چگونه استیکی‌نوت‌های پاک شده در ویندوز 10 را بازیابی کنیم؟

استیکی‌نوت ویندوز 10 ابزار قدرتمندی برای نوت‌برداری سریع است. اما مشکل اینجاست که نمی‌شود نوت‌های قدیمی را بازگردانی کرد. گرچه بازیابی نوت‌های پاک شده در ویندوز 10 از ویژگی‌های استیکی‌نوت نیست اما راه حلی برای برگرداندن آن‌ها وجود دارد!

بازیابی نوت‌های پاک شده

فرض کنید به طور تصادفی استیکی‌نوتی که حاوی اطلاعات مهمی بوده است را پاک کرده‌اید. این اپ به شما هیچ گزینه‌ای برای ریکاوری یا حتی دیدن نوت پاک شده نمی‌دهد. خوشبختانه استیکی‌نوت تمامی اطلاعات را بر روی کلود همگام‌سازی می‌کند. بنابراین امکان بازیابی تمامی نوت‌ها به طور مستقیم از حساب مایکروسافت outlook شما میسر است.
توجه: برای دسترسی به این ویژگی، باید با یک حساب مایکروسافت در ویندوز 10 وارد شوید. همچنین مایکروسافت استیکی‌نوت‌ها را تا مدتی که پوشه فایل‌های حذف شده آنها را نگه دارد، نگه می‌دارد – معمولا 30 روز.

قدم اول: با اکانت مایکروسافت خود وارد outlook.live.com بشوید.

قدم دوم: هنگامی که وارد سیستم شدید، به پایین صفحه سمت چپ بروید و روی “Deleted Item” کلیک کنید.

قدم سوم: از لیست ظاهر شده مواردی که قصد بازیابی آن‌ها را دارید انتخاب کنید و سپس روی “Restore” کلیک کنید.

موارد انتخاب شده از لیست ناپدید خواهند شد. اگر به دسکتاپ بازگردید، هیچ چیز تغییر نکرده است زیرا روند همگام‌سازی کمی کند است. بنابراین شما باید نوت‌های بازیابی شده را به صورت دستی به دسکتاپ اضافه کنید.

قدم چهارم: از برنامه دسکتاپ، بر روی دکمه منو سه نقطه‌ای هر یادداشت و سپس روی “Notes List” کلیک کنید.

قدم پنجم: تمامی نوت‌ها از اینجا قابل دسترسی هستند. به راحتی می‌توانید هر چیزی که در لیست می‌بینید را جستجو، حذف و نمایان کنید. روی نوت‌های پاک شده راست کلیک کرده و “Open Note” را بزنید.

اگر به هر دلیلی، نوت‌های بازیابی شده در نوت لیست ظاهر نشد، بر روی دکمه تنظیمات در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

روی دکمه “Sync now” کلیک کنید. سپس دوباره به نوت لیست رفته و مراحل بالا را تکرار کنید.

منبع howtogeek
پیام بگذارید