تغییر رویه گوگل برای جلوگیری از نمایش محتواهای نامناسب

امروز روز اینترنت ایمن‌تر است که زمان مناسبی را برای Google به وجود آورده تا اعلام کند در ماه‌های آینده یک تنظیم جدید SafeSearch را به‌طور پیش‌فرض برای همه کاربران فعال می‌کند.

تنظیم جدید به طور خودکار تصاویر نامناسب را در برنامه جستجوی Google محو و تار می‌کند. فیلتر پیش‌فرض جدید برای کاربرانی خواهد بود که جستجوی ایمن را از قبل روشن نکرده‌اند.

گوگل می‌گوید که “وقتی SafeSearch روشن است، به پنهان کردن محتوای نامناسب در جستجو کمک می‌کند. وقتی SafeSearch خاموش است، مرتبط ترین نتایج را برای جستجوی خود خواهید دید که ممکن است شامل محتوای نامناسبی مانند تصاویر خشونت‌آمیز باشد.”

محتوای نامناسب شامل تصاویر مستهجن، خشونت، و تصاویری است که خون و محتوای مشابه را نشان می‌دهد. به عبارت دیگر، این محتوا آن چیزی نیست که شما می‌خواهید بچه‌هایتان ببینند و اگر روحیه حساسی دارید، ممکن است نخواهید خودتان نیز آن‌ها را ببینید.

در حالی که فیلتر تاری به طور پیش‌فرض روشن است، بزرگسالان می‌توانند آن را غیرفعال کنند

اگر مطمئن نیستید که چگونه SafeSearch خود را تنظیم کرده‌اید، به برنامه Google بروید و روی عکس نمایه در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. از آنجا به Settings > SafeSearch بروید و تنظیمات مربوطه را بررسی کنید.
حتی کسانی که فیلتر SafeSearch را غیرفعال کرده‌اند، به‌زودی فیلتر تاری را به‌طور پیش‌فرض روشن خواهند دید. در نتیجه، اگر کاربر در یک نتیجه جستجو با یک تصویر نامناسب مانند خشونت یا خون مواجه شود، تصویر به‌طور خودکار تار می‌شود.

کسانی که می‌خواهند تصویر را مشاهده کنند، می‌توانند روی دکمه “مشاهده تصویر” ضربه بزنند. همچنین کاربران می‌توانند با فشار دادن دکمه “مدیریت تنظیمات” فیلتر را تنظیم یا غیرفعال کنند.
به عنوان مثال، در بخش “مدیریت تنظیمات”، انتخاب گزینه “فیلتر” تصاویر نامناسب را تار می‌کند در حالی که انتخاب “خاموش” این قابلیت را خاموش می‌کند. SafeSearch فقط با نتایج جستجوی Google کار می‌کند و تصاویر نامناسب یافت شده در سایر موتورهای جستجو یا برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها را مسدود یا محو نمی‌کند. با این حال، تمرکز بر روی کودکان است. گوگل پیش‌تر نیز از اوت 2021، Google SafeSearch را به طور پیش‌فرض برای کاربران زیر 18 سال فعال کرد.

با فعال کردن تنظیمات محو کردن به‌طور پیش‌فرض برای همه کاربران، گوگل مطمئن می‌شود که کودکان و نوجوانانی که در Google اکانت نساخته‌اند (به این معنی که فیلتر اگر زیر ۱۸ سال باشند ممکن است فعال نشود) نیز تصاویر نامناسب را نگاه نمی‌کنند. همچنین به کسانی که از ویژگی جدید بی‌اطلاع هستند کمک می‌کند متوجه وجود آن شوند. همچنان آن دسته از بزرگسالانی که نمی‌خواهند فیلتر روشن باشد، می‌توانند با پیروی از دستورالعمل‌های فوق آن را خاموش کنند.

همچنین در شرایطی که قرار نبود محتوای یک سایت نامناسب و غیراخلاقی باشد، حتی اگر جستجوی ایمن غیرفعال باشد، از هوش مصنوعی برای کمک به پیدا کردن این تصاویر استفاده می‌کند. گوگل نگفته است که این ویژگی جدید تار کردن چه زمانی برای کاربران جستجوی گوگل ارائه خواهد شد.

این شرکت همچنین برنامه گوگل را در iOS ایمن‌تر می‌کند. در حالی که گوگل اکنون حالت ناشناس را برای کاربران آیفون ارائه داده و به آن‌ها اجازه می‌دهد 15 دقیقه آخر سابقه جستجو را حذف کنند، محافظت بیشتری در راه است. به زودی، کاربران iOS می‌توانند Face ID را روی این اپلیکیشن راه‌اندازی کنند تا مطمئن شوند که هیچ کس دیگری نمی‌تواند برنامه Google را در تلفن آن‌ها باز کند و داده‌هایشان را بدزدد.

علاوه بر این، گوگل اعلام کرد که علاوه بر دارندگان کارت Capital One، کسانی که از کارت‌های American Express استفاده می‌کنند، از کارت‌های مجازی استفاده خواهند کرد که شماره های منحصر به فردی را برای تراکنش آنلاین ایجاد می‌کنند. با استفاده از کارت‌های مجازی، شماره کارت اعتباری واقعی شما در اختیار فروشندگان قرار نمی‌گیرد و سطح امنیت تراکنش‌های آنلاین را بالا می‌برند.

منبع phonearena
پیام بگذارید