تجهیزات قلابی دوربین‌ها، یکی از معضلات بزرگ صنعت عکاسی!

ahmad-jabbari

همزمان با آغاز به کار نمایشگاه Photex، نمایشگاه برندهای تخصصی عکاسی در تهران، شرکت نوین تجارت پارسیان، نماینده رسمی چندین برند فعال در زمینه تجهیزات عکاسی نشستی خبری برای معرفی خود و اهداف این شرکت در نمایشگاه برگزار کرد.

 احمد جباری، مدیر عامل نوین تجارت پارسیان پس از اشاره به سابقه حضور ده ساله در بازار تجهیزات و لوازم جانبی عکاسی، به برند هایی اشاره کرد که نمایندگی رسمی آنها را بر عهده دارد.

هشت برند مختلف شامل Cambo (هلند)، Profoto (سوئد)، Kupo (تایوان)، RODENSTOCK (آلمان)، HPRC (ایتالیا) و برند جدید 3 Legged Thing جزو سازندگان برتر در زمینه مختلف عکاسی از جمله دوربین های فانوسی و تکنیکال برای کاربرد های مختلف و اختصاصی، انواع سه پایه، تجهیزات نورپردازی، کیف های مختلف، لنز و فیلتر به شمار می آیند. نوین تجارت پارسیان علاوه بر نمایندگی رسمی این محصولات، خدمات پس از فروش آن‌ها و مشابه با شرکت مادر را نیز ارایه می‌دهد.

یکی از مسائل مطرح شده توسط احمد جباری، نگاه سرمایه‌ای به تجهیزات عکاسی در مقابل نگاه مصرفی به این سری از محصولات است. به گفته ایشان، خرید یک وسیله مرتبط با عکاسی همچون سرمایه گذاری در این زمینه بوده و کالای خریداری شده باید دوام و کارایی کافی برای استفاده‌های مکرر توسط کاربر داشته باشد. با آنکه کاربر امکان دارد در ابتدای خرید هزینه‌ای بیشتر پرداخت نماید، اما قطعاً این تضمین وجود دارد که محصول خریداری شده در مقایسه با نمونه های جعلی و مشابه که قیمتی به مراتب پایین تر دارند، اما در مقابل از کیفیتی بسیار پایین تر و عمر کمتری برخوردار هستند کارکرد بهتری داشته و نتیجه نهایی استفاده از آن به شکل محسوسی بهتر خواهد بود. مسئله کیفیت حتی در زمینه فیلتر های عکاسی که ممکن است چندان مهم به نظر نرسند نیز موثر بوده و استفاده از یک فیلتر با کیفیت میتواند تاثیری بسزا در تصویر نهایی داشته باشد.

ایشان از برنامه های شرکت نوین تجارت پارسیان در این نمایشگاه، ثبت نام گروه های آموزشی (دانش آموزان، دانشجویان، استادان و دیگر افراد مرتبط با عکاسی) در کلوپ مشتریان این شرکت است تا بدین ترتیب از تخفیف دائمی 15 درصدی محصولات این شرکت برخوردار شوند. همچنین این شرکت در نظر دارد تا با همراه بانک ها و موسسات مالی، شرایط لیزینگ برای خرید راحتتر لوازم عکاسی را فراهم آورد. آگاه سازی هرچه بیشتر کاربران درباره محصولات عکاسی اصلی و کیفیت آنها، جلوگیری از حضور نمونه های تقلبی و قیمت پایین در بازار و همچنین ارائه بهترین خدمات و کالا به مشتریان از جمله برنامه های نوین تجارت پارسیان به شمار می آیند.

Photex

برای اطلاعات بیشتر درباره این شرکت می‌توانید به غرفه آنها در نمایشگاه Photex (در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان) رفته و یا از سایت آنها در آدرس ntptrading.com دیدن کنید.

نمایش نظرات (1)