نگاهی به شخصیت دراگون در بازی کلش آف کلنز!

پس از نگاهی که به شخصیت بولر در بازی معروف کلش آف کلنز داشتیم، در این مطلب قصد داریم تا نیم نگاهی هم به اژدهای پرنده محبوب این بازی داشته باشیم. اگر یک کلش باز حرفه‌ای باشید، حتما با دراگون و قابلیت‌های آن آشنا هستید؛ اما اگر دوست دارید تا کمی این موجود ترسناک و قدرتمند را بیشتر بشناسید، با ما باشید.

مقدمه:

این اژدهای مهیب می‌تواند با دستور شما به تمامی اهداف زمینی و هوایی حمله کرده و آن‌ها را در چشم به هم زدنی نابود سازد. این موجود به صورت کلی از همه چیز متنفر بوده و هر چیز که به او نزدیک‌تر باشد را زودتر نابود می‌سازد؛ به بیان دیگر برای دراگون اهداف از پیش تعیین شده‌ای وجود ندارد.

البته باید این مورد را هم اشاره کنیم که قدرت دراگون برای تخریب دیوارها و قلعه‌ها بیشتر به چشم می‌آید تا آسیب زدن به نیروها و سازه‌های کلی دشمن!

dragon-shakhes

استراتژی تدافعی:

فرض کنیم که به دهکده شما حمله شده و تعداد زیادی دراگون در آسمان بالای سر شما حضور دارد! خب برای از بین بردن این غول پرنده باید چه کار کرد؟

همان‌طور که شما از این اژدها استفاده زیادی می‌برید پس باید بدانید که کشتن آن‌هم کار ساده‌ای نیست. برای شروع کار ضد هوایی‌های خود را پشت دیگر سازه‌های دفاعی خود جایگذاری کنید و سپس با آن‌ها به جنگ دراگون بروید. در واقع حمله همزمان با چند ضد هوایی به دراگون می‌تواند تاثیر زیادی در نابودی این موجود داشته باشد.

مراقب باشید و بدانید که دراگون‌هایی که از سلامت زیادی برخوردار هستند، به راحتی می‌توانند در مقابل ویزاردها و یا حتی آرچرهای شما نیز مقاومت کنند.

استراتژی تهاجمی:

اما برای حمله به دیگر روستاهای اطراف چگونه می‌توانید از دراگون بهترین استفاده را ببرید؟! یکی از بهترین نقشه‌ها در این حوزه که البته خرج کردن اکسیر زیادی را به شما تحمیل می‌کند، ساختن ارتشی متشکل از بالون‌ها و دراگون‌هاست. با این روش شما توسط دراگون‌های سلامت خود حواس ضد هوایی‌ها را به خود پرت کرده و از سوی دیگر بالون‌ها مستقیم به سمت سازه‌های دفاعی حرکت کرده و به آن‌ها آسیب می‌زنند.

دیگر استفاده دراگون‌ها نابودی ضد هوایی‌های دشمن است. البته این امر باید با کمک نیروهای دیگری مانند جاینت و یا صاعقه همراه باشد تا خسارت کمتری به نیروهای تهاجمی شما وارد شود.

اگر به فکر این هستید که یک جنگ بین کلنی با حریفی که تاون هاول ۷ یا هشت دارد راه بی اندازید، می‌توانید روی این دراگون‌های وحشی حساب ویژه‌ای باز کنید. این دراگون‌های قدرتمند برای نابود کردن کامل یک روستا همراه با جادوی خشم می‌توانند کافی باشند.

توجه کنید که سرعت دراگون‌ها پایین است و همین موضوع می‌تواند در مواقعی که به فکر دریافت سه ستاره هستید، این موجودات از تخریب ساختمان‌هایی که در گوشه و کنار یک روستا قرار دارند جا بمانند و همین امر برای شما مشکل ساز شود.

 

تفاوت سطح دراگون‌ها:

دراگون سطح یک چشمانی سیاه همراه با پوستی سبز رنگ دارد!

dragon_1_troop_moorgr0ve

دراگون سطح دوم چشمانی به رنگ اکسیر داشته و پوستش نیز بنفش خواهد شد!

dragon_2_troop_moorgr0ve

در سطح سوم، دراگون‌ها لباسی قهوه‌ای بر تن می‌کنند!

dragon_3_troop_moorgr0ve

نهایتا در سطح چهارم این اژدها قرمز رنگ شده و چشمانی وحشتناک خواهد داشت!

dragon_4_troop_moorgr0ve

 

موارد متفرقه:

 • در بروزرسانی اسفندماه سال ۹۱ دراگون‌ها توانایی آسیب گروهی را نیز پیدا کردند.
 • در آخرین سطح قلعه و کلن، می‌توانید ۱۲ و ۱ دراگون را آموزش دهید!
 • در بروزرسانی خرداد ۹۲ دراگون‌ها با ظاهری جدید وارد بازی شدند. همین باعث شد که کاربران این موجود را یکی از زیباترین کاراکترهای این بازی محبوب اعلام کنند.
 • پس از تغییر ظاهری در بروزرسانی سال ۲۰۱۳ دراگون‌ها می‌توانند از دهانشان آتش پرتاب کنند.
 • شاید تاکنون دقت کرده باشید که سایه دراگون که بر روی زمین می‌افتد اصلا شبیه به آن نیست!
 • این اژدها تنها نیروی بازی است که ۴ پا دارد.
 • میدانید چرا دراگون‌ها نمی‌توانند بر روی زمین فرود بیایند؟ خوب واضح است؛ چون همیشه در حال بال زدن هستند و نمی‌توانند این فرایند را متوقف سازند.
 • دراگون‌ها به صورت غیر مستقیم به دیوارها حمله می‌کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 دیدگاه
 1. Hamid می گوید

  یکی از خنگ‌ترین نیروهای کلشه ?

  موافقم ۲
  مخالفم ۳

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.