آی‌فون‌های سال 2019 اپل احتمالا مجهز به دوربین فیس آی‌دی ارتقایافته خواهند بود

گزارش جدیدی از مینگ چی‌کو، تحلیل‌گر مشهور اپل نشان می‌دهد که آی‌فون 2019 اپل با سیستم دوربین فیس آی‌دی ارتقایافته عرضه خواهد شد.

وب‌سایت MacRumors به نقل از آقای کو اعلام کرد که وی معتقد است اپل به منظور کاهش تاثیرات نورهای مرئی در محیط و بهبود تجربه کاربری فیس آی‌دی از یک سنسور جدید با قابلیت نورپردازی مناسب‌تر چهره افراد استفاده خواهد کرد. همچنین این گزارش نشان می‌دهد که اپل احتمالا به‌همراه آی‌پدهای سال 2019 یا 2020 (به‌صورت بالقوه با آی‌فون‌های سال 2020) خود از یک سیستم متفاوت تشخیص فاصله با کمک دوربین پروازی 3 بعدی رونمایی می‌کند. این مدل از سنسور، زمان جابه‌جایی پروژکتور نقطه‌ای نور میان دوربین و سوژه را اندازه‌گیری نموده و جهت ثبت تصاویر 3 بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم به‌صورت بالقوه می‌تواند برای تجارب واقعیت‌افزوده یا بهبود کیفیت عکس‌ها یا تصاویر 3 بعدی به‌کار گرفته شود. آقای کو خاطرنشان می‌کند که این تصاویر بعدها می‌توانند توسط اپل پنسیل بر روی آی‌پد ویرایش شوند.

سال گذشته، سیستم فیس آی‌دی به‌همراه گوشی آی‌فون X معرفی شد. این فناوری جهت نگاشت چهره کاربر از بالغ بر 30 هزار پروژکتور نقطه‌ای مادون‌قرمز استفاده می‌کرد. در آن زمان به عملکرد فوق‌العاده سیستم در فضاهای تاریک اشاره شد؛ اما در شرایط کمی ناپایدارتر با روشنایی ترکیبی یا وضعیت نوری روشن‌تر، قضیه متفاوت خواهد بود. دسترسی به سیستمی که به حذف نویز ناشی از نور اضافی کمک می‌کند، بایستی عرضه یک سیستم مناسب‌تر برای کاربران را به‌دنبال داشته باشد. این موضوع حائز اهمیت است؛ زیرا سیستم فعلی یقینا در آینده‌ نزدیک کنار گذاشته نخواهد شد.

منبع theverge
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان