شیائومی از دومین اسپیکر هوشمند مجهز به کورتانا در جهان با قیمت 30 دلار رونمایی کرد

هارمن‌ کاردن اولین شرکتی بود که اسپیکر هوشمند Invoke خود مجهز به دستیار دیجیتالی شخصی کمپانی مایکروسافت با نام کورتانا را به بازار عرضه کرد. متاسفانه اسپیکر Invoke نسبت به سایر بلندگوهای هوشمند موجود در بازار اندکی گران‌تر است و این موضوع موجب می‌شود که اسپیکرهای ارزان‌قیمت‌تر، بیش‌تر مورد توجه کاربران قرار گیرند. اما احتمالا کورتانا به فروش خود در کشورهایی که برند مایکروسافت در آن‌ها به اندازه کافی قدرت‌مند است، ادامه خواهد داد.

Invoke اولین اسپیکر هوشمند مجهز به کورتانا بود که طی سال جاری به بازار راه پیدا کرد. اما اکنون بایستی دومین نمونه از این محصولات توسط کمپانی اچ‌پی معرفی می‌شد؛ اگرچه این اتفاق رخ نداد و به‌نظر می‌رسد که کمپانی دیگری با نام شیائومی از دستیار صوتی کورتانا در اسپیکر هوشمند خود استفاده خواهد کرد.

اخیرا کمپانی چینی شیائومی دستیار صوتی خود به اسم Yeelight را معرفی نموده که یک اسپیکر هوشمند جدید است و گفته می‌شود که با 2 دستیار شناسایی خودکار که به‌نظر الکسا و کورتانا خواهند بود، به بازار عرضه می‌شود. خبر خوب دیگر این بوده که دستگاه مذکور در زمان عرضه به بازار در تاریخ 31 ژانویه تنها 30 دلار قیمت خواهد داشت. دستیار صوتی یی‌لایت مجهز به 6 میکروفون، یک اسپیکر 2 واتی، یک پردازنده 4 هسته‌ای 64 بیتی با فرکانس 1.2 گیگاهرتز، 256 مگابایت رم و 256 مگابایت حافظه‌داخلی است. این گجت می‌تواند از طریق فرامین صوتی از فاصله 5 متری فعال شود و در حال حاضر تنها در کشور چین موجود خواهد بود.

شیائومی

هرچند به‌خاطر داشته باشید که کورتانا تنها در حدود 230 مهارت را می‌شناسد که در مقایسه با 25000 مهارت قابل شناسایی توسط الکسا رقم بسیار ناچیزی به‌شمار می‌آید. خوشبختانه این اسپیکر هوشمند مجهز به سیستم‌های هوش مصنوعی دوگانه است؛ لذا با هر 2 دستیار کورتانا و الکسا کار خواهد کرد. انتظار می‌رود که شیائومی اسپیکر ارزان‌قیمت مشابه اکو‌ دات خود را به‌زودی در کشورهای دیگر از جمله ایالات‌متحده نیز عرضه کند.

نمایش نظرات (5)