باتری قدیمی گوشی آی‌فون باعث کاهش سرعت آن می‌شود

این درست نیست که بخواهیم بعضی چیزها را تنها به این دلیل که فقط در حد یک تئوری باقی مانده‌اند نادرست تلقی کنیم. بسیاری از مردم شکایت کرده‌اند که گوشی آی‌فون آن‌ها پس از به‌روزرسانی‌های جدید سیستم‌عامل ios کند و کندتر شده است. البته ممکن است این افراد اشتباه کنند یا این‌که مشکل از جای دیگری باشد. شواهد جدید نشان داده که باتری قدیمی گوشی آی‌فون می‌تواند یکی از دلایل کندی سرعت آن در طول زمان باشد.

هر چه از عمر باتری‌های موبایل بیش‌تر می‌گذرد، از ظرفیت آن‌ها کاسته می‌شود. با توجه به استراتژی‌هایی که در گوشی‌های آی‌فون قرار دارد، پس از کاهش ظرفیت باتری از میزان فرکانس چیپست دیوایس به‌طور خودکار کاسته می‌شود تا به عمر بیش‌تر باتری کمک کند که همین موضوع باعث کاهش میزان عملکرد‌های دستگاه می‌شود.

راه حل این مشکل بسیار واضح است؛ تنها باید باتری قدیمی گوشی آی‌فون خود را تعویض کنید. یکی از کاربران گوشی آی‌فون 6s با حساب کاربری TeckFire شواهدی را در Reddit ارائه داده که نشان می‌دهد قدرت اسمارت‌فون وی پس از تعویض باتری بسیار افزایش یافته است.

به‌نظر می‌رسد این فرد پس از به‌روزرسانی به نسخه 10.2.1 سیستم‌عامل آی‌او‌اس و مشاهده اخطاری با این عنوان که “باتری آی‌فون شما ممکن است نیاز به سرویس داشته باشد” باتری آی‌فون خود را تعویض کرده است. ظاهرا باتری آی‌فون این شخص پس از آن‌که به 30 درصد خود می‌رسید، پس از چند ثانیه ناخود آگاه تخلیه شده و به 1 درصد کاهش می‌یافت.

البته شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد گوشی‌های آی‌فون 6 و 6s در حال افول هستند اما آی‌فون 5s و آی‌فون 7 بدون تغییر بوده‌اند. شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن  CPU DasherX میزان فرکانس پردازنده گوشی خود را بررسی کنید. این مقدار باید در حدود 1848 مگاهرتز باشد. بسیاری از کاربران در Reddit گزارش داده‌اند که میزان فرکانس پردازنده آی‌فون‌شان کم‌تر از 600 مگاهرتز بوده است! پیشنهاد می‌کنیم اگر از سرعت گوشی آی‌فون‌تان کاسته شده این روش را امتحان کنید.

5 دیدگاه
 1. MoNa می گوید

  ایفون و مشکل ؟؟؟ عمرا

 2. Tida.amiri می گوید

  چه جالب…خیلی اطلاعات خوبی بود راجب باطری ایفون ممنون

 3. Ahmadreza020 می گوید

  این هوشمند بودن ای او اس رو خیلی دوس دارم

 4. Saba.love می گوید

  چه ربطی به باطری داره اخه سرعت گوشی?

  1. جواد بالویی می گوید

   اگه به متن دقت می‌کردین میفهمیدین که گفته شده وقتی باتری ظرفیتش کم بشه از فرکانس پردازنده کم میشه که این یعنی سرعت گوشی میاد پایین!!!!

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم