیل کنید. در این برنامه می‌توان فایل PDF را به JPG تبدیل کرد.

 • فایل پی دی اف خود را در برنامه اکروبات اجرا کنید.
 • در منوی سمت راست گزینه Export PDF را بزنید.
 • در پنجره جدید دو گزینه Image و فرمت JPEG را انتخاب کنید.
 • محل ذخیره فایل را انتخاب و عکس فایل PDF خود را ذخیره کنید.

این مطلب را نیز مطالعه کنید: چگونه فایل‌های Word را به PDF تبدیل کنیم؟!

تبدیل فایل PDF به عکس در مک

اگرچه راه‌های بسیار زیادی برای تبدیل فایل‌ها در سیستم‌عامل مک وجود دارد؛ اما برنامه preview بهترین روش برای تبدیل فرمت فایل پی دی اف به شمار می‌رود. این برنامه نه تنها یک راه ساده برای مشاهده عکس‌هاست که یک روش بسیار عالی برای تبدیل و مدیریت فایل‌ها با فرمت های مختلف نیز محسوب می‌شود.

 • نرم‌افزار مورد نظر را از فولدر application اجرا کنید.
 • از سیستم خود و یا icloud، فایل پی دی اف مورد نظر را انتخاب نمایید.
 • از تب File، گزینه Export را انتخاب کنید.
 • طبق تصویر فرمت JEPG را انتخاب کنید.
 • فایل پی دی اف را به صورت عکس ذخیره کنید.

تبدیل پی دی اف به عکس

تبدیل فایل پی‌دی‌اف به JPG به صورت آنلاین

ده‌ها سایت آنلاین رایگان برای تبدیل فایل PDF به JPG وجود دارد که با سرعت این کار را انجام می‌دهند. از جمله این سایت‌ها می‌توان به SmallPDF ،PDF2Doc و iLovePDF اشاره کرد. با ورود به این سایت‌ها فایل پی دی اف خود را آپلود کرده و به عکس تبدیل کنید.

تبدیل pdf به word

 

تبدیل فایل پی دی اف به تصویر در اندروید و iOS

برای تبدیل فایل‌های پی دی اف به عکس در تلفن هوشمند می‌توانید از اپلیکیشن‌های رایگانی که به این منظور ساخته شده نیز استفاده کرد. یکی از این برنامه‌ها Xodo PDF Reader & Editor نام دارد که امکانات زیادی برای تغییر و آپدیت فایل‌های PDF و همچنین گرفتن خروجی‌های مختلف به شما می‌دهد. دیگر برنامه iLovePDF نام دارد که در بخش قبلی سایت آن را نیز معرفی کردیم. با اپلیکیشن iLovePDF نیز می‌توانید برای تبدیل انواع فایل‌ها به پی دی اف و بلعکس استفاده کنید.

تبدیل پی دی اف به عکس

 

دانلود برنامه Xodo PDF Reader & Editor

 

iLovePDF

نمایش نظرات (22)