سئو نقطه شروع مناسب برای جذب مخاطبین بیشتر در وب‌سایت‌تان خواهد بود

در دنیای دیجیتال برای جذب مخاطبین بیشتر روش‌های مختلفی وجود دارد، یکی از مهم‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین روش‎ها سئو یا بهینه‌سازی وب‌سایت می‌باشد. هر موتور جستجو برای بهینه‌سازی وب‌سایت خود الگوریتم خاصی دارد و با توجه به اینکه موتور جستجوی گوگل در کشور ایران کاربران زیادی دارد از این رو باید تمام روش‌هایی که گوگل برای بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها معرفی کرده است را بکار گیرید تا به نتیجه مطلوب برسید.

در ادامه در مورد سئو و روش‌های آن توضیح داده شده است.

سئو یا بهینه‌سازی سایت چیست؟

حتما کلمه سئو را در بسیاری از وب‌سایت‌های مختلف شنیده‌اید، این کلمه به‌معنی بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا Search engine optimization می‌باشد. روش‌های متفاوتی برای سئو سایت وجود دارد. این روش‌ها شامل سئو تکنیکال، بهینه‌سازی محتوا، سئو داخلی و سئو خارجی می‌باشد.

از کجا بهینه‌سازی سایت را شروع کنیم؟

اولین قدم برای بهینه‌سازی سایت خرید هاست مناسب می‌باشد، اگر هاست مناسبی برای وب‌سایت خود انتخاب نکنید با مراجعه زیاد کاربران به سایت ممکن است وب‌سایت شما از دسترس خارج شود و طبق اظهارات گوگل چنین مشکلی باعث کاهش رتبه وب‌سایت شما می‌شود.

قدم دوم برای اینکه کسب وکار شما بتواند از موتورهای جستجو رتبه‌ بالایی دریافت کند، طراحی سایت متناسب با استانداردهای روز سئو است. مهم‌ترین گام در سئو سایت داشتن محتوای مناسب و بهینه‌سازی شده برای موتورهای جستجو می‌باشد. با توجه به بروزرسانی الگوریتم‌های پنگوئن گوگل، محتوا باید منحصر به فرد و از نظر مخاطب باارزش باشد. محتوای باارزش به این معناست که به پرسش‌های مخاطبین پاسخ دهد و آن‌ها را به کسب و کارشما علاقمند کند.

قدم چهارم رعایت اصول سئو داخلی سایت است که برای آن موارد بسیاری باید رعایت شود، برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

  • استفاده از کلمات کلیدی در عنوان و آدرس سایت
  • ایجاد آدرس کاربر پسند
  • استفاده از تگ‌های عناوین
  • استفاده از کلمات کلیدی در alt عکس‌ها
  • لینک‌سازی داخلی
  • استفاده از ساختار داده‌ها

قدم آخر رعایت اصول سئو خارجی در سایت است. سئو خارجی به معنی لینک‌سازی در خارج از وب‌سایت شما می‌باشد. روش‌های سئو خارجی شامل لینک‌سازی دستی، خرید رپرتاژ و خرید بک‌لینک‌ است. برای استفاده از روش‌های سئو خارجی نیاز به یک استراتژی دقیق خواهید داشت.

تمام روش‌های گفته شده در متن بالا امتیازهای متفاوتی از موتورهای جستجو دریافت می‌کنند اما مهم‌ترین قسمتی که باید به آن توجه کرد طراحی وب ‌سایت است بگونه‌ای که کاربر با ورود به صفحات سایت شما تجربه خوبی بدست آورد و پس از خروج از سایت علاقمند باشد دوباره به وب‌سایت شما بازگردد.

رعایت نکات کاربردی در سئو سایت

اگر می‌خواهید به هدف مورد نظرتان در سئو ‌سایت برسید بهتر است برخی نکات را رعایت کنید. این نکات عبارتند از:

  • سرعت بارگذاری بالای وب‌سایت

برای اینکه سرعت بارگذاری وب‌سایت شما بالا باشد، بهتر است از هاست مناسب استفاده کنید. همچنین اگر کسب و کار شما اطلاعات مهمی دارد استفاده از سرور مجازی یا اختصاصی می‎تواند گزینه مناسبی باشد. استفاده از این گزینه، از دسترس خارج شدن مداوم  وب سایت شما جلوگیری می‌کند.

  • بروزرسانی محتوای سایت

یک برنامه منظم برای تولید محتوای وب‌سایت خود تهیه کنید. محتوای وب‌سایت شما باید بصورت روزانه آپدیت شود. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که محتوای تولید شده مطابق با نیازهای مخاطبین شما باشد.

  • فعالیت در شبکه های اجتماعی

یکی از مواردی که می‌تواند سئو سایتتان را ارتقاء دهد فعالیت در شبکه‌های اجتماعی است. اما لازم نیست در همه‌ی شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشته باشید، کافیست در فضاهایی که مخاطبین شما بیشتر در آن حضور دارند، پررنگتر باشد.

نتیجه گیری

برای نتیجه گرفتن از موتورهای جستجو باید یک برنامه‌ریزی مشخص و دقیق، مناسب با اهدافتان تدوین کنید. به این صورت می‌توانید تمام مواردی که برای بهبود وب‌سایتتان نیاز دارید را از قبل مشخص کنید تا در هنگام پیاده‌سازی به مشکل برنخورید. اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید به جایگاه مطلوبی دست یابید، از متخصصین سئو که در این زمینه تجربه دارند استفاده کنید.

شرکت وب رمز با بهر‌مندی از متخصصین سئو خود می‌تواند وب‌سایت شما را به جایگاه مناسبی در موتورهای جستجوی گوگل برساند.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم