برخلاف مشکلات، هواوی هم‌چنان بزرگترین تولید‌کننده تجهیزات اینترنت 5G در جهان است

مدیر اجرایی شرکت هواوی در نشست “5G is now” اعلام کرد که این شرکت زمان زیادی را برای کسب موفقیت در زمینه اینترنت 5G صرف کرده است. او در ادامه افزود که هواوی موفق به ایجاد 50 قرارداد تجاری در سراسر جهان برای توسعه اینترنت نسل پنجم شده است. این موضوع به معنی تبدیل شدن هواوی به بزرگترین تولید‌کننده تجهیزات اینترنت 5G در جهان است.

هواوی در قالب تعدادی قرارداد، بیش از 150.000 عدد تجهیزات مخابراتی برای کشورهایی مانند کره‌جنوبی، فنلاند، سوییس و بریتانیا ارسال کرده است. سایر شرکت‌ها مثل نوکیا و اریکسون در رتبه‌های دوم و سوم تامین تجهیزات مخابراتی این کشورها قرار دارند.

باتوجه به ثبت 2160 پتنت 5G از طرف هواوی و 1516 پتنت از طرف نوکیا، آمارها نشان می‌دهند که 34 درصد تجهیزات اینترنت نسل 5 از سوی چینی‌ها تولید و تامین می‌شود. کره‌جنوبی نیز با داشتن سهم 25 درصدی از این بازار در رتبه دوم لیست تامین‌کنندگان تجهیزات اینترنت 5G قرار گرفته است. کشور‌هایی مثل ایالات متحده و فنلاند با سهم 14 درصدی و سوئد با 8 درصد سهم در رتبه‌های پایین‌تر این لیست قرار می‌گیرند.

به‌نظر می‌رسد که علی‌رغم تحریم‌های آمریکا علیه این شرکت چینی، هواوی هم‌چنان موفق به حفظ رهبری خود در تامین تجهیزات مخابراتی بوده است.

منبع GSM Arena

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم