مایکروسافت می‌خواهد در هنگام کار با داده‌های آنلاین امنیت آن‌ها را برای‌تان تامین کند

google-microsoft-vulnerability-2015-01-02-01برای حفظ امنیت فایل‌های آنلاین شما، تعداد زیادی روش امنیتی وجود دارد، اما بسیاری از این روش‌ها هنگامی که در حال استفاده از فایل‌های آنلاین خود هستید، عملا غیرفعالند یا در این حالت کاری انجام نمی‌دهند. اگر هنگامی که مشغول کار با فایل‌های آنلاین‌تان هستید، کسی بخواهد در امنیت این داده‌ها تداخل ایجاد کرده و یا به آن‌ها دسترسی یابد چه؟

مایکروسافت معتقد است که می‌تواند در این زمینه به افراد کمک کند. این شرکت سیستمی به نام VC3 را معرفی کرده که مخفف عبارت Verifiable Confidential Cloud Computing به معنای پردازش ابری محرمانه تایید شده است. این سیستم اطلاعات شما را در هر مرحله امن نگه می‌دارد. فرضا اگر شما فایل را باز کنید و مشغول انجام کار بر روی یک سند آنلاین شوید، دسترسی به آن فایل فقط به دستگاهی که شما در حال کار با آن هستید، محدود خواهد شد و از لحاظ نظری در این حالت تنها شما قادر به این دسترسی خواهید بود. با این روش حتی افرادی مانند سایر کارکنان شرکت یا خدمات دهندگان سرویس‌های ابری و یا دولت‌ها نیز نمی‌توانند به فایل‌ها و داده‌های شما دسترسی یابند.

اینکه VC3 چگونه در سرورهای مختلف حضور پیدا خواهد کرد، هنوز مشخص نیست و بیشتر اهداف تجاری را مد نظر قرار داده است. متاسفانه ممکن است شما نتوانید از قابلیت‌های سیستم مورد بحث در هنگام کار با سرویسی مانند آفیس ۳۶۵ در خانه بهره ببرید. درهرحال، این سیستم می‌تواند به حفظ امنیت داده‌های آنلاین شرکت‌ها، بیمارستان‌ها، فروشگاه‌ها و سایر سازمان‌های بزرگ کمک نماید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH