به‌روزرسانی جدید نسخه اندرویدی اپلیکیشن واتس‌آپ منتشر شد

واتس‌آپ در ماه آوریل 2023 تست نوار ناوبری بازطراحی شده در قسمت پایینی نسخه اندرویدی پیام‌رسان خود را آغاز کرد. اکنون پس از گذشت تقریبا یک سال، الگوی بازطراحی شده بالاخره به نسخه پایدار اپلیکیشن راه یافته است.

این پیام‌رسان با انتشار پستی در شبکه اجتماعی X اعلام کرد که اکنون نسخه اندرویدی اپلیکیشن واتس‌آپ به‌جای نمایش نوار ناوبری در قسمت بالایی صفحه، آن‌را به قسمت پایین صفحه منتقل نموده است.

این موضوع دسترسی به نوار ناوبری را تسهیل می‌کند؛ چرا که اکنون این بخش از برنامه به انگشت شست کاربران نزدیک‌تر است. البته واتس‌آپ صرفا به تغییر موقعیت نوار ناوبری بسنده نکرده و این بخش را بازطراحی نموده است.

نوار ناوبری پیشین دارای رنگ‌آمیزی سبز بود و یک زبانه کوچک برای انجمن‌ها و زبانه‌های بزرگ برای چت‌ها، Status و تماس‌ها را در خود جای می‌داد. همچنین تنها زبانه Communities دارای آیکون بود و سه زبانه دیگر فاقد آیکون بودند.

نوار ناوبری جدید دارای رنگ‌آمیزی سفید بوده و برای هر یک از 4 بخش فوق از زبانه‌هایی با اندازه‌های مشابه استفاده می‌کنند. همچنین تمامی بخش‌ها دارای آیکون هستند. این تغییرات موجب می‌شوند تا نوار ناوبری از ظاهری متقارن‌تر، زیباتر و مدرن‌تر برخوردار باشد. این تغییرات در برنامه با شماره ورژن 2.24.6.77 ارائه شده‌اند. بنابراین کاربران برای لذت بردن از تغییرات جدید بایستی اپلیکیشن خود را از طریق پلی استور به‌روزرسانی نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH