7 نکته که برای عکاسی در سفر باید رعایت کنید

آیا سفر  بعدی خود برای عکاسی را برنامه‌ریزی کرده‌اید؟ در این مطلب قصد داریم تا 7 نکته برای برنامه‌ریزی عکاسی در سفر را به صورت کامل ارایه دهیم؛ با ما همراه باشید.

 1. اطمینان حاصل کنید که لوازم مناسبی را برداشته‌اید

برای بررسی عکس‌های مورد علاقه خود از Adobe Lightroom یا سایر برنامه‌های دیگر استفاده کنید تا بتوانید ببینید چه لنزی را استفاده می‌کنید. احتمالا، شما یک یا دو لنز را پیدا خواهید کرد. سعی کنید فقط 2 یا 3 نمونه را انتخاب کنید.

 • تری‌پاد؛ گزینه سبک وزن و در عین حال با دوام است و از این‌رو انتخاب خوبی است.
 • پارچه مخصوص لنز؛ برای خشک کردن و تمیز کردن دوربین مفید است.
 • هارد دیسک قابل حمل؛ برای انتقال تصاویر خود از دوربین به آن.
 • شارژر باتری یواس‌بی؛ اگر شارژ باتری تمام شود، می‌توانید از طریق شارژر باتری یواس‌بی آن را شارژ کنید.
 • اگر به مکان‌های سرد مسافرت می‌کنید، گرم‌کننده دست‌ها (Handwarmers) یک گزینه عالی برای گرم کردن دست‌ها و باتری محسوب می‌شود که زمانی که در هوای سرد و یا یخبندان قرار می‌گیرید، می‌توانید از آن استفاده نمایید.
 1. از تست تمام لوازم جدید مطمئن شوید

تمام تنظیمات مربوط به هر وسیله جدید دوربین را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به طریقی که می‌خواهید کار می‌کنند و بنابراین شما می‌دانید که چگونه از آن‌ها استفاده کنید!

 1. محل سکونت خود را بررسی نمایید

محل سکونت خود را از قبل و با استفاده از ابزارهایی مانند Google Earth بررسی کنید تا بتوانید مکان موردنظر را در قالب سه بعدی تجسم کنید. با استفاده از Google Earth، می‌توانید ایده‌هایی از نقاط دیدنی را که می‌توانید آن‌ها را به عنوان موقعیت‌های خاص ببینید، در نظر بگیرید.

این رو هم بخون:

همچنین، با استفاده از نقشه‌، مسیرها، مسیرهای پیاده‌روی و مکان‌هایی که قرار است در آنجا حضور یابید را بررسی نمایید. گوگل مپ آن منطقه را بسازید و مکان‌های خود را طراحی کنید.

 1. بر موقعیت‌های کمتر تمرکز کنید

برای بهترین مکان‌ها برنامه‌ریزی کنید و زمان بیشتری را صرف یک مکان خاص نمایید تا از این طریق بیشتر بتوانید نور و زاویه‌ها را کشف کرده و در نتیجه عکس‌های بسیار خوبی بگیرید.

 1. جزئیات زمان سال را درک کنید

درک جزئیات زمان سال به این معنی است که شما درک دقیق‌تری از موقعیت خورشید در آسمان داشته باشید. جایی که خورشید غروب می‌کند، ترکیب شات شما را تصدیق می‌کند. یک برنامه خوب برای بررسی این موارد، Photopills است. همچنین لازم است پیش‌بینی‌های آب‌وهوایی را بررسی کنید.

 1. درباره تاریخ و فرهنگ محل موردنظر تحقیق نمایید

شما می‌خواهید یک داستان در مورد محل مورد نظر خود که از آن بازدید کرده‌اید را مطرح کنید. به عبارت بهتر شما می‌خواهید با استفاده از تصاویری که تهیه کرده‌اید و در وبلاگ خود قرار داده‌اید، به مردم بفهمانید که در آن مکان چه چیزهایی وجود دارد. به همین دلیل داشتن یک پس‌زمینه برای تصاویر شما عالی است و همچنین بسیار خوب است که یک مکالمه با مردم محلی در مورد منطقه داشته باشید. برای پیدا کردن بهترین نقاط و کسب اطلاعات بیشتر، از یک راهنمای محلی کمک بگیرید.

 1. رسانه‌های اجتماعی و وب را بررسی کنید

تصاویری که دیگران از آن مکان ثبت کرده‌اند را نگاه کنید و نقاطی که کمتر پوشش داده شده‌اند را ثبت کنید. به این ترتیب شما فقط تصاویر مشابه با افراد دیگر را ثبت نمی‌کنید!

منبع digital-photography-school
  

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم