شاید نوکیا، آندرویدی می‌شد!

nokia-lumia-900-running-android-4.1

از زمانی که نوکیا و محصولات بسیار محبوبش با ویندوز فون مایکروسافت پیوند زده شده‌اند، بسیاری منتظر زمانی بودند که نوکیا تغییر استراتژی داده و توسعه محصولات هوشمند خود را با سیستم عامل دوست داشتنی آندروید گوگل، آغاز نماید. البته این واقعه احتمالی و شاید قریب الوقوع، هم اکنون با خرید بخش دیوایس و ابزارهای نوکیا، از بین رفته است.

حتی پس از خرید نوکیا توسط کمپانی مایکروسافت، سوال‌ها درباره آینده و اقدامات این دو کمپانی رو به اوچ گذاشت. چرا مایکروسافت اقدام به خرید کمپانی کرد، که در حال حاضر بهترین دستگاه‌های سیستم عامل ویندوز فون را به تولید می‌رساند و بخش گسترده‌ای از این سیستم عامل را در دست گرفته است؟! برای پاسخ به این سوال، دو فرضیه وجود دارد؛ برخی افراد بر این باورند که اکو سیستم ویندوز فون نوید بخش آینده درخشانی برای نوکیا نبوده و می‌تواند نوکیا را به قعر ورشکستگی بکشاند، و بهترین راه برای جلوگیری از این اتفاق، خرید نوکیا توسط غول نرم افزاری دنیا یا همان مایکروسافت بود. فرضیه دوم پاسخ می‌دهد نوکیا از سیستم عامل ویندوز فون خسته شده و این سیستم عامل آن‌قدرها هم که باید نتوانسته به کمک نوکیا بشتابد، پس چاره این کمپانی فنلاندی آن است که برای طراحی و توسعه محصولات و ابزارهایی با سیستم عامل آندروید گوگل، اقدام کند.

فرضیه دوم، را می‌توان مناسب‌ترین پاسخ به این سوال دانست، چراکه گزارش جدید نیویورک تایمز نشان می‌دهد، نوکیا پیش از خریدش توسط مایکروسافت، در حال آزمایش و تست محصولاتی مجهز به سیستم عامل آندروید گوگل بوده است. این گزارش، نه تنها شایعه نیست بلکه احتمالا اواخر سال 2014، نوکیا اولین محصول آندرویدی‌اش را روانه بازار می‌کرد و مایکروسافت به خوبی، برا این قضیه واقف بود.

البته شاید اگر نوکیا بازهم به سوی سیستم عامل آندروید گوگل قدم می‌گذاشت، آینده‌ای به جزء ورشکستگی و سرشکستگی نصیبش نمی‌شد زیرا رقبای بسیار قدرت‌مند تری پیش‌تر این بازار را در دست داشته‌اند.

به نظر شما آینده نوکیا پس از حرکت به سوی سیستم عامل آندروید گوگل، چگونه خواهد بود؟! آیا آینده نوکیا پس از پیوند با آندروید گوگل، به سوی موفقیت گام بر‌می‌دارد یا ورشکستگی؟!

نمایش نظرات (3)