آخرین اخبار درباره پلی ‌استیشن 4.5

454485656مدتهاست که سونی درپی ساخت پلی استیشن 4.5 است. این دستگاه که نام داخلی آن NEO است، دارای ویژگی‌های بهتری نسبت به پلی استیشن 4 است: پردازنده 8 هسته‌ای با سرعت 2.1 گیگاهرتز در مقابل پردازنده قدیمی با سرعت 1.6 گیگاهرتز، GPU قدرتمندتر، رم بهتر و خروجی تصویر 4K. اما سونی مصر است که NEO نباید باعث ایجاد شکاف در بیش از 35 میلیون کاربر پلی استیشن 4 شود. این به این معناست که این کنسول، از همان شبکه قبلی استفاده می‌کند و همان رابط کاربری قبلی را خواهد داشت.

ظاهرا بازی یا ویژگی خاصی برای NEO طراحی نمی‌شود و هیچ جدایی هنگام بازی بین این دو کنسول وجود نخواهد داشت. البته اگر بازی در کنسول فعلی، حداکثر چهار نفر بتوانند آن را بازی کنند، در NEO بدلیل اینکه ویژگی‌های بهتری دارد، تعداد افراد بشتری می‌توانند آن را بازی کنند. بعلاوه از اکتبر امسال، بازی‌هایی که برای پلی ‌استیشن ساخته می‌شود، باید با هر دو کنسول سازگار باشد و اگر یک ماه زودتر عرضه شوند، باید پچی ارایه کنند که با سخت‌افزار جدید سازگار باشد. البته هر توسعه‌دهنده بازی مجاز است که تا پیش از اکتبر برای NEO بازی ارایه کند.

ویژگی‌های قدرتمند NEO باعث نشده که سونی از پلی استیشن 4 غافل شود و به توسعه‌دهدگان بازی دستور داده است که هر بازی که بر روی NEO اجرا می‌شود، باید زمانی که روی پلی استیشن 4 اجرا می‌شود، فریم بر ثانیه آن را در نظر بگیرد و با آن تطابق پیدا کند. قیمت این کنسول هنوز معلوم نیست، ولی احتمالا 400 دلار خواهد بود. البته چون نمایشگاه E3 نزدیک است،‌ مدت زمان زیادی برای دانستن مشخصات واقعی این کنسول منتظر نخواهید بود.

پیام بگذارید