دولت ترامپ برای تشدید فشار بر هواوی فروش پردازنده‌های اینتل به این کمپانی را ممنوع کرد

دولت دونالد ترامپ؛ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا در فاصله تنها چند روز تا پایان دوره فعالیت خود به برخی تامین‌کنندگان از جمله کمپانی اینتل اعلام کرده که قصد دارد مجوزهای صادر شده برای تامین کالاهای فناوری موردنیاز هواوی را لغو نماید. کمپانی هواوی از ماه مه سال 2019 در لیست سیاه وزارت بازرگانی ایالات‌متحده قرار گرفته است.

از آن زمان تا به امروز کمپانی چینی هدف محدودیت‌های صادراتی مختلف قرار گرفته و در نتیجه هواوی نهایتا ناچار به فروش برند فرعی اسمارت‌فونی خود موسوم به آنر شد. هواوی پیش‌تر دومین تولیدکننده بزرگ اسمارت‌فون در جهان به‌شمار می‌رفت و صرفا سامسونگ در موقعیتی بالاتر نسبت به این شرکت قرار داشت. به‌نظر می‌رسد که این تصمیم آخرین اقدام دولت کنونی در راستای محدود نمودن روند رشد شرکت‌های چینی حوزه فناوری باشد. دولت ترامپ همواره این شرکت‌ها را به‌عنوان عوامل خطرناک دولت چین معرفی نموده و آن‌ها را به تهدید علیه امنیت ملی آمریکا متهم کرده است.

نشریه رویترز به ایمیلی از جانب انجمن صنعت نیمه‌هادی دست یافته که نشان می‌دهد در روز جمعه وزارت بازرگانی ایالات‌متحده قصد دارد تعداد قابل‌توجهی از درخواست‌های صدور مجوز صادرات به هواوی را لغو نموده و در این میان حداقل یکی از مجوزهای پیش‌تر صادر شده ابطال خواهد شد. بر اساس گزارشات تاکنون حداکثر 8 مجوز از 4 کمپانی مختلف باطل شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به مجوز فروش حافظه‌های فلش به هواوی با ارزش تجاری 280 میلیارد دلار اشاره کرد. در حال حاضر این مجوز با محدودیت‌هایی مواجه شده است.

بایستی منتظر بمانیم و ببینیم که با آغاز فعالیت دولت جدید آیا این ممنوعیت‌ها به قوت سابق باقی خواهند ماند یا خیر. با این‌حال جو بایدن؛ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا قصد دارد بسیاری از تصمیمات دونالد ترامپ طی مدت 4 سال گذشته را لغو کند.

منبع Mspoweruser
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. Hossein می گوید

    دیگه دوران ترامپ به سر رسید
    بقول سردار ترامپ قمارباز

  2. جمشید می گوید

    تو عکسه قیافه ترامپ چه ترسناک افتاده
    انگار شیمی درمانی کرده

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان