چرا سامسونگ چند سنسور کاربردی را از پایین‌رده‌ها و میان‌رده‌هایش حذف می‌کند؟

سامسونگ یکی از غول‌های تکنولوژی در جهان است و گستره وسیعی از اسمارتفون‌‌ها را تولید می‌کند. این شرکت تصمیمات درست و غلط بسیاری را در چند سال اخیر اتخاذ کرده است. برخی از این تصمیمات نادرست عبارتند از حذف سنسو‌های نور محیط، چراغ نوتیفیکیشن و سنسور مجاورت.
همیشه‌، این چیزهای کوچک هستند که موجب لذت بردن شما از یک دستگاه می‌شوند، پس LED چشمک‌زن نوتیفیکیشن و سنسور خودکار تنظیم نور، موجب تجربه بهتر شما در استفاده از این دستگاه‌ها می‌گردد، که متاسفانه سامسونگ فعلا درحال حذف این‌هاست و به نظر می‌رسد این تصمیمات‌شان تصادفی نیستند! مثلا گلکسی E و J فاقد این سنسورها هستند، که بسیار عجیب است، چون این سنسورها بسیار ارزان هستند و برای تولید کننده ارزان‌تر هم تمام می‌شوند و واقعا قرار ندادن آن‌ها در گوشی، صرفه‌جویی چندانی برای شرکت محسوب نمی‌گردد.
اگر همین حالا به بازار بروید، می‌بینید که میان‌رده‌های سامسونگ بخش زیادی از بازار را اشغال کرده‌اند و البته روز به روز در حال بهتر شدن هستند، اما این واقعا خجالت آور نیست که سنسور تنظیم نور محیط را ندارند؟ این سنسور بسیار کاربردی است و موجب تنطیم نور صفحه نمایش گوشی بر اساس میزان روشنایی محیط می‌شود. این دستگاه‌ها ارزان هستند و مشتریانش با احتیاط به سمت آن‌ها می‌روند چرا که امکانات زیاد را با قیمت کم می‌خواهند اما این گوشی‌ها، با نداشتن این ویژگی‌ها مطمئنا در بازار پرهیایوی محصولات میان‌رده، محبوبیت‌شان کاهش می‌یابد! مثالی از این ماجرا، گلکسی A8 و A7 نسبتا گران‌قیمت است که در کمال تعجب باید بگوییم که LED نوت‍یفیکیشن ندارند! گوشی‌هایی که قیمتی بالای 1 میلیون و 100 هزار تومان دارند!
57گلکسی E5، میان‌رده محبوب سامسونگ،،پس از آپدیت شدن به اندروید نسخه 5 یا همان لالی‌پاپ، دیگر حالت outdoor را ندارد و سری J هم اصلا برنامه موزیک سامسونگ را به صورت پیش‌فرض ندارند! اما چرا سامسونگ این کار را با میان‌رده و پایین‌رده‌هایش می‌کند در حالی که فقدان LED چشمک‌زن یا سنسور نور محیط در نوت 4 دیده نمی‌شود؟! شاید سامسونگ می‌خواهد با این کار خود، مردم را به خرید محصولات بالارده و پرچمدار خود تشویق کند، اما به نظر من این استراتژی بسیار ابلهانه است، چرا که خریدار گلکسی J1، هرگز توان خرید گلکسی نوت 4 را ندارد، پس به سوی هوآوی می‌شتابد و با خرید یک آنر 3 سی، خیال خود را راحت می‌کند!
به نظر شما دلیل این کار عجیب سامسونگ چیست؟

نمایش نظرات (9)