هزینه طرح ترابردپذیری چقدر است؟!

پیش‌تر در آی‌تی‌رسان خبری در مورد طرح ترابردپذیری به اطلاع شما رساندیم. ترابردپذیری نام طرحی است که در قالب آن، مشترکان اپراتورها می‌توانند دوبار در سال با حفظ شماره خود و پرداخت هزینه‌ای معادل پنج هزار تومان، از یک اپراتور به اپراتور دیگر کوچ کنند.

در طی طرح ترابردپذیری، مشترک می‌تواند بدون اینکه شماره تلفن خود را تغییر دهد، اپراتور ارایه‌دهنده سرویس خود را تعویض کند و به عنوان مثال با داشتن شماره تلفن همراه اول، از خدمات ایرانسل استفاده کند یا برعکس.

اپراتورها در این امر موظف هستند تا کلیه تمهیدات لازم از قبیل اقدامات فنی و حقوقی مورد نیاز طرح ترابردپذیری را به بهترین نحو ممکن در شبکه خود و شبکه جدید انتقال یافته انجام دهند تا ضمن انجام درست این طرح و مسیریابی صحیح، خدمات ارزش افزوده مانند خدمات پیامکی تراکنشی مربوط به اشخاص حقوقی ثالث برای مشترک ترابرد شده ارایه شود.

اپراتور فرستنده می‌تواند پیش از تایید درخواست مشترک برای انتقال، صورتحساب موقت ایشان (برای سیمکارت‌های دایمی) را برای پرداخت در قالب پیامک به شخص ارسال کند و مقدار و مهلت پرداخت را در آن مشخص کند و چنانچه مشترک اشاره شده در این مدت زمان اقدام به پرداخت صورتحساب نکرد، درخواست ایشان برای انجام طرح ترابردپذیری را رد و گزارش این کار را به مرکز مدیریت ترابرد اعلام کند.

البته در صورتی که مبلغ صورت حساب موقت برای مشترکین دایمی کمتر از بیست هزار تومان باشد، اپراتور موظف است تا در صورت عدم وجود دلیل دیگری، با درخواست ایشان موافقت کرده و ضمن تأیید درخواست، مبلغ صورتحساب موقت را در صورتحساب قطعی به حساب آورد.

بعد از ترابرد شماره‌های مشترکین اعتباری، اعتبار و میزان شارژ ایشان صفر شده و اپراتور فرستنده موظف است تا این روند، محاسبات و مبالغ کسر شده را به مشترک اعلام نماید.

پس از به اتمام رسیدن عملیات ترابرد و غیرفعال شدن سیمکارت مشترک توسط اپراتور فرستنده، اپراتور پذیرا باید حداکثر ظرف مدت پنج دقیقه اقدام به فعال‌سازی سیمکارت مشترک کرده و مراتب فعال‌سازی را از طریق پیامک به ایشان اطلاع دهد. همچنین گزارش این عملکرد نیز باید به مرکز مدیریت ترابرد ارسال شود.

اپراتور پذیرا به ازای هر ترابرد شماره موفق، باید مبلغ ده هزار تومان به اپراتور فرستنده پرداخت کند. همچنین اپراتور پذیرا می‌تواند در هنگام درخواست مشترک برای انجام طرح ترابردپذیری، حداکثر مبلغ پنج هزار تومان از ایشان درخواست کند.

در حین عملیات و در صورت انصراف مشترک از ادامه این عملیات، هزینه به ایشان مسترد نخواهد شد و اپراتور پذیرا باید در این مورد به ایشان تذکرات لازم را داده و اطلاع‌ رسانی کافی را انجام دهد و از مشترک نیز تأییدیه‌های لازم را بگیرد. هیچ‌یک از اپراتورهای فرستنده و پذیرا مجاز به دریافت هزینه دیگری بابت انجام طرح ترابردپذیری نیستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. میرزا می گوید

    عملیاتی شدت ترابرد پذیری واقعا اقدام شجاعانه و درستی بود ! شاید یکی از بهترین اقدامات دولت فعلی است که احساس آرامش بعد از خرید سیمکارت رو از اپراتور میگیره و رقابت رو همیشه گرم نگه میداره و باعث پیشرفت صنعت ارتباطات کشور میشه ! همین حسن به تمام ایرادات بلفعل و بلقوه این طرح میرزه به نظر من

  2. mhn_13619 می گوید

    یکی از یکی بدتر.چه فایده ای داره اینکار آخه

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

کاریزما