ببینید تلفنهای همراه قدیمی با تکنولوژی امروز چطور بنظر می‌رسند!

آیا اولین تلفن همراهی را که داشتید به خاطر می‌آورید؟ تلفنهای اولیه بیشتر ما از دو برند اریکسون و نوکیا بودند، اما همین تلفنهای قدیمی مثل نوکیا 3310 و اریکسون T28 امروز اگر ساخته می‌شدند چه طور بنظر می‌رسیدند؟

بیایید به زمان پیش از آیفون، سامسونگ و اندروید بازگردیم. تصورش سخت است. اریکسون T28 را قطعا یادتان نمی‌آید، یک تلفن تاشو که سال 1999 معرفی شد و پرفروشترین تلفن فروخته شده در آمریکا شد. نوکیا 3310 هم سال بعد آغاز بکار کرد و 126 میلیون دستگاه را در سرتاسر جهان بفروش رساند.

حالا سایت آلمانی Curved Labs برخی از این تلفنهای کلاسیک را تهیه کرده و آنها را به شکل امروزی در آورده است. نوکیا 3310 با ویندوز فون و یک دوربین 41 مگاپیکسلی PureView  و اریکسون T28 با اندروید ولی با همان صفحه تگ رنگ سبزش چطور بنظر می‌رسند؟

1


2


3

نوکیا تا همین چند سال پیش بزرگترین شرکت تولید تلفن همراه در جهان بود. حتی پس از اینکه آیفون بازار همراه‌ها را با هوشمندهایش تغییر دهد، نوکیا توانست تا مدتها در بازارهای نوظهور هند و آفریقا تلفنهای قدیمی‌اش را بفروش رساند.

اما با ارزانتر شدن هوشمندها و منسوخ شدن تلفنهای غیر هوشمند، سامسونگ جای نوکیا را با تلفنهای گلکسی خود گرفت، تلفنهایی با قیمت‌های مناسب که خرید آنها تقریبا برای همه مقدور بود.

نوکیا سال 2011 به جای پیوستن به گروه در حال توسعه اندرویدی‌ها مایکروسافت را انتخاب کرد و این ارتباط به فروش نوکیا به مایکروسافت انجامید.

این هفته در اخبار شنیدیم که مایکروسافت 18000 نفر از کارکنان خود را که اکثرا کارکنان نوکیا بوده‌اند تعدیل کرده است و ظاهرا قید آشا و تلفنهای Series 40 و نوکیا اکس را هم زده است.

در حال حاضر نوکیا تنها یک شرکت فروشنده تجهیزات تلفنی است .

4 در مورد “ببینید تلفنهای همراه قدیمی با تکنولوژی امروز چطور بنظر می‌رسند!”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH