مایکروسافت نخستین نسخه بتای ویندوز 11 را منتشر کرد

این هفته از نسخه جدید Dev Channel ویندوز 11 خبری نیست؛ اما در واقع رویدادی بهتر به وقوع پیوسته است. نخستین ورژن بتای سیستم‌عامل مایکروسافت هم‌اکنون منتشر شده است.

مایکروسافت توصیه می‌کند افرادی که برای نصب ورژن‌های اولیه Dev کنجکاو بوده اما استفاده از یک پلتفرم پایدارتر را ترجیح می‌دهند؛ در این‌صورت می‌توانند ورژن بتای ویندوز را دریافت کنند.

این فرآیند به‌طور معمول مستلزم نصب مجدد ویندوز به‌طور کامل است؛ اما کاربران برای یک دوره زمانی محدود می‌توانند از کانال توسعه‌دهندگان به کانال بتا مهاجرت نمایند. کاربران به منظور انجام این جابه‌جایی بایستی به مسیر Windows Update > Windows Insider Program مراجعه کنند.

بایستی به خاطر داشت که ویندوز 11 کماکان مراحل توسعه فعال خود را پشت سر می‌گذارد و اگرچه نسخه‌های بتا بایستی نسبتا قابل اعتماد و بدون اشکال باشند (بی‌‌تردید این پدیده در نسخه‌های بتا نسبت به ورژن‌های کانال توسعه‌دهندگان مشهودتر است)؛ اما این ورژن‌ها کماکان برای نصب روی کامپیوتر اصلی اکثر مخاطبان مناسب نیستند. نمودار بررسی اجمالی 3 کانال تکامل سیستم‌عامل به‌صورت زیر است:

چنان‌چه شما مشغول استفاده از ورژن مخصوص توسعه‌دهندگان نیستید و قصد دارید نسخه بتا را تست نمایید؛ در این‌صورت بایستی در برنامه Windows Insider ثبت‌نام کنید. طبیعتا کامپیوتر شما بایستی پاسخگوی نیازمندی‌های سیستم بوده و بسیاری از CPUهای نسبتا جدید از چنین قابلیتی برخوردار نیستند. بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، ورژن پایدار ویندوز 11 احتمالا در ماه اکتبر منتشر شد.

منبع gsmarena
ممکن است شما دوست داشته باشید