۳ شکست بزرگ فناوری در سال 2014

سال 2014 هم با تمام  سختی‌ها و خوشی‌ها بالاخره گذشت و به سال 2015 وارد شدیم. در این مطلب قصد داریم بدترین شکست‌ها را در سال گذشته میلادی بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

رتبه سوم: شکست آی‌فون 6پلاس در آزمون خم شدن!

iphone-6-plus-bend-test-640x239

زمانی که آی‌فون جدید معرفی شد، اپل از باریکی و طراحی آن به خود می‌بالید. اما زمانی که ویدئوهای خم شدن این گوشی در یوتیوب منتشر شد، طرفداران اندروید این گوشی را به تمسخر گرفتند تا جایی که طرفداران اپل نیز از این ساخته جدید اپل ناراضی شده و با اندرویدی‌ها هم صدا گشتند. این شکست بزرگ برای اپل بسیار گران تمام شد و باعث شد هم آمار فروش آی‌فون 6پلاس نسبت به آی‌فون 6 بسیار کمتر باشد و هم هزینه بیشتری برای بهینه سازی و طراحی مجدد قسمت‌های مشکل‌ساز این محصول خرج کند.

رتبه دوم: شکست وان پلاس در بازاریابی!

oneplus-one-ladies-first-contest-640x252

هیچ شکی در آن نیست که وان پلاس وان یکی از بهترین گوشی‌های هوشمند سال 2014 است، اما اشتباه بزرگ وان پلاس در بازاریابی این محصول و هدف قرار دادن بانوان و تمرکز در این بخش و تبعیض جنسیتی، باعث شد بدترین بازاریابی امسال به نمای این شرکت رقم بخورد.

بازنده بزرگ: آمازون فایر فون

amazon-fire-phone-books-640x426

موردی که این گوشی را به منفورترین دستگاه سال تبدیل کرده، شاید به سیستم عامل ابداعی خود آمازون که بر پایه اندروید است باز گردد. اما به هر حال این گوشی که با امکانات نسبتا خوبی عرضه شده بود، به سرعت در بین کاربران محبوبیتش را از دست داد و همچین باعث سقوط سهام این شرکت شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید