مسابقه هوشمندانه پنجم: اچ‌تی‌سی وان دو سیم‌کارته را پیدا کنید!

hooshmandaneh4
پس از سوال نسبتا راحت هوشمندانه چهارم، امروز با یک سوال از احتمالات که قدری نیاز به فکر دارد، در خدمت‌تان هستیم. اکثر کاربران  با قوانین مسابقه آشنا شده‌اند اما از اینجا می‌توانید قوانین کلی را نگاهی بیندازید و به یاد داشته باشید ما هر روز راس ساعت 12 ظهر یک سوال معماگونه  برای‌تان طرح می‌کنیم و شما می‌بایست تا قبل از ساعت 9 صبح فردا به آن پاسخ دهید. در این بین، در ساعاتی خاص به شما راهنمایی‌هایی برای حل معما می‌کنیم. ساعت قرار دادن راهنمایی‌ها مشخص نیست ولی مکان قرار گیری راهنما فقط در صفحه اینستاگرام آی‌تی‌رسان است.

سوال هوشمندانه پنجم

ما تعداد 20 عدد گوشی اچ‌تی‌سی وان M7 را در اختیار داریم. یکی از این 20 گوشی نسخه دو سیم کارته اچ‌تی‌سی وان است (رنگ، ابعاد و شکل ظاهری در این مساله، کاملا مشابه است) که چند گرم از مدل تک سیم کارته خود سنگین‌تر است. ما می‌خواهیم با استفاده از یکی از ابزارهای ” ترازوی دیجیتال بسیار دقیق” یا “ترازوی ساده دو کفه” و یا “قپان کوچک” این گوشی دو سیم کارته را بیابیم. سوال این است که کدام دستگاه در پیدا کردن گوشی دو سیم کارته سریع‌تر عمل می‌کند؟ ( با توضیح قانع کننده)

برای پاسخ دادن سه نکته زیر را در نظر بگیرید

1- برای شرکت در این مسابقه حتما بایستی عضو سایت باشید و پاسخ را با نام کاربری خودتان ارسال کنید (برای عضویت از اینجا اقدام کنید). فردی که پس از مسابقه بیستم حایز بیشترین امتیاز شده باشد (در مجموع) ضمن دریافت عنوان هوشمندترین کاربر آی‌تی‌رسان، پاور بانک ال‌جی را نیز هدیه می‌گیرد و سایرین امتیاز دریافت می‌کنند.

2- پاسخ را در کامنت‌های همین مطلب بگذارید! شاید با خود بگویید که سایر کاربران هم پاسخ شما را می‌بینند؛ درست است اما آن‌ها از کجا می‌دانند که جواب درست چیست؟ ضمن اینکه نفرات نخست، بیشترین امتیاز را دریافت می‌کنند و برای همین اول بودن بسیار مهم است.

3- برای گذاشتن دیدگاه درباره مسابقه محدودیتی وجود ندارد اما شما تنها یک بار می‌توانید پاسخ دهید و حتی اگر بفهمید که جواب‌تان اشتباه بوده، هیچ کاری برای تغییر آن دیگر نمی‌توانید بکنید! پس کاملا تامل کرده و سپس پاسخ را ارسال نمایید. بایستی پاسخ را هم در یک دیدگاه مجزا و به صورت زیر که داخل پرانتز قرار دارد، بنویسید.

(پاسخ هوشمندانه: جواب)

ممکن است شما دوست داشته باشید