afrak

چگونه برای همه موزیک‌ها به‌صورت خودکار کاور آلبوم دانلود کنیم؟

اگر به نظم فایل‌های موجود در تلفن همراه‌تان اهمیت زیادی می‌دهید، حتما کاور داشتن موزیک‌ها هم برای‌تان بسیار مهم است. همان‌طور که می‌دانید، یک تصویر کم حجم به‌عنوان تصویر کاور آلبوم همراه فایل‌های موزیک قرار می‌گیرد تا در زمان پخش آن فایل، نمایش داده شود.

گاهی پیش می‌آید که فایل موزیک شما تصویر کاور آلبوم را همراه خود نداشته باشد و بدین‌ترتیب هنگام پخش آن فایل توسط موزیک پلیر، تصویری برای‌تان نمایش داده نمی‌شود.

البته این مورد می‌تواند بیشتر در زمان‌هایی رخ دهد که فایل شما به‌صورت دانلودی از سایت‌های نامعتبر و یا حتی غیرقانونی باشد.

در این حالت شما می‌توانید با جستجو در اینترنت و پیدا کردن کاور مناسب برای موزیک‌تان، آن را توسط برنامه‌های جانبی به به فایل بچسبانید. این کار نیازمند گذاشتن وقت زیاد برای تک تک فایل‌ها است. علاوه بر این‌ها باید کاور صحیح مربوط به هر موزیک را بشناسید.

راه آسان دیگری در این زمینه وجود داشته و آن استفاده از اپلیکیشن Album art grabber برای اندروید است. این اپلیکیشن به‌صورت خودکار و تنها با یک کلیک تمام کاور‌‌های مربوط به موزیک‌های‌تان را دانلود کرده و به فایل‌ها می‌چسباند.

Album art grabber را از گوگل‌پلی دانلود کرده و نصب کنید. با باز کردن برنامه، کافی است بر روی گزینه Grab کلیک کنید تا کاورها به‌صورت خودکار دانلود شوند. دقت کنید کاورهای دانلود شده به‌صورت خودکار برای ترک‌هایی خواهند بود که اطلاعات‌شان مانند نام موزیک، خواننده و آلبوم مشخص باشد.

در صورتی که پس از تکمیل فرآیند همچنان تعدادی از موزیک‌ها بدون کاور بودند، باید به صورت دستی اقدام به دانلود کاور نمایید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. در صفحه اصلی که نام آلبوم‌ها قرار گرفته، فایل مورد نظر را پیدا و بر روی آن کلیک کنید.
  2. یکی از منابع برای دانلود کاور را انتخاب کنید.

  1. در صفحه باز شده می‌توانید انتخاب کنید که کاور از روی نام خواننده پیدا گردد یا نام آلبوم.
  2. بعد از مشخص نمودن نحوه جستجو برای کاور، نام آلبوم را همراه با نام خواننده وارد کنید و بر روی Go کلیک کنید.
  3. کاور مناسب برای ترک را انتخاب کنید و با کلیک بر روی set، آن را به موزیک بچسبانید.

نظر شما در رابطه با این آموزش چیست؟

نمایش نظرات (6)
تسکو