کنسول پلی‌استیشن 4؛ کنسولی که خیلی سریع به فروش 100 میلیونی رسید

شرکت سونی اعلام کرد که در سه‌ماهه منتهی به ماه ژوئن حدود 3.2 میلیون کنسول پلی‌استیشن 4 (PS4) به فروش رسانده است. به عبارتی دیگر می‌توان نتیجه گرفت که سونی از ابتدای فروش این دستگاه تاکنون در کل، 100 میلیون دستگاه پلی‌استیشن 4 فروخته است.

به گفته دنیل احمد، تحلیلگر ارشد موسسه Niko Partners، این کنسول از پنج سال پیش تاکنون یکی از موفق‌ترین دستگاه‌هایی بوده که سریع‌تر از هرکنسول دیگری مانند Nintendo Wii و پلی‌استیشن 2 به فروش 100 میلیونی دست پیدا کرده است.

تعداد 50 میلیون عدد از این دستگاه فقط در سال میلادی گذشته به فروش رسیده است. البته با توجه به عمر این کنسول نسل هشتم، انتظار می‌رود که فروش آن روبه کاهش باشد. تعداد کنسول فروخته‌شده PS4 در سال 2017 حدود 19 میلیون و در سال 2018 حدود 17.8 میلیون بوده است.

اما در طرف دیگر ماجرا نسل بعدی این کنسول با نام PS5 قرار دارد. احتمال می‌رود که این کنسول خانگی با پشتیبانی از گرافیک 8K، صدای سه‌بعدی، حافظه اس‌اس‌دی و سازگاری با گیم‌های کنسول PS4 در پاییز سال آینده معرفی شود.

این دستگاه از یک پردازنده هشت‌هسته‌ای نسل سوم Ryzen که توسط شرکت AMD طراحی شده است، بهره خواهد برد. هم‌چنین، بهبود قدرت پردازنده گرافیکی دستگاه برای پشتیبانی از روش رهگیری پرتو گرافیک (Ray Tracing) نیز از سایر مشخصات فنی نسل بعدی کنسول سونی به‌شمار می‌رود.

پیش‌بینی می‌شود کنسول PS5 به عنوان یک رقیب جدی برای پروژه Xbox Scarlett پابه‌پای آن حرکت خواهد کرد، چراکه کنسول بعدی مایکروسافت نیز از گرافیک 8K، حافظه اس‌اس‌دی و قابلیت رهگیری پرتو گرافیک استفاده خواهد کرد.

منبع GSM Arena

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم