نسخه استاندارد اسمارت‌فون سامسونگ گلکسی‌نوت 10 احتمالا با نام نوت 10e عرضه می‌شود

این واقعیت بر هیچ‌کس پوشیده نیست که در حال حاضر سامسونگ بر روی 2 مدل گلکسی‌نوت 10 کار می‌کند. ظاهرا مدل بزرگ‌تر گلکسی‌نوت 10 پرو نام‌گذاری می‌شود و اکثر فناوری‌های به‌کارگیری شده در اسمارت‌فون گلکسی S10 5G را به ارث خواهد برد؛ در حالی‌که مدل دیگر بایستی همان نسخه معمولی گلکسی‌نوت 10 باشد. اما در صورت صحت اطلاعات جدیدا منتشر شده، گوشی دوم احتمالا همان دستگاه مورد انتظار همگان در گذشته نخواهد بود.

تصویری از طرح مفهومی سامسونگ گلکسی‌نوت 10 پرو

باتری به‌کارگیری شده در گلکسی‌نوت 10 به میزان قابل‌توجهی کوچک‌تر خواهد بود

بر اساس اطلاعات گردآوری شده توسط وب‌سایت Galaxy Club، نسخه استاندارد گلکسی‌نوت 10 به‌همراه یک باتری کوچک 3400 میلی‌آمپرساعتی عرضه خواهد شد. این رقم در مقایسه با ظرفیت باتری فبلت سال گذشته گلکسی‌نوت 9 کاهش 600 میلی‌آمپرساعتی را نشان می‌دهد. گزارش پیشین از به‌کارگیری یک باتری 4300 میلی‌آمپرساعتی حکایت داشت؛ اما اکنون به‌نظر می‌رسد که این باتری منحصرا در مدل 5G مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ دستگاهی که بایستی اندازه آن به میزان قابل‌توجهی ضخیم‌تر باشد.

اخبار منتشر شده در خصوص باتری کوچک‌تر گلکسی‌نوت 10 احتمالا برای بسیاری از کاربران ناامیدکننده خواهد بود؛ اما در واقع چنین اقدامی کاملا منطقی به‌نظر می‌رسد. همان‌طور که در گذشته بارها اشاره شد؛ گلکسی‌نوت 10 احتمالا همراه با یک نمایشگر 6.28 اینچی عرضه خواهد شد. این پنل کماکان دارای اندازه نسبتا بزرگ است؛ اما این موضوع بدان معناست که پرچم‌دار سری نوت نسبت به هندست سامسونگ گلکسی S10 پلاس معرفی شده در اوایل سال جاری از اندازه فیزیکی کوچک‌تری برخوردار است. همچنین به لطف اندازه حداقلی حواشی اطراف احتمالا این مدل در مقایسه با هندست سال گذشته گلکسی‌نوت 9 به میزان قابل‌توجهی جمع‌وجورتر است. در واقع این مدل احتمالا کوچک‌ترین دستگاه گلکسی‌نوت در نسل‌های اخیر به‌شمار می‌رود.

تصویر مفهومی سامسونگ گلکسی‌نوت 10 پرو

هر 2 مدل مذکور مجهز به باتری‌های 4000 میلی‌آمپرساعتی هستند؛ اما بر اساس ابعاد گزارش شده برای گوشی گلکسی‌نوت 10، به‌کارگیری چنین باتری بزرگی تقریبا غیرممکن است. با این‌حال کماکان انتظار می‌رود که اسمارت‌فون مذکور در مقایسه با نسخه استاندارد گلکسی S10 مجهز به باتری 3400 میلی‌آمپرساعتی اندکی بزرگ‌تر باشد. این موضوع یقینا بدان معناست که به‌کارگیری باتری با ظرفیت تقریبی 3700 میلی‌آمپرساعتی امری محتمل خواهد بود. با این‌حال چنین برداشتی حتمی نیست.

اگرچه به لحاظ تئوری، گلکسی‌نوت 10 می‌تواند از چنین باتری بزرگی بهره‌برداری نماید؛ اما این موضوع مستلزم حذف قلم S Pen از مجموعه خواهد بود. این قلم مشخصه استاندارد کلیه دستگاه‌های گلکسی‌نوت به‌شمار رفته و بی‌تردید در پرچم‌داران نسل‌های آینده نیز به‌کار گرفته خواهد شد. به همین دلیل، استفاده از باتری 3400 میلی‌آمپرساعتی چندان نامعقول به‌نظر نمی‌رسد.

گلکسی‌نوت 10 احتمالا گلکسی‌نوت 10e نام‌گذاری خواهد شد

باتری‌های کوچک غالبا به‌عنوان فاکتوری منفی تلقی می‌شوند؛ خصوصا هنگامی‌که ظرفیت آن‌ها در مقایسه با گذشته کاهش پیدا کند. اما در این مورد خاص چنین اقدامی احتمالا برای آن‌دسته از طرفداران گلکسی‌نوت که با محدودیت‌های بودجه‌ای مواجه هستند؛ خبر خوشایندی خواهد بود.

در صورت صحت اطلاعات پیش‌تر منتشر شده، گلکسی‌نوت 10 پرو مجهز به یک نمایشگر غول‌پیکر 6.75 اینچی خواهد بود. طول قطری نمایشگر جدید در مقایسه با پنل 6.4 اینچی به‌کارگیری شده در هندست سال گذشته گلکسی‌نوت 9 رشدی چشمگیر را نشان می‌دهد. اما در واقع اندازه این اسمارت‌فون با ابعاد گلکسی S10 5G تا حد بسیار زیادی مطابقت دارد؛ دستگاهی که خود به لطف بهره‌مندی از حواشی کوچک‌تر از ابعادی تقریبا مشابه با گلکسی‌نوت 9 برخوردار است.

علاوه بر این انتظار می‌رود که نسخه پرو مجهز به یک باتری غول‌پیکر 4500 میلی‌آمپرساعتی باشد. گوشی گلکسی S10 5G نیز از یک باتری با ظرفیتی مشابه بهره می‌گیرد. طبیعتا گلکسی‌نوت 10 پرو مجهز به قلم S Pen سامسونگ خواهد بود و این موضوع بدان معناست که استفاده از یک باتری 4500 میلی‌آمپرساعتی غیرممکن خواهد بود. اما بر اساس اطلاعات اخیرا منتشر شده، گلکسی‌نوت 10 پرو از ماژول دوربین پشتی در موقعیتی جدید بهره خواهد برد؛ اقدامی که فضای بیش‌تری را برای استقرار باتری فراهم می‌کند.

تصویر مفهومی سامسونگ گلکسی‌نوت 10 پرو

کلیه موارد مطرح شده به نوبه‌خود نشان می‌دهند که گلکسی‌نوت 10 پرو به‌عنوان جانشین مستقیم هندست سال گذشته گلکسی‌نوت 9 عرضه شده و بر همان اساس قیمت‌گذاری خواهد شد. از سوی دیگر نسخه استاندارد گلکسی‌نوت 10 احتمالا قیمت پایین‌تری داشته و بیش‌تر همانند گلکسی‌نوت 10e عمل می‌کند. در نتیجه این هندست برای خریداران دارای محدودیت‌های بودجه‌ای مختصر یا افرادی که طرفدار اسمارت‌فون‌های غول‌پیکر نیستند؛ گزینه جذاب‌تری به‌شمار می‌رود.

صرف‌نظر از باتری و نمایشگر کوچک‌تر، گلکسی‌نوت 10 احتمالا فاقد حسگر TOF خواهد بود. بر اساس پیش‌بینی‌ها اسمارت‌فون گلکسی‌نوت 10 پرو از حسگر TOF و پیکره‌بندی دوربین پشتی سه‌گانه بهره خواهد برد. این ماژول با نمونه به‌کارگیری شده در هندست‌های گلکسی S10 و گلکسی S10 پلاس شباهت‌های فراوانی دارد. با این‌حال مشخص نیست که آیا سامسونگ تصمیم دارد نمایشگر منحنی را از این مدل حذف نماید یا خیر.

منبع phonearena
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.