روش‌هایی ساده برای انتقال سریع تنظیمات و فایل‌های‌ شما به کامپیوتری دیگر!

انتقال فایل‌ها، تنظیمات و برنامه‌ها از یک سیستم رایانه به رایانه دیگر کار سختی است به خصوص اگر شما دسته بندی مناسبی هم نداشته باشید. این روش‌ها به شما کمک می‌کند تا به راحتی فایل‌های خود را انتقال دهید.

1- استفاده از ابزارهای انتقال فایل:

ابزارهای بسیاری وجود دارند که در انتقال سریع فایل‌ها کمک می‌کنند، این برنامه‌ها تنها به شما کمک می‌کنند تا اطلاعات مهم خود را منتقل کنید.

ximg_54f79deb89e61.png.pagespeed.ic.CT8JGAuS_-

Windows easy transfer : مایکروسافت روش خودش را پیشنهاد می‌کند این ابزار به صورت پیشفرض در ویندوز وجود دارد و شما را در مهاجرت از سیستمی به سیستم دیگر یاری می‌کند، هر چند این روش در نسخه 8.1 کمتر مورد استفاده است و امکان انتقال فایل‌ها و تنظیمات از طریق شبکه را ندارد.

با این حال شما می‌توانید یک‌هارد اکسترنال را به سیستم قدیمی خود متصل نموده و سپس برنامه Easy transfer را اجرا نمایید تا بتوانید فایل‌های خود را به آن منتقل کنید پس از این کار‌هارد را به رایانه جدید خود وصل نموده و دوباره برنامه فوق را اجرا نمایید تا فایل‌ها و تنظیمات را منتقل کنید. این برنامه پیشفرض در ویندوز 8.1 و 8 و 7 وجود دارد و با ورود به صفحه استارت و سرچ کردن Easy transfer می‌توانید به آن وارد شوید ولی اگر شما از ویندوز ویستا استفاده می‌کند می‌بایست این برنامه را از سایت مایکروسافت دریافت نمایید.

ximg_54f7a5a175bb4.png.pagespeed.ic.lMGmcZbJgJ

Mac Migration Assistant : اپل برنامه مخصوص خود را پیشنهاد می‌کند که می‌توان با استفاده از آن از نسخه قدیمی مک به نسخه جدید آن مهاجرت کرد، البته می‌توان با دانلود نسخه ویندوزی آن از سایت اپل از یک رایانه ویندوزی به مک مهاجرت کرد .

برنامه‌های دیگری نیز برای این کار وجود دارند که با توجه به رایگان نبودن و محدودیت‌های نسخه‌های آزمایشی نمی‌توان به عملکرد آن‌ها امید داشت.

ximg_54f7a716a21c9.png.pagespeed.ic.DiXnov5M1W

2-استفاده از ابزارهای پشتیبان گیری:

شما باید به طور منظم از فایل‌ها و تنظیمات خود بکاپ بگیرید و در نهایت یک فایل بکاپ نهایی را برای انتقال انتخاب نمایید تا آن را به رایانه جدید خود منتقل نمایید.

توجه نمایید که اگر با ابزار پشتیبان گیری ویندوز7 از فایل‌های خود پشتیبان تهیه کنید شما قادر به بازیابی این فایل‌ها در ویندوز 8.1 نخواهید بود زیرا گزینه بازیابی آن از این نسخه از ویندوز حذف شده است.

اگر با یک برنامه شخص ثالث یا ابزارهای پشتیبان گیری ویندوز یا مک اقدام به پشتیبان گیری نمایید شما قادر هستید تا این فایل‌ها را تنها به سیستم جدید خود منتقل نمایید، برنامه migration assistant در مک قادر است فایل‌های time machine را نیز بازیابی کند.

3- تنها به کپی کردن بپردازید

یکی از ساده ترین راه‌ها که فقط می‌توان فایل‌ها را منتقل کرد، استفاده از کپی کردن است. کافی است یک حافظه خارجی بزرگ را به رایانه قدیمی خود وصل کنید و با copy و paste کردن فایل‌ها را درون حافظه خود کپی کنید و سپس آن را به سیستم جدید خود وصل کنید و در آنجا ذخیره کنید.

متاسفانه در این روش بسیار آسان شما قادر به انتقال فایل‌ها هستید و نمی‌توانید تنظیمات و تاریخچه مرورگر خود را منتقل کنید.cloud-backup

4- استفاده از حافظه‌های ابری

این روش نیز به آسانی روش فوق است که تنها نیاز به یک حساب کاربری در سرویس‌های فضای ابری دارد و می‌توانید با انتقال فایل‌هایتان به فضای ابری خود از آن‌ها در تمام ابزار‌های متصل به اینترنت خود استفاده کنید.

علاوه بر این مزیت‌ها این روش به دلیل محدودیت‌های حجمی‌فضای ابری و ممکن نبودن انتقال تنظیمات محدودیت‌های خاص خودش را دارد.

با این روش‌ها می‌توان زحمت انتقال همزمان اطلاعات و تنظیمات را کمتر کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. Orange Boy می گوید

    man dar morede in easy transfer windows nemidonestam vali mer30
    🙂

  2. AhoraAHK می گوید

    ممنون. کاربردی بود

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.